reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, na pierwsze mdłości koniecznie trzeba zjeść delikatne śniadanie zaraz po przebudzeniu. Duża ilość posiłków w małych ilościach w ciągu całego dnia - oj ten sposób działa! Ja tak z tym walczę. Co zaczyna mnie mdlić to przegryzam jakieś zakąski... owoce, migdały 🙂 jedynie co to wieczorami już się poddaję i wszystko ze mnie ucieka 😂
Ja dodatkowo poza częstymi, małymi posiłkami, piję colę - normalnie pisałam tylko wodę, ale teraz wszystko mi stoi w żołądku, dwa łyki coli przynoszą ukojenie - tylko trzeba uważać, bo to bomba kaloryczna.
 
reklama
Ja mam torbiel na granicy usunięcia 4 cm i przed ciążą lekarka nie skierowała mnie na zabieg. Powyżej 4 cm powinno się usuwać, bo ciąża będzie na nią uciskać, mogą się różne rzeczy z nią dziać. Generalnie w ciąży nie powinno się tego robić, ale jak trzeba? 🤷‍♀️ Teraz są zabiegi laparoskopowe, które chyba są w mairę bezpieczne. Nie ty pierwsza nie ostatnia będziesz miała taki zabieg. Uszy go góry! ;)
Dziekuje 😘boję się tym bardziej że to moja pierwsza ciąża i jestem świeża w tym temacie , tym bardziej że Mój lekarz nie założył mi karty ciąży ale kontrolę mam mieć co 3 tyg
 
Dziewczyny, melduje że jestem po wizycie. Wszystko gra, serce jak dzwon :). Według usg 8+0, fasolka ma 1,74cm :). Z moją historią będę miała częściej usg, już mam tez skierowanie na prenatalne :). A plamienie to nawet nie krwiak tylko jakaś bulka, z której spada trochę starych skrzepów i mam się nie przejmować, ale nie dźwigać, a w razie w dostałam tabletki do 12tc :).
super wiadomość 😆
 
Ja dodatkowo poza częstymi, małymi posiłkami, piję colę - normalnie pisałam tylko wodę, ale teraz wszystko mi stoi w żołądku, dwa łyki coli przynoszą ukojenie - tylko trzeba uważać, bo to bomba kaloryczna.
U mnie cola też się sprawdzała, do czasu aż mój organizm zaprzestał jej tolerować 🙄 ale zamieniłam na sprite i też działa 😁
 
Dziewczyny ❤️
6+2 dzisiaj, widziałam bijące serduszko jednak lekarka powiedziała, że nic nie bedzie jeszcze słychać wiec ta przyjemność jeszcze przede mną :-)
Poryczalam sie w toalecie jak sie ubierałam po badaniu bo nie wierzyłam do tej pory, że tam jest człowiek 😂 w tydzien z 1.8 mm urósł do 0.56mm 🥺

Co do plamienia powiedziała, ze faktycznie coś na szyjce widzi jakaś krew ale sprawdziła jajniki, macice, malucha i mowi ze wszystko okej. Nie panikować (powtórzyła głównie to co lekarz ostatnio - póki to nie żywa krew i duża jej ilość nie nakręcać się a po dupku powinna się sytuacja poprawic:-))

Dostałam skierowanie na prenatalne i najlepiej jakby mi się udało umówić na 12tc, resztę badań tez zleciła. No i L4 od jutra, czeka mnie jutro rozmowa z szefowa 😂

Jestem przeszczęśliwa i mam nadzieje, ze rośnie zdrowo zarówno moja fasola jak i Wasze ❤️❤️❤️
 
Spokojnie nie wszystkie mamy objawy. U mnie też się uspokoiło. Jak dziewczyny piszą jeszcze będziemy marudzić że tak nam brakowało mdłości;) mam jutro wizytę. Dam znać czy mimo braku objawów wszystko idzie dobrze :)
Na pewno bedzie dobrze :-)
Zacxynam się lekko denerwować jutrzejszą wizytą, oby bylo tez dobrze. A ju_ w ogole nerwy bede miala, jak dotrwam do 7+6. W poprzedniej ciąży wlasnie wtedy zaczely mi się plamienia, ktore zakonczyly się dla mnie źle. Wiec za dwa tygodnie i dwa dni bedziecie mnie wirtualnie uspokajać hehe
 
reklama
Z wrażenia nie dodałam zdjęcia! 😂
 

Załączniki

  • IMG_0929.jpg
    IMG_0929.jpg
    57,5 KB · Wyświetleń: 107
Do góry