reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Anius kazda mama odradza zakup wielu kosmetykow a lekarze mowia ' im mniej chemii tym lepiej' dlatego ja kupilam :

mydelko Oilatum ( podobno dla noworodka tylko mydlo, nie powinno sie stosowac plynow do mycia ale to sprawa opinii )
krem Oilatum
Oliwka Bambino ( fantastyczna uzywam a mam na wszystko inne uczulenie, mamy tez polecaja )
chusteczki Nivea

a jesli bedzie taka potrzeba i dziecko bedzie sie odpazac to nie ma jak masc posladkowa robiona na recepte w aptece ( mam w domu Sudocrem wiec jesli ten nie zadziala to wtedy poprosze pediatre o recepte )
 
reklama
Co do johnsona- to ja własnie w ubiegłym roku kupiłam zestawik kosmetyków dla mojej chrzesniaczki- cala reklamowke rozmaitych oliwek, szamponów, płynów itd. i jak się okazało bardzo dobrze się sprawdziły i dla mojej małej tez tak zrobie. Ja sądzę, ze ważne jest, aby mieć wszystkie kosmetyki jednej firmy, a nie oliwka jednej firmy, mydełko innej itd. Bo to faktycznie moze spowodowac jakies uczulenia w pierwszym miesiacach- poza tym mysle, ze kazdy maluch jakies uczulenie przechodzi, czy to kosmetyki czy jedzenie- no rózne rzeczy mogą się okazać.
 
Ja sama mam na J&J uczulenie, wiec dziecku bym w zyciu nie kupila.

AniuS kupilam mydelko Bubchen, chusteczki nawilzone Nivea, krem na kazda pogode tez Nivea.
A do kapieli kupuje Balneum Hermal - tak jak wczesniej pisalam.Kolezanka mowila ze wtedy po kapieli nie trzeba juz smarowac ani oliwka ani balsamem, zobaczymy w praktyce.
I mam jeszcze Sudocream.Waciki kupilam Cleanic Baby, paleczki do uszu - Canpola.
I na razie to wszystko, kupuj male opakowania, bo moze sie okazac ze dziecku dany kosmetyk nie odpowiada.

 
Nam połozna radziła tylko polskie podobno nie uczulają i jak najmniej. tzn. mydełko, oliwka, i zamiennie alantan lub linomag. Balneum jest rewelacyjne ale słyszałam że lepiej go używać kiedy jest wskazanie a nie profilaktycznie, bo skóra może sie przyzwyczaić.
A odnosnie Bubchen to słyszałam jak najlepsze opinie.
Ja wypróbuję jakiś taki minimalizm najwyżej męża wyślę na zakupy ;D ;D ;D ;D
A i podobno do pupy na pierwsze dni dobrze jest uzywać przegotowanej wody lub herbatki rumiankowej (można trzymać w termosie, żeby była zawsze pod ręką) tylko nie wiem czy mi sie będzie chciało tak męczyć :(
 
cześć koleżanki
ja polecam oliwki , kremy, płyny do kąpileli firmy SANOSAN są bardzo wydajne i nie uczulają sprawdziłam to na córci poza tym położna poleciła mi Skarb Matki kosmetyki dla dzidzi co do Jonhsona to odradzam w 75 % uczulają Maluszków..polecam sudocrem nieoceniony fahowiec w pomocy przy odparzeniach czy podrażnieniach...
kupiłam już wyprawkę do szpitala...body długi rękaw....cieńkie..bluzeczka + śpioczki i zawadiacka czapusia z uszkami w kolorze żółtym....poza tym pościel, wypełnienie, 9 pieluch tetrowych, stelaż do baldachimu, materacyk gryczano-kokosowy...reszta zakupów po świętach
Dziewczyny radzę Wam kupujcie smoczki jednej firmy
Maluszki przyzwyczajają się do ich kształtu i nie chcą innych...Avent robi już tylko silikonowe odchodzi od kauczukowych
...
 
Wlasnie , dziewczyny , czym wypelnic poszewke na kolderke ??? Ja myslalam o kocyku ale sama nie wiem, podusze kupilam profilowana wiec to mam z glowy ale co z kolderka ???
 
Aśka ja radzę Ci przez pierwszy miesią nie stosować żadnych poduszek tylko pod materacyk włożyć duży złożony ręcznik...a jak będzie ciepło nie gorąco to kocyk śmiało może oblec poszewką na kołderę ;)
 
Na poczatku maluszki spia bez poduszek, moja kolezanka mowila ze kladla na przescieradlo pieluszke tertrowa:))
Sumka a do kapieli cos kupuje i do smarowania po kapieli ciala???

Dziewczyny napiszcie mi w co ubrac maluszka na wyjscie ze szpitala....dzieki:)))
czy na body z krotkim rekawem i pajacyka plus czapeczka trzeba cos jeszcze zalozyc???
 
Dzieki dziewczyny ;)

Aniu body + pajacyk to strasznie duzo, ja mysle jesli bedzie chlodniej o tym zeby zalozyc podkoszulek na ramiaczkach i pajacyk albo cos w tym stylu tak zeby nie bylo duzo warstw no i skarpetunie ,bo przeciez przykryje Eliaszka kocykiem i wsadze do fotelika a potem prosto do samochodu i do domku , nie chcialabym go przegrzewac.
 
reklama
Dziewczyny czytałam, że bardzo niezdrowo jest przegrzewać maluszka. I nie sugerujcie się zimnymi rączkami, bo to wcale nie świadczy o tym, że jest mu zimno. Poza tym należy zawsze przed snem wietrzyć pokój - czy to zimą czy latem. Najlepiej maleństwu śpi się w temperaturze ok.20 stopni.
 
Do góry