reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześnióweczki

Dokladnie. A dopiero byl 1 stycznia i test robilam... Teraz ani sie obejrzymy a zrobi sie sierpien i bedziemy spakowane do szpitala;)


ckai3e3knlg02eze.png
 
reklama
Chodze do gin prywatnie, ale na polowkowe skierowanie jest na takich samych zasadach jak genetyczne. Czyli bede robic na NFZ.


ckai3e3knlg02eze.png
 
Kasiu, dziękuję nawet dobrze się czuje. Czasami brzuch boli, ale nie jest to ból taki jak wcześniej. Może niedługo będę mogła normalnie funkcjonować. Już mi zbrzydło leżenie.
 
A co to te polowkowe? Co tam robią?

Ja też już po wizycie, zdjęcie kiepskie pomiar wyszedł mniejszy niż na prenatalnych, nie badał mnie a to dziwne, i dostałam zgodę na fitnes jeśli się Noe będę przemeczac.
 
reklama
Annam, ocena anatomii:

Ocenie podlegają m.in.:
głowa: czaszka, mózg, twarz (np. diagnostyka rozszczepu górnej wargi)
szyja
klatka piersiowa: żebra, płuca
serce (diagnostyka wad serca)
jama brzuszna: żołądek, jelita, nerki, pęcherz moczowy
kręgosłup, kości długie dłoni i stóp
płeć dziecka.
Poza budową płodu ocenia się:
położenie łożyska
ilość płynu owodniowego
szyjkę macicy.

Link do: Kalendarz badań USG w ciąży: USG połówkowe między 18. a 22. tygodniem ciąży


ckai3e3knlg02eze.png
 
Do góry