reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

witam, dołączam do mamusiek z symptomami
U mnie po wczorajszym badaniu gin powiedziała że może wyczuć główkę, szyjka skraca się ale nie ma rozwarcia i żebym wyluzowała że mam czas.
generalnie coś się dzieje ale napewno nei w tym tygodniu może pod koniec przyszłego albo na początku kolejnego :-)
 
reklama
ja jak trafiłam na jakiś czas na oddział w szpitalu, w którym chce rodzić to tam znalazłam taką listę z "niezbędnikiem porodowym" i tam też były wszystkie rzeczy potrzebne maluchowi i póki co tylko to włożyłam do torby ale rozmiary tego są dosyć duże, więc nie wiem jak to potem będzie na oddziale na którym nie wolno mieć swoich prywatnych rzeczy.... :/ trochę się tym niepokoje...
 
ja mam wizyte u gina 9 dopiero eh niby to za tydzień ale ta końcówka ciąży tak mi się dłuży..termin mam na 19 kilka dni a jakby cała wieczność już się doczekać nie mogę mojego malenstwa. codziennie mi sie dzidzie snia i porodowka hehe i tylko tak czekam i czekam az cos sie zacznie dziać :-)
 
Kochane niby sie dłuży niby nie, jak zaczynałam 38 tydz to była jakaś masakra, czas leciał niesamowicie wolno, jak teraz przyjechali moi rodzice i mam zajęcie, to już 40tydz się zaczął............powoli dołączają sie znów objawy, więc pewnie powoli się coś ruszy.

Aha, na przyspieszenie wszędzie piszą, że najlepsze jest podrażnianie brodawek. Jakoś mi się nie widzi siedzieć i masować sutki, ale podobno to działa:)
 
Pobudza wydzielanie oxytocyny-hormonu odpowiedzialnego za obkurczanie się macicy-dla tego też zaraz po urodzeniu dobrze jest przystawić maluszka od razu do cyca -żeby macica ładnie zaczęła się obkurczać.
Tak naprawdę to na miotle możemy latać a i tak urodzimy wtedy kiedy maluchy będą całkiem gotowe...:-):-):-)
Odejściem czopa też się nie excytujcie bo ja chodzę już 2,5 tyg -rozwarcie na palucha,szyjka ponaciągana po 2 porodach i nadal trzyma ...
Wszystko zależy od organizmu -ja mam tendencję do rodzenia po terminie i jak urodzę nawet kilka dni przed to bedzie sukces...
A objawy mam coraz bardziej uciążliwe-skurcze ,ból jak na okres i kłucie w krzyżowym....
 
Olgha ja raczej na miotłe to się nie zdecyduje:-D:-D:-D ale podrażnianie brodawek zaczęłam stosowac a raczej mój M:-):-) czop też odszedł 5 dni temu.. skurcze jakotako się pojawiają ale nie redularne... kanał drożny, szyjka skrócona ale trzyma, blecy nap...... :crazy: a mały sobie siedzi zrobił postęp bo główką zszedł do kanału rodnego i mama chodzi jak pingwin a jak siada do w mego rozkroku:eek:
Ale co tam kiedyś urodze:-)
 
reklama
ja od piątku chodze ze swiadomoscią ze szyjki nie mam a rozwarcie mam na 3 cm... oprócz chodzenia nic sie nie dzieje :-p:rofl2: te małe uparte babsko - moja córa ma w nosie rozwarcie i brak szyjki... chyba sie brata boi ze nei chce wychodzic... :-D
 
Do góry