reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
To jak moja ciotka pielęgniarka, spadla z 2m na taras jak okna myla. Mówimy, że jedziemy do szpitala (do niej na oddział) ona nie jedzie bo ona wie jak tam leczą 🤣🤣
ja akurat bardzo narzekam na służbę zdrowia, może nie koniecznie na jej jakość a na dostępność, bo jak mam gdzieś czekać 3 mc to wole zapłacić i iść prywatnie no nie oszukujmy się 😊
 
Laski, super pomysł z tym terminem, też tak jutro po wizycie zrobię, bo na razie mam 2 i nie wiem, którego się trzymać 🤷

Dziś się czuję w miarę ok, siły witalne wróciły i byłam na 3 godzinnym spacerze, skończył się tak, że siedzę teraz w aucie, nadrabiam forum i zbieram sily, żeby wdrapać się na 4. piętro kamienicy 🙁

Tez tak macie, że jak spacerujecie, to zapięcie jakby to był 9. Miesiąc? Ja nawet jak przez telefon gadam o pracy i się irytuję, to oddycham 3x szybciej...
Miłego dnia życzę!
Oj tak.. A idę jakbym miała bebek ogromny już 🤔 i zadyszka mnie łapie 😂
 
Zgadzam się, ale za pieniądze wiedzy i rozumu nie kupisz, więc może jednak coś się na tych studiach uczą skoro potem mają wiedzę, żeby prowadzić badania ;)
U nas studenci po studiach nie mają wiedzy praktycznej, potrafią wyrecytować formułkę, ale nie potrafią jej zastosować. U nas się kształci teoretyków.
Jest jedną duża różnica miedzy studentami polskimi a szwedzkimi, bo nie wiem jak jest w innych krajach. W Szwecji student to w 80℅ ktoś po 35/40 roku życia. Młodzi Szwedzi nie idą na studia zaraz po Liceum. Robią sobie przerwy. A z racji, że jest to bezpłatne studiują Ci którzy naprawdę chcą a nie na zasadzie " Muszę iść na studia bo jestem po ogólniaka"nie ma tu ciśnienia na studiowaniem nie jest to prestiżem
 
Jest jedną duża różnica miedzy studentami polskimi a szwedzkimi, bo nie wiem jak jest w innych krajach. W Szwecji student to w 80℅ ktoś po 35/40 roku życia. Młodzi Szwedzi nie idą na studia zaraz po Liceum. Robią sobie przerwy. A z racji, że jest to bezpłatne studiują Ci którzy naprawdę chcą a nie na zasadzie " Muszę iść na studia bo jestem po ogólniaka"nie ma tu ciśnienia na studiowaniem nie jest to prestiżem

Tak, w Polsce wszyscy muszą studiować...też tego nie rozumiem, dobre technikum czasem daje lepsze perspektywy niż studia w Wyższej Szkole Lansu i Bansu 🙄
 
Tak, w Polsce wszyscy muszą studiować...też tego nie rozumiem, dobre technikum czasem daje lepsze perspektywy niż studia w Wyższej Szkole Lansu i Bansu 🙄
Albo dobra zawodówka :)
Pracowałam kiedyś w szkole ponadgimnazjalnej gdzie było i LO, i technikum i zawodówki i wtedy przekonałam się, że osoby po zawodówce były w pełni przygotowane do pracy w zawodzie od zaraz po ukończeniu szkoły (i nie miały żadnych problemów ze znalezieniem pracy). Miały porobione kursy, wypracowane doświadczenie na praktykach. Były to zawody m.in.: fryzjer, mechanik samochodowy, hydraulik.
 
reklama
Albo dobra zawodówka :)
Pracowałam kiedyś w szkole ponadgimnazjalnej gdzie było i LO, i technikum i zawodówki i wtedy przekonałam się, że osoby po zawodówce były w pełni przygotowane do pracy w zawodzie od zaraz po ukończeniu szkoły (i nie miały żadnych problemów ze znalezieniem pracy). Miały porobione kursy, wypracowane doświadczenie na praktykach. Były to zawody m.in.: fryzjer, mechanik samochodowy, hydraulik.
Mam znajomą, z której za dzieciaka wszyscy się śmiali bo szła do zawodowki na fryzjerke, że głupia itd... Minęło lat... Dużo 😁 dziewczyna ma swoje atelier na jednej z głównych warszawskich ulic, obstawia te wszystkie top trendy i inne dziadostwa..
 
Do góry