reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

dziewczyny, swietnym rozwiazaniem sa chusteczki kosmetyczne w kartoniku, specjalne dla niemowlat np: Babydream lub pampers. sa bardzo miekkie i delikatne.
 
reklama
My używamy normalnych (żółtych) pampersów. W szpitalu były Dada z Biedronki, ale nie zdążyłam wyrobić sobie zdania:) Próbowaliśmy też pampersów premium care (w sklepach zabrakło naszych jedynek...), co zaowocowało piękną reakcją alergiczną na aloes w nich zawarty (mam dreszcze na samo wspomnienie). Aha-leczyliśmy wtedy pupę i brzuszek w tetrze (dzień) i pieluszkach Bella Happy (noc, tak nam poradzono, bo są podobno najbardziej naturalne-to fakt i za to plus, ale ich już nie używamy, bo są sztywne i dziwnie skrojone...miejscami było ich za dużo, za szeroko). Co do chusteczek-używaliśmy Tami (któraś polecała, ale moje były jakieś suche...), a teraz lecimy na Dada z Biedronki (białe-sensitive, pakowane 3 plus 1 gratis) i nie narzekam. Wody i wacików używaliśmy podczas leczenia zapalenia (przy dużych wacikach można naprawdę zbankrutować), teraz rzadko.
 
Te duże waciki można przeciąć na pół - tak nam radzili na szkole rodzenia (jeśli chodiz o pielęgnację oczek i buzi) - wtedy trochę się zaoszczędzi :-)
Ja myślę, ze każda z nas pewnie bedzie używała różnych pieluch, zanim trafi na te swoje jedyne! Ja na razie mam Belli New Born i zobaczę jak się będą sprawdzać. Siostra mówiła, ze na początek, jak te pieluchy wymienia się praktycznie co każde karmienie, bo maluch dużo kupka, to ona poleca te najtańsze: Dada, czy Babydream... potem jak już się maluszek normuje to używali Huggiesów, Belle, i teraz Pampers (ponoć jednak pampers jest najlepszy przy dłuższym noszeniu przez maluszka)
 
ja kupiłam pampersy te żółte ale tylko dlatego że były w promocji to sie zaopatrzyliśmy w 3 paczki później mam zamiar przerzucić się na huggies, chusteczki mam pampersa te zielone opakowanie.
 
A ja zakupilam Huggiesy - pieluszki i chusteczki rowniez.Kurcze nie otwieralam tych chusteczek i licze na to ze ni sa tak beznadziejne jak pisze Ciamajdka....Byla ostatnio promocja i przytachalismy 3 opakowania tych chusteczek - na dodatek nie wiem czy nie sa wlasnie aloesowe - musze zerknac...Mam nadzieje ze nie bedzie przebojow, bo niby kazdy dzieciaczek inny. Najwyzej kupi sie inne a niewypal mamusia zuzyje jakos.
 
navijko nic sie nie martw, one ogólnie są ok, ale ja tyyyle już rodzajów używałam, że te akurat mnie rozczarowały... ja mam chyba ogórkowe:baffled: nie jestem pewna... ale jest zdjęcie ogórasa...
 
no ja za Waszym ciosem zaczynam kupować różnych firm pieluszki i na razie testować na sucho -hehe ;) i na jedno zwróciłam szczególną uwagę:
te pampersy "2" od 3-6 kg - jak się otworzy to śmierdzą papierem, ceratą ... czymś takim, natomiast z Rossmana - babydream "1" 2-5 kg - od razu pachną maleństwem ;)-aż miło ;). No i jednak "1" od "2" różnią się wielkością !!!
AAA wuzelku a czy te pampersy premium care /jaśniejsze opakowanie/ uczuliły Twoje maleństwo ?- bo nie zrozumiałam ;(
 
Dziewczyny mam serię pytań dotyczące snu Maleństw...
Tzn czy śpi w pajacyku, czy w body, przykryte kołderką czy w śpiworku czy w rożku czy z wałeczkami czy na boku czy na wznak? Uff...
Bo coś mi się obija w głowie, żeby nie używać kołderki, ale nie wiem czy i dlaczego...
 
Magda.wu moja maleńka spała w pajacyku, ale od kiedy pieluszkuje śpi w bodach, bo muszą jej tertrę trzymać. Ale to bez różnicy czy położysz maluszka w body czy w pajacyku :-) Ja przykrywam Wiki kocykiem bo jest za gorąco na kołderkę :-) Rożka w ogóle nie używam, na początku zwijałam rożek w rulonik i podkładałam za plecki bo bałam się, że mała w nocy wyląduje na pleckach, ale teraz władę Ją normalnie na boku bez zadnych podpurek pod plecki bo mała sama się nie przewróci :-) Na wznak kładę małą tak samo jak na brzuszku czyli jak nie spi i tylko jak jestem obok niej, żeby przypadkiem się nie zachłypneła jak jej się uleje, a śpi na boczkach tylko trzeba pilnować żeby zmieniać boczki bo moja koleżanka częściej kładła córkę na prawy bok i główka była później nie zgrabna, ale szybko wróciła do normy :-)
 
reklama
Nervita dokładnie te. A dokładniej aloes, którym są nasączone (mają też rumianek, ale wiem, że to nie on, bo z rumiankiem mam też chusteczki i oliwkę). Teraz wybieram pieluchy bez dodatków:)
Magda.wu co do ubranka do spania-różnie, w zależności od pogody i temperatury... ostatnio w samym pajacyku. Mój rożek się nie sprawdził (w praktyce otula tylko nóżki i pupę...), śpiworki mam bez rękawków, na kołderkę za ciepło... początkowo przykrywałam kocykiem, jak schłodniało (spadła temp. do kilkunastu:)) to go zawijałam w ten kocyk (kokonik:)), a teraz przykrywam flanelową pieluchą, czasem kocykiem, jak jest chłodno. Kładę do spania na boku, początkowo podkładałam rulonik z pieluchy, ale już od tego odeszliśmy:)

Aha-sprawdziłam pieluchy Dada z Biedronki, bo tyle się o nich nasłuchałam... Moim zdaniem są bardzo podobne do Belli-tak samo sztywne i dziwnie powycinane... choć tańsze. Zostaję przy żółtych pampersach.
 
Do góry