reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

reklama
mamuski, rzadko niestety cos pisze, ale moje malenstwo nie pozwala mi na to; mam pytanie i mam nadzieje, ze ktos mi pomoze; w sumie swojego synka karmie tylko piersia (moze ze trzy razy dalam butle jak z nerwow mialam zanik pokarmu), ale... moje dziecie bardzo rzadko robi kupki, tzn co 4-5- 6 dni; wiem, ze dzieci na cycu tak moga robic, ale problem w tym, ze moj maly chce zrobic - widac to po nim, bo bardzo sie denerwuje i placze itd, a nie moze zrobic; probowalam juz prawie wszystkiego i jedyny ratunek to czopek glicerynowy; ale nie chce mu tak prawie ciagle go dawac; moze macie jakies sprawdzone sposoby?? daje mu picie, probowalam juz termometr w dupcie, herbatki na trawienie, plantex, kminek i nic; tylko czopek pomaga; pomozcie prosze!! duzo zdrowka dla was i waszych kruszynek
 
mamuski, rzadko niestety cos pisze, ale moje malenstwo nie pozwala mi na to; mam pytanie i mam nadzieje, ze ktos mi pomoze; w sumie swojego synka karmie tylko piersia (moze ze trzy razy dalam butle jak z nerwow mialam zanik pokarmu), ale... moje dziecie bardzo rzadko robi kupki, tzn co 4-5- 6 dni; wiem, ze dzieci na cycu tak moga robic, ale problem w tym, ze moj maly chce zrobic - widac to po nim, bo bardzo sie denerwuje i placze itd, a nie moze zrobic; probowalam juz prawie wszystkiego i jedyny ratunek to czopek glicerynowy; ale nie chce mu tak prawie ciagle go dawac; moze macie jakies sprawdzone sposoby?? daje mu picie, probowalam juz termometr w dupcie, herbatki na trawienie, plantex, kminek i nic; tylko czopek pomaga; pomozcie prosze!! duzo zdrowka dla was i waszych kruszynek

jak dla mnie to jest b dziwne[1 na tydzien to za malo] udalabym sie na twoim miejscu do lekarza.:tak:
A co do czopkow to za czesto niepowinnas ich uzywac bo pozniej twoj maluszek niebedzie potrafil sam zrobic kupki[bedzie potrzebowal pomocy "wspomagaczy"]
Moja mala robi codziennie a i tak sie meczy wiec twoja dzidzia musi sie czuc okropnie:-( idz lepiej z nim do lekarza bo biedactwo napewno cierpi..:-(
 
Agazoja kupki w tak dużych odstępach czasu to przy karmieniu naturalnym podobno normalne.Ale wiem przez co przechodzisz bo moja Gabrysia też ma ten problem. Położna radziła nam jak najczęściej kłaść ją na brzuszku i dużo dopajać. Masować brzuszek i ogrzewać.

Ale zawsze lepiej skonsultować to z pediatrą. Chociaż nasz pediatra zasugerował tylko żebym uważała na dietę i jadła dużo błonnika.
 
mamusia napiszę co i jak po jutrzejszej wizycie.

Dominika współczuję normalnie tego latania po lekarzach- ależ masz męczarnie. Uśmiałam sie z Twojego opisu o tej gąsce:-D
A do gastrologa nawet się nie udawaj bo sie tylko umęczysz-nic tak naprawde na to nei poradzi.

karolka, agozja
moje dziecię robi kupkę raz na 3 dni ale porzadną i normalnej konsystencji. Ja z kolei dostałam informację że nawet kupa do 10 dni może byc normą na karmieniu piersią, oznacza to ze pokarm jest dobrze trawiony. A co do prężenia to napewno to na kupę?Mój sie strasznie pręzy ale jak bąka nie może puścic i tez czesto myslałam ze to kupa ale jednak puszczał bąka i spokój.
 
dziekuje Kobietki za rade; wczoraj bylam u pediatry i stwierdzil, ze nie widzi problemu, ze dzieci na cycu tak moga miec (robic rzadko kupki); klade swojego szkraba na brzuszku, masuje, cwiczymy nozki, daje picie nawet (choc karmiac cycem nie trzeba dopajac) i nic nie pomaga; tak jak pisalam - czopkow nie naduzywam, ale jak maly nie zrobi 4-5 dni i widze, ze sie bardzo meczy a nic juz nie pomaga - to niestety daje... bo nie moge patrzec juz na to jego cierpienie; juz mi rece opadaja :(( ze nie moge pomoc wlasnemu dziecku)
Madzik - dzieki za pomoc, ale to prezenie to nie na kupka; on ma jeszcze do tego kolki, ale wtedy inaczej sie zachowuje; potrafi tez co chwile baki puszczac i wtedy tez normalnie sie zachowuje albo inaczej; a na te kupki, to inne zachowanie - juz nauczylam sie rozpoznawac kiedy co malemu jest ;))
no i kupki sa normalnej konsystencji a jednak sie bardzo meczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gabrysia ma przedłużającą się żółtaczkę, więc muszę dopajać ją dodatkowo glukozą.

I ciągle ma bardzo suchą łuszczącą się skórę, od lekarza dostałam receptę na maść robioną w aptece - 3% kwas borny z Euceryną. I w końcu po tym specyfiku widać efekty i skórka jest gładsza i nawilżona.
 
Hej dziewczynki!!!
Mój synek to typowy kolkowiec, myslałam, że się wykończę, ale położna poraziła mi, żebym kupiła kropelki sab simplex ( oryginalne niemieckie, bo są też czeskie) więc zamówiłam na e-bayu i muszę powiedzieć, ze naprawdę działają, mały może normalnie puszczać bąki i robić kupkę, a miał z tym ogromne problemy i zawsze musiałam mu pomagać, wczoraj pierwszy raz płakał wieczorem bo mu się nudziło, a nie dlatego, że bolało:-)
 
reklama
Ja tez daje Amelce sab simplex[niemieckie] i niby jakas poprawa jest ale tak czy inaczej swoje wycierpiec biedulka musi:-( Wczesniej to uspokoic jej niemozna bylo a teraz juz tak histerycznie nie placze tylko "poplakuje":-(

Miroslava a podajesz cos jeszcze oprocz tych kropelek? bo slyszalam ze sie nie powinno chociaz na ulotce jest napisane ze mozna przy nich zazywac inne leki...:eek:
 
Do góry