reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

nervita bubchen ma świetną serię "babys first " w blekitnych opakowaniach, sa jednak dosyc drogie, ponieważ buteleczki malutkie... kto z Łodzi i okolic to można je kupić w "ptaku" na stoiskach z chemia niemiecką. Podobno to jedne z najlepszych kosmetyków, jeśli chodzi o naturalny skład
 
reklama
A ja coś nie mogę w sklepie znaleźć tej ziajki do kąpieli natłuszczającej... jest tylko taki płyn koloryzujący wodę w wannie, ale to dla starszych dzieciaków...
 
nervita bubchen ma świetną serię "babys first " w blekitnych opakowaniach, sa jednak dosyc drogie, ponieważ buteleczki malutkie... kto z Łodzi i okolic to można je kupić w "ptaku" na stoiskach z chemia niemiecką. Podobno to jedne z najlepszych kosmetyków, jeśli chodzi o naturalny skład

Kosmetyki Bubchen (i Babys First też) można kupić w DOZ-ie: • bubchen • Apteka internetowa doz.pl , strona 1, sama je w ten sposób zamawiałam...
Nie mam pojęcia, czy to pełny asortyment, ale coś można skompletować...
Buteleczki rzeczywiście malutkie, ale myślę, ze wystarczą na całkiem długo- w końcu na takiego malucha mniej się zużywa kosmetyków niż na dorosłego ;-)
 
kobitki, jak to jest w końcu z tym spaniem u maluszka ? już tyle razy słyszałam, że najlepiej kłaść malucha na płasko, bez poduszki. a ostatnio doszły do mnie newsy, że pod materac, pod główkę należy coś podłożyć, żeby był kąt ok 40 stopni. podobno ma to chronić przed bezdechem i zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej. no i maluch w takiej pozycji nie zakrztusi się i nie udusi się w razie gdyby się mu ulało po jedzonku.

??
 
Andzia - podobno dzieci ktore bardzo ulewaja bezpieczniejsze sa jak cos jest podlozone pod materacych (np. zwiniety koc lub taki specjalny klin) Kat 40 stopni to chyba jednak duzo...poduszka tez raczej odpada. Sa taki specjalne waleczki ze mozna malca polozyc na boku i sie nie przekreci. Nie wiem - prosimy o rade doswiadczone mamusie!!!
 
Płasko ale pod kątem:) - płasko, czyli bez poduszek, jaśków etc - żeby miało równą powierzchnię pod główką i pleckami, ale pod kątem tak jak piszecie - pod materac można coś włożyć. Nie wiem, czy musi być akurat 40 stopni, córce zrobiłam co umiałam, żeby miała lekko po skosie, ale żeby nie "leciała" w dół. Metoda dobra, a przydała się zwłaszcza później, koło 6 mca, jak mała chorowała na oskrzela.
 
reklama
Jasiek leży płasko, ale zawsze na boczku, jeśli mu się ulewa, swobodnie spływa kącikiem. Na początku, kiedy jeszcze nie bardzo umiałam go tak porządnie położyć na boku, plecki i pupę podpierałam rulonikiem z kocyka czy pieluchy (żeby nie miał się jak sam przewrócić), i sama zmieniałam mu pozycję co jakiś czas.
 
Do góry