reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, na pierwsze mdłości koniecznie trzeba zjeść delikatne śniadanie zaraz po przebudzeniu. Duża ilość posiłków w małych ilościach w ciągu całego dnia - oj ten sposób działa! Ja tak z tym walczę. Co zaczyna mnie mdlić to przegryzam jakieś zakąski... owoce, migdały 🙂 jedynie co to wieczorami już się poddaję i wszystko ze mnie ucieka 😂
Ja dodatkowo poza częstymi, małymi posiłkami, piję colę - normalnie pisałam tylko wodę, ale teraz wszystko mi stoi w żołądku, dwa łyki coli przynoszą ukojenie - tylko trzeba uważać, bo to bomba kaloryczna.
 
reklama
Ja mam torbiel na granicy usunięcia 4 cm i przed ciążą lekarka nie skierowała mnie na zabieg. Powyżej 4 cm powinno się usuwać, bo ciąża będzie na nią uciskać, mogą się różne rzeczy z nią dziać. Generalnie w ciąży nie powinno się tego robić, ale jak trzeba? 🤷‍♀️ Teraz są zabiegi laparoskopowe, które chyba są w mairę bezpieczne. Nie ty pierwsza nie ostatnia będziesz miała taki zabieg. Uszy go góry! ;)
Dziekuje 😘boję się tym bardziej że to moja pierwsza ciąża i jestem świeża w tym temacie , tym bardziej że Mój lekarz nie założył mi karty ciąży ale kontrolę mam mieć co 3 tyg
 
Dziewczyny, melduje że jestem po wizycie. Wszystko gra, serce jak dzwon :). Według usg 8+0, fasolka ma 1,74cm :). Z moją historią będę miała częściej usg, już mam tez skierowanie na prenatalne :). A plamienie to nawet nie krwiak tylko jakaś bulka, z której spada trochę starych skrzepów i mam się nie przejmować, ale nie dźwigać, a w razie w dostałam tabletki do 12tc :).
super wiadomość 😆
 
Ja dodatkowo poza częstymi, małymi posiłkami, piję colę - normalnie pisałam tylko wodę, ale teraz wszystko mi stoi w żołądku, dwa łyki coli przynoszą ukojenie - tylko trzeba uważać, bo to bomba kaloryczna.
U mnie cola też się sprawdzała, do czasu aż mój organizm zaprzestał jej tolerować 🙄 ale zamieniłam na sprite i też działa 😁
 
Dziewczyny ❤️
6+2 dzisiaj, widziałam bijące serduszko jednak lekarka powiedziała, że nic nie bedzie jeszcze słychać wiec ta przyjemność jeszcze przede mną :-)
Poryczalam sie w toalecie jak sie ubierałam po badaniu bo nie wierzyłam do tej pory, że tam jest człowiek 😂 w tydzien z 1.8 mm urósł do 0.56mm 🥺

Co do plamienia powiedziała, ze faktycznie coś na szyjce widzi jakaś krew ale sprawdziła jajniki, macice, malucha i mowi ze wszystko okej. Nie panikować (powtórzyła głównie to co lekarz ostatnio - póki to nie żywa krew i duża jej ilość nie nakręcać się a po dupku powinna się sytuacja poprawic:-))

Dostałam skierowanie na prenatalne i najlepiej jakby mi się udało umówić na 12tc, resztę badań tez zleciła. No i L4 od jutra, czeka mnie jutro rozmowa z szefowa 😂

Jestem przeszczęśliwa i mam nadzieje, ze rośnie zdrowo zarówno moja fasola jak i Wasze ❤️❤️❤️
 
Spokojnie nie wszystkie mamy objawy. U mnie też się uspokoiło. Jak dziewczyny piszą jeszcze będziemy marudzić że tak nam brakowało mdłości;) mam jutro wizytę. Dam znać czy mimo braku objawów wszystko idzie dobrze :)
Na pewno bedzie dobrze :-)
Zacxynam się lekko denerwować jutrzejszą wizytą, oby bylo tez dobrze. A ju_ w ogole nerwy bede miala, jak dotrwam do 7+6. W poprzedniej ciąży wlasnie wtedy zaczely mi się plamienia, ktore zakonczyly się dla mnie źle. Wiec za dwa tygodnie i dwa dni bedziecie mnie wirtualnie uspokajać hehe
 
reklama
Z wrażenia nie dodałam zdjęcia! 😂
 

Załączniki

  • IMG_0929.jpg
    IMG_0929.jpg
    57,5 KB · Wyświetleń: 106
Do góry