reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

no włąsnie sama nie wiem...niby jak jest przy piersi to cały czas je-tzn słysze jak przełyka, i widze ze rusza cała szczeka...ale moze niewiele mu leci i dlatego to tak długo trwa...

ciekawa jestem czemu nie podcieli mu tego od razu w szpitalu...
 
reklama
jesli chodzi o przybieranie na wadze to adas w dniu wypisu ze szpitala miał 3200-wczoraj miał 3720 czyli w trzy tyg i jeden dzien ma 520 g wiecej....to chyba nie za wiele...chociaz polozna powiedziała ze min to 125 g na tydzien a tyle ma
 
Mordklejka - u nas wędzidelko od razu podcieli pare godzin po porodzie.

Dziewczyny, czy wasze dzieci tez mają cos takiego: maly niekiedy podczas jedzenia tak jakos dziwnie zaciska dziasła czy jak, ze na chwile butla zaczyna drżec. Nie wiem, jak to opisac. Jakby tak drgal buzką czy dziąsełkami i butelka tez przez moment cała drzy. Czesto ma tak jak przysypia, ale zdarza sie jak jest rozbudzony. Tak sie zastanawiam, czy to normalne. Mordoklejka, napisalas, ze malemu trzesie sie broda, moze to to samo?
 
Mordklejka - u nas wędzidelko od razu podcieli pare godzin po porodzie.

Dziewczyny, czy wasze dzieci tez mają cos takiego: maly niekiedy podczas jedzenia tak jakos dziwnie zaciska dziasła czy jak, ze na chwile butla zaczyna drżec. Nie wiem, jak to opisac. Jakby tak drgal buzką czy dziąsełkami i butelka tez przez moment cała drzy. Czesto ma tak jak przysypia, ale zdarza sie jak jest rozbudzony. Tak sie zastanawiam, czy to normalne. Mordoklejka, napisalas, ze malemu trzesie sie broda, moze to to samo?
u nas to samo:tak:
przewaznie jak maly nie chce juz wiecej jesc to w taki sposob wypycha butle,kiedys zdarzlo mu sie robic tak czesciej.

modroklejka mojemu sie usta tak dziwnie trzesa jak by mu bylo zimno pytalam pediatre i powiedziala ze to normalne ze nie dlugo powinno minac.

u nas jest po odstawieniu witaminy D3 tak jak pediatra zalecila wszystko jest ok szymus znow je normalnie:-).
A i pediatra powiedziala mi ze nie musze czekac az maly skonczy 4miesiace zeby zaczac wprowadzac soczki jablkowe czy tarte jablko powiedziala ze moge zaczac jak szymek skonczy 3miesiace.
najpierw soczek czy tarte jablko i obserwowac przez tydzien czy nawet dwa czy nic sie nie dzieje potem gruszke moge podac i znow obserwowac a od 4m obiadki.

nie dawno mielismy mega kupe:szok::szok::szok:wszystko do wymiany i szymek do mycia:-D:-Dteraz sie najadl i za miast odbic to przysypia mi na ramieniu:tak:
 
My już po sczepieniu. Ada waży 4835 g (nic dzienego że mi ręce więdną jak ją noszę )ma skończone 6 tygodni. Obwód głowy i klatki piersiowej 38 cm.
 
Ewelcia toz to sam miod:-D:-D:-Dja mialam wczoraj ..doslownie wszystko do zmiany:-D.
Super ze Szymus zaczal jesc normalnie:-).
Czekam jak mi dzieci wstana bo mi sie nudzi:sorry:.
 
My jestesmy już po szczepieniu skojarzonym , na Rotawirusa mam przyjść za 2 tyg, żeby dziecka taka mega dawką tych wszystkich wirusów nie traktować jednorazowo. Ogólnie stan dziecka jest dobry, dobrze przybiera na wadze, wyniki badań kwi, które robiłam są ok.
Ada popłakała troszeczke, ale tylko dlatego, że spała i ją wybudziałam, jak zaczęłam rozbierać, a potem jeszcze te ukłucia. Ogólnie wszystko zniosła dzielnie.

madzik, ja też pytałam o ten babel po szczepieniu na gruźlicę (Adce pękł dziś, wczoraj miała ropkę) i lekarka powiedziała, że to jest dobrze i nic z tym mam nie robić.

W czwartek udajemy się do laryngologa, a w przyszły poniedziałek mamy USG bioderek (8 tydzień życia to ponoć najlepszy czas na to, tak mi powiedziała pediatra).
 
dzieki dziewczyny za odpowiedź odnośnie bąbelka, uff no to odetchnęłam z ta szczepionką.. potwierdziło się to co wyczytałam.
Kurcze ale to u nas tak paskudnie wygląda:baffled:

A co do USG bioderek to każdy lekarz gada inaczej, jeden mówi że w 4 tyg, drugi że w 6 a kolejny że w 8.. Zgłupieć można.
My idziemy jutro czyli ze skończonymi 6 tygodniami. Na USG idziemy prywatnie i licze na to ze jakby coś było nie tak to nam powiedzą i się umówię do ortopedy na konsultacje również prywatnie, a jak będzie ok to czekamy na NFZ to mamy wizyte 20 maja i na nią też pójdziemy.

Monik u mnie Oliwier tez tak śmiesznie rusza brodą, tak niby mu się trzęsie, robi to przeważnie wtedy jak przysypia albo jak kończy siedzenie "w bufecie":-D

Ewelcia super że już Szymek jje normalnie:tak:

Dobra lece nastawić pranie bo niedługo mały sie obudzi na karmienie pewnie i czas spać żeby jakoś jutro wyglądać normalnie.. Dziś młody jakoś wcześnie usnął i cały dzień spi prawie (nie spal może razem z 6 godzin):eek: boje sie strasznie czy tego rotawirusa od męża nie złapał, ale mierzyłam temperature i miał 37,4 w dupci(po odjeciu 5 kresek to akurat 36,9), dzwoniłam też do przychodni aby sie upewnić z tym odejmowaniem kresek wiec jest OK, gorączki nie ma. Obserwuje go, brak biegunki i wymiotów.. Mam nadzieje że bedzie OK,
 
reklama
a te k resek sie odejmuje tylko wtedy jak sie mierzy w dupci???

czy wasze maluchy pod wieczor tez poplakuja i sa strasznie marudne???
szymek jest spiacy juz od 19ale o spaniu wcale nie mysli tylko marudzi pewnie mu zejdzie do 22 albo 23
 
Do góry