reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Zgadzam się, ale za pieniądze wiedzy i rozumu nie kupisz, więc może jednak coś się na tych studiach uczą skoro potem mają wiedzę, żeby prowadzić badania ;)
U nas studenci po studiach nie mają wiedzy praktycznej, potrafią wyrecytować formułkę, ale nie potrafią jej zastosować. U nas się kształci teoretyków.
Ni to jest to że jakby wypuścić na bezludną wyspę naszych studentów a skandynawskich to wiadomo kto by przetrwał 😂 mój siostrzeniec studiuje na Akademi sztuk pięknych architekturę a w weekendy studiuje biologię a nie umie pralki włączyć 😂😂
 
Dziewczyny, a macie tak że jak wdychacie powietrze ale tak mocno weźmiecie wdech to boli was "na dole"? Ja dzisiaj to zauważyłam..
 
Jak długo trwa taka szkoła ? Ile lat?
To zależy od Ciebie jak Ci idzie. Ogólnie nauczyciel decyduje o twoim przejściu do grup wyżej. Sfi to taka podstawówka. Mówią, że w rok jak chcesz to możesz nauczyć się języka, aby się komunikować potem możesz iść wyżej na sas itd. Na wszystko dostajesz papier. A później jak chcesz możesz iść na studia które są w SE bezpłatne.
 
Ni to jest to że jakby wypuścić na bezludną wyspę naszych studentów a skandynawskich to wiadomo kto by przetrwał 😂 mój siostrzeniec studiuje na Akademi sztuk pięknych architekturę a w weekendy studiuje biologię a nie umie pralki włączyć 😂😂

U nas się mówiło "jak sobie pomyślę jakim jestem inżynierem to boję się iść do lekarza" ;)
 
Ale ja już o tym pisałam - uczą się szukac informacji, a nie jak u nas wszystko na pamięć. Skandynawia ma jedne z najlepszych wyników badań naukowych w Europie (przynajmniej w naukach ścisłych), więc chyba ten system działa 

Tak uczą myśleć, a nie wkuwać na pamięć.
 
reklama
U nas się mówiło "jak sobie pomyślę jakim jestem inżynierem to boję się iść do lekarza" ;)
Mój M chodził do szkoły waldorfskiej, ostatnio w piwnicy czegoś szukalam, a tam książki które sami robili i taki podpisik Mats klasa 4 🤣🤣. Ta jego szkoła to just kompletnie jakieś inne metody miala
 
Do góry