reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

ewelcia, ja też myślę, ze to kolki. U nas jest bardzo podobnie. wtrakcie tego "ataku" dziecko niby ma ochotę na butlę ale ją wypluwa, kręci się, krzyczy. Ja ostatnio w takich sytuacjach biore Adkę pionowo jak do odbicia i widać taka pozycja odpowiada jej berdziej, bo tylko pojękuje. Na kolkę daję jej kapsułki (otwieram i wsypuję do mleczka) Dicoflor 30 (sugestia pediatry)i choć występuje niemal codziennie trwa około 15 min góra do pół godziny.

Jeśli chodzi o kupy, to u nas bardzo czesto (tzn ok 4 dziennie), na szczęście żółte :-)
 
reklama
Moim zdaniem kazde dziecko inaczej przechodzi kolke choc objawy sa podobne. Moja Amelka ma tak ze przez ok 5 minut strasznie krzyczy prezy sie itp potem przez nastepne 5 minut pojekuje i tak w kolko. zauwazylam ze ta kolka jest cos takiego jak jakis skurcz przynajmiej u mojej malej czesto lezac w lozeczku czy bedac na rekach nagle sie podrywa prezy i zaczyna histerycznie plakac lub pojekiwac:-( w czasie snu tez czesto pojekuje ...
strasznie szkoda mi tych naszych maluszkow:-(
 
Kitki- mój syn też miał taką wysypkę. nie wiem jak u Ciebie ale na razie nie panikuj, u nas okazało się to prawdopodobnie zwykłą wysypką które często występują u miesięczniaków jako etap dojrzewania skóry. u nas zanikło samo prawie natychmiast- jedynie na buziulce jest kilka potówek, które jak dziewczyny pisały powyżej znikają po sudocremie. Sara- skazę ciężko tak szybko zdiagnozować. mój syn miał zielone kupki a nietolerncja mleka rzeczywiście ujawniła się u niego ale kiedy miał prawie 2 lata- do tego czasu wciągał wszystko- potem musieliśmy przerzucić się na mleko sojowe i kozie i odstawiliśmy twaróg- jogurty i kefirki nie szkodziły mu.Dla świętego spokoju odstaw na razie mleko i obserwuj co jesz- i jeśli jesz to w niedużych ilościach- lepiej po trochę żeby nie wywołać alergii właśnie. Oj ciężko z tymi maluchami dopóki nie poznamy się z nimi bardziej i dopóki nie powiedzą co boli...;-);-);-). u nas kupka zrobiona ale po czopku...trudno- ważne że się jej pozbyliśmy...
 
dzis po pierwszysz szczepieniu .
Waga przy wypisie 3000 kg a po 6 tygodniach 4880 :szok::szok::szok:i tylko na cycku .
Pisałam kiedyś o drżących rączkach mały dostał na to witamine b6 bo to prawdopodobnie niedobór tej witaminy.
Za 2 tygodnie do kontroli zobaczymy czy coś tabletki pomogą.
Kupiłam bebiko 1 i teraz mam dylemat dawać na noc czy nie spróbować można powiedziała pani doktor chodzi mi o to że mały w nocy non stop mógby być przy cycu może na sztucznym prześpi nic pożyjemy zobaczymy.
Pielęgniarka mnie wkurzyła bo mi tak jakby zwróciła uwagę i pani go chce jeszcze dokarmiać :wściekła/y:a mnie tylko chodzi o ciągły sen raz mały potrafi spać po 3 lub 4 godziny innym razem nie i ja chodzę jak cień.
 
Mamusia, ja tez karmie tylko piersią i moja Marysia całą noc by tylko jadła wiec kupiłam wczoraj bebilon i dałam jej wieczorem tylko 60 ml i jeszcze pierś.|Zjadła pięknie ale póżniej płakała jakby ja cos bolało, myśle ze to po tym mleku.Przespała póżniej ok 4-5 godz.(nie wiem dokładnie bo w nocy nie spojrzałam na zegarek) jak na nia to rewelacja.I by loby super gdyby nie to ze ona jak obudziła sie głodna nie chciała juz za bardzo piersi, i tak juz było do rana, musiałam jej na siłe wciskac bo płakała z głodu.A teraz boje sie dawac jej bebilon , ze sie odzwyczai i nie bedzie chciała piersi.
 
no a my juz po szzepionkach 6in1 i pneumokoki-nie bylo tak zle,wiadomo plakal ale jak go przytulilam i m gadal do niego to sie uspokoil,potem znow troszke poplakal.
za nim jechalismy do lekarza zrobil mega kupe:szok:umylam go przebralam,pojechalismy do lekarza zdjelam spodnie a tam znow kupa:szok:tylko zadsza i mniej.

kupilam kminek zaraz bede gotowac.
mysle ze on cos pomoze bo maly znow ma kolki.
w samochodzie zjadl normalnie tylko dwa razy zaplakal a teraz sie prezy steka i placze,je na raty
 
Kobitki moj zarlok wciagnal 200ml :szok:o 14ej po 4 godzinach snu ...popierdzial i znowu spi..ale ma spust-to chyba po ojcu bo ja tyle nie jem:-D.Jutro pani przychodzi go zwazyc,ciekawe ile wazy.
Ewelcia u nas to samo pneumokoki i meningokoki sa za friko ,wiec szczepimy.
 
M*R* 200ml:szok: szok!!!!!
Moj jeszcze w zyciu tyle nie zjadl.
Ostatnio je po 60ml lub 90ml co godzine lub poltorej,chyba wolala bym zeby jadl wiecej i zadziej bo takto wydaje mi sie ze je non-stop.
o 15zjadl 60ml o 16 60ml o 17juz glodny byl ale zaserwowalam mu wode z kminkiem:-Di wypil jakies 70ml.
 
reklama
Mój Jasiek jak marudził w nocy to ewidentnie chciał się przytulić, poleżeć koło mnie... nic nie mogłam poradzić i kupiłam mu smoczek. Daję mu go tylko wtedy jak już jest najedzony i robi sobie ze mnie smoczek. Zdarza mu się marudzić tylko z tego powodu że nie wie jak zasnąć i wtedy nic nie pomaga ani pierś ani smoczek ani noszenie... kompletnie nic.

Ja też kupiłam mleko - NAN i to już z tydzień temu ale nie podaje małemu bo się najada piersią więc nie ma takiej potrzeby.

Mam pytanie: czy u was drogie mamusie była pielęgniarka środowiskowa na pierwszej wizycie a jak tak to po jakim czasie od porodu? Bardzo nurtuje mnie ten problem ponieważ mój zuch ma już 5 tygodni a tu nikt się nami nie interesuje.:-(
 
Do góry