reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Witajcie:-)
My mielismy pierwsza nie przespaną do końca noc mała obudziła sie o 4 i cały czas marudziła,cały czas była głodna prężyła się ja stawiam na kolkę zobaczymy jak to będzie dalej no i skąd sie wzieła mówia że na piersi dzieci żadziej mają kolki a tu guzik
 
reklama
dziewczynki mam pytanie co do pępuszka ( kikutka ) otóż jeszcze nie odpadł z jednej strony jest ładnie wysuszony a z drugiej jakiś taki biały się zrobił czy wasze dzieciaczki też tak miały :confused:
a jak mu smaruje spirytusem to mały płacze i nie wiem czy go to boli czy on taki panikaż :tak::-D
 
Witajcie
avanti mój też płakał jak mu robiłam spirytusem to ich raczej nie boli tylko szczypie tak mi się wydaje.
Co do kolek hmmmmmmmm moje dziewczynki miały a były tylko na piersi.
Kolki to niedojrzałość żołądkowa (do końca nie jest udowodnione skąd? dlaczego?
Wiadomo trzeba zastosować diete ale niekiedy kobieta jest na diecie męczy się a kolki i tak są.

Dziewczyny jakie temometry cyfrowe macie dla maluszków który polecacie .?
 
Może pokaż to położnej jak przyjdzie na wizytę. Ja pępuszek mam smarować fioletem na spirytusie- tak robili w szpitalu i kazali mi też kupić taki do domku. Jak narazie sprawdza się dobrze, pępuszek jak na 4 dni jest już fajnie wysuszony, jeden minus to brudzi skórę i ubranka, no ale cóż...
 
Co do kolek lub bolącego brzuszka to ja małego kładę sobie na jednym ręku główką do dołu i się uspokaja. Pogłaszczę go po pleckach, albo pomasuję trochę brzuszek - 2 minuty i po płaczu.
 
Dominika81 2 minuty fajnie u mnie mąż trzymał małego na klacie mały leżał na brzuszku przeszło po 2 godzinach i to tak nie do końca bo jeszcze cos mruczała :-(
mamusia no widzisz a ja juz sobie zarzucałam że najadłam się czegos wstretnego dochodzenie robiłam co mogło małej zaszkodzić a to po prostu czasmi tak jest i już :baffled:
mam pytanie do mamusi które juz mają dzieci i karmiły piersią jak wygląda to nocne karmienie później tzn jak długo karmi się dziecko w nocy,kiedy omija pierwsze nocne karmienie te ok 3 o ile wogóle omija bo ja mama butelkowa nie orientuje się zbytnio pamiętam że syn na butelce miał jakos ok półtorej miesiąca jak omijał karmienie o 3 i spał nie przerwanym snem ok 6-7 godz
 
Moj maly mial dzis znow kolke ale taka przez 10min,wlaczylam suszarke i gadalam do niego i mu przeszlo.
Nawet go nie suszylam hehe:-D\
Chyba chodzi o szum,bo na odkurzacz podobno jest taka sama reakcja.

Jak bedzie gorzej gotuje marchwianke:-)
 
Dziewczyny czy Wasze maluszki tez tak czesto kichaja? Moja mała kicha b czesto. U nas w domu nie grzejemy grzejnikami ale jest ciepło bo ponad 23 stopnie i wilgotnosc ok 30. Staram sie wietrzyc jak najczesciej ale przy dziecku nie da sie tak aby okno bylo non stop otwarte. I mysle ze to przez suche powietrze:-( Mozecie polecic mi jakis sprawdzony nawilzacz??? Nie chce kupowac w ciemno
 
reklama
Tylko ze Nadia jak oddycha to cos jej swiszcze ciagle w nosie a jak patrze to nic tam nie ma, frida tez próbowałam ale nic nie wychodzi;-)
 
Do góry