reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

hej! mój jeszcze nie był szczepiony ale zdecydowaliśmy się na szczepionkę 6w1 i rotawirus- pneumo i menigo nie- uważam że skoro może i tak zachorować na inne szczepy to nie ma sensu dzieciaka męczyć. rotawirusa często łapiemy- syn przynosił z przedszkola-teraz juz szkoły więc nawet się nie zastanawiam. nie wiem jak będzie teraz ale moja starsza pociecha generalnie przechodziła szczepienia bezproblemowo,, niektóre dzieciaczki ponoć trochę marudzą i czasem gorączkują ale nie wydaje mi się żeby to było częste... u nas szczepienie powinno być za tydzień ale nie wiem czy będzie bo mały ma katar i zobaczymy czy przejdzie- dziś idziemy do pani doktor...
 
reklama
dzięki :tak:
ja dziś mam nowy problem, Wojtkowi zaczął krwawić pępek, a już był ładnie zagojony :baffled:brzuch ma prawie cały czas twardy, w nocy prawie nie spał, w dzien też niewiele, nie wiem co jest grane, na szczescie popołudniu przyjdzie pediatra na wizyte:-:)baffled:

irmaa daj znać po wizycie lekarza co z pępuszkiem, mamy podobny problem :(
 
No i mam problem dostala katarek.. tzn nie wylatuje on jej z noska tylko strasznie w nim charczy [szczegolnie w nocy] oczyszczam go jej sola fizjologiczna ale pomaga tylko na chwile.. probowalam tez gruszki ale mozna wsadzidzic ja sobie w d..[:sorry:] frida tez skuteczna nie jest.. chyba jednak bede musiala sie wybrac do lekarza.. boje sie zeby nieprzerodzilo sie to w jakies chorubsko:no:

Kup sobie z aptece roztwór wody morskiej w sprayu - np. Sterimar i jej psiknij. Pomoże na katarek. Frida u nas skuteczna, ale najpierw 2 krople soli fizjologicznej i potem hejka z fridą. Sterimar jest alternatywą - psikasz i masz z głowy. Dziecko kichnie i katar wyleci. Nie przejmuj się tylko, że ciśnienie psikania duże:) Nic dziecku nie będzie. To też dobra rzecz na wysuszone śluzówki osa, np. jak zbyt sucho w pokoju. Nasza z tego powodu charczy...
 
Witajcie mojemu też furczy w nosku i używamy wody morskiej w spraju z NIVEA a kozy wyciągam patyczkiem.
Mały nieźle to znosi nawet niekiedy się smieje (co ta mama mu robi):-D
Jutro idziemy na szczepienie zobaczymy jak to będzie a szczepimy normalnie czyli 3 wkłucia.
Córki przeszły to mały też to przejdzie :tak:
Mam tylko nadzieje że bezobjawowo .
Na rotawirusa nie szczepimy po konsultacjach i opiniach zdecydowliśmy nie szczepić.
Jestem ciekawa ile już przytył bo niezła kluska z niego.
Dziś w nocy nawet nieźle spał tylko że znów przy mnie nad ranem bolał go brzuszek i położyłam go na moim brzuszku i tak zasnęliśmy
Teraz spi na brzuszku w łóżeczku za godzinke na spacerek potem kapanie i dzień znów zleci.
Pozdrawiam :tak:
 
u nas też katarek- małemu furczy w nosku i niby nic nie widać ale jak psikniemy marimerem i wyciągamy fridką to kupa tego cholerstwa wyłazi... aż dziw, że w takim małym nosku takie smarki wielkie mogą być... przy katarku polecam jednak po2-3 dniach wizytę u pediatry bo często schodzii niestety na osklrzela.
 
Dziewczyny!!!!! przed chwilą dałam małej TEN KMINEK i po chwili KUPA ale jestem szcześliwa Zuzia też :-):-):-):-D:-D:-D
To naprawde działa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tak::tak::tak:
 
u nas lepiej z kolkami jak narazie nie ma,tylko co rano mial:baffled::baffled::baffled:
pije mleko na marchwiance,baki puszcza nie zle-ciekawe czy kupa bedzie:-Dostatnio byla trzy dni pod rzad bo ostatnio co drugi dzien.maly nadawal sie tylko do kapieli a ubranka to prania:-D:-D

dziewczyny szymkowi tez troszke krwi polecialo z pepuszka ale pytalam pielegniarki i ona powiedziala ze to normalne.
ja przemywalam jeszcze troszke spirytusem i bylo ok:-):tak:
 
odnośnie krwi do pępuszka to nam tez leciała już po odpadnięciu pępowiny przez jakies 5 dni, pediatra kazala własnie tak jak pisała Ewelcia przecierać spirytusem.

Gosia a twoje dziecko piersią jest karmione? wypiło ten kminek? A ile dałas? az 120?
 
reklama
hej. nasz mały niestety pomimo kminku kupki nie zrobił. pediatra mówi, że można dać mu czopek glicerynowy. a co do szczepień to już nie wiem co robić bo powiedziała, żebyśmy szczepili na wszystko na co nas stać, im więcej tym lepiej. muszę to przemyśleć, choć babka jest naprawdę dobra i w sumie mam do niej zaufanie....
 
Do góry