reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

gratuluje udanych wizyt:)

Maja tak naprawdę wsio wyjdzie w praniu po porodach :-D

Lotka mojej koleżance 2 lekarzy wmawialo chłopca a ma córe ;-)

dziewczyny kiedy idziecie na prenatalne??

Mi lekarz mówił ze miedzy 18-20 tyg bo ja tym razem do jakiegos ginekologa genetyka jade na połowkowe moj gin tam wszystkie pacjentki wysyła i tak sie zastanawiam czy bede za nie płacic bo powinnam miec za darmo na NFZ bo 35 l mam skonczone ale skierowanie od prywatnego zobaczymy..mysle ze w kwietniu gdzies to bedzie w koncu moze dowiem sie kto tam siedzi w srodku;-)
 
reklama
USG “GENETYCZNE” W 18-23 TYGODNIU CIĄŻY
Badanie USG wykonywane między 18 a 23 tygodniem ciąży jest często nazywane również badaniem genetycznym lub połówkowym. W czasie tego badania lekarz ocenia przede wszystkim budową poszczególnych narządów Twojego Dziecka. Celem diagnostyki w tym okresie jest wykrycie lub wykluczenie wad rozwojowych płodu. Pamiętaj rozpoznanie choroby płodu w 20 tygodniu ciąży wielokrotnie może uratować życie Twojego Dziecka. Współczesna medycyna daje możliwości leczenia Dziecka jeszcze wewnątrzmacicznie. Jeżeli nie istnieją wskazania do terapii wewnątrzmacicznej możesz zaplanować poród Twojego Dziecka w takim ośrodku medycznym, w którym będzie możliwość leczenia Dziecka zaraz po urodzeniu. Pamiętaj niektóre wady wrodzone płodów można dostrzec w badaniu USG tylko w tym okresie ciąży. W dalszym etapie ciąży na skutek kostnienia żeber, kręgosłupa warunki badania USG stają się coraz gorsze. Nie wykonując badania USG między 18 a 23 tygodniem ciąży zmniejszasz szanse na to, aby lekarz mógł prawidłowo zdiagnozować budowę Twojego Dziecka.
Badanie ultrasonograficzne połówkowe należy do najtrudniejszych technicznie badań w czasie całej ciąży. Aby prawidłowo ocenić rozwój płodu na tym etapie lekarz wykonujący badanie musi posiadać odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz dysponować odpowiednim sprzętem diagnostycznym.
 
odstawiłam tabletki w 25 listopada 2011, później tzn 14 grudnia okres był, a w styczniu już nie, uspokajałam się, że to stres itp itd. pod koniec stycznia już wiedzieliśmy z mężem że jest nas troje, usg 1 lutego potwierdziło kolosa o wielkości 12mm :) (usg prywatnie ale no cóż). później poszłam do ginekologa, swoją drogą świetnego, normalnie na NFZ i się zaczęło - kupa badań, dowiedziałam się przy okazji że mam inną grupę krwi niż ta o której ja wiedziałam :p. następnie mdłości, nastroje, bez kija nie podchodź, mąż nie mógł ze mną wytrzymać czasem ;). a teraz zaczęliśmy sobie 13 tydzień, wszystko w porządku jest i się nie mogę doczekać a do września ponad 5 miesięcy...
 
Pajkaa ja USG genetyczne mam już ustalone na 22 tyg. 8 maja.
Ewiczek gratuluje dziewczynki :)

Też bym chciała wiedzieć co we mnie rośnie, ale muszę być cierpliwa:) Jeszcze tydzień
 
Lotka i Ewiczek gratuluję udanych wizyt :))))

Pajkaa ja połówkowe USG mam mieć 18 kwietnia. Ale najpierw mam wizytę 5 kwietnia u swojej ginki i z powodu wczorajszego plamienia umieram z niecierpliwości.
 
Pajka ja mam połówkowe 3maja:) a 2 planuje powrót z Pl ,no nic jutro idziemy na prywatną wizytę hmmm która to już bedzie ??:) hmmm 6:) o rany !!! dowiedzieć sie czy wogóle moge lecieć choćjedna noga juz jestem w Pl i widze siebie pod budką z najlepszymi lodami na świecie:)

Demetrios wsio będzie dobrze!!!!
 
Ja połówkowe pewnie będę miała 12.04, czyli za dwa tygodnie. Nie jest to ustalone z ginem, ale będzie to pierwszy dzień 20tyg,więc chyba tak by wypadało, bo kolejna wizyta w okolicach 24tyg,więc za późno będzie.
 
reklama
Maja połówkowe masz 3maja? toż to święto ;)
ja się wybieram po raz pierwszy na prenatalne po 20tc. Ile płaciliście, bo podzwoniłam trochę i mówią 280, 300 zł.
Takie są ceny???

Ale chyba i tak się wybiorę, choć kasiorę zjada remont :D

Wolałabym żeby moja kruszyna zaczęła dawać mi znać i mnie gilać, kopać... cokolwiek, bo się martwię ;)

a wizyta dopiero 13 :/

pozdrowionka
 
Do góry