reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Trzymam ✊. Ja podobnie, bo 5+2. Narazie nic nie czuje poza brakiem okresu. Wizyte mam 21.01. Bedzie wtedy 7+0 więc też liczę, że Coś już bedzie widać i dostanę jakieś zdjęcie na prezent dla babć.
Też pierwotnie miałam mieć wizytę 20.01, ale przez te bóle idę wcześniej. Zobaczymy czy będzie coś widać, bo jak dobrze liczę to będzie 6tc+0dc, więc już ogółem będę zaczynać 7tc, dobrze to rozumiem?🤭😁
 
reklama
Ja zastanawiam się właśnie czy iść na tą wizytę za tydzień wtedy chyba będzie 6+2 lub 6+3 zależnie na którą aplikację patrzę. Czy lepiej może czekać cierpliwie na tego 27.01 wtedy będzie 7+6 (o ile dobrze to obliczam).
Boję się tej pierwszej wizyty [emoji32] chociaż pewno ta na której się bada przezierność karkową jest bardziej stresująca. Przez to chyba będę odkładać to tak długo jak się da.

Ja nie chcę znać płci do momentu narodzin. [emoji41] Mam nadzieję, że wytrwam w tym do końca [emoji23]
Eh jak ostatnio biegam po aptekach za różnymi suplementami witamin, które muszę teraz brać, to w każdej aptece dowiaduję się że coś tam jeszcze powinnam łykać lub czegoś absolutnie unikać. Już oszaleć od tego idzie. Dzisiaj mi powiedziano, że powinnam jakieś DHA zażywać, bo to dobre na mózg jest ( nie wiem tylko czy na mój czy na dziecka). Kupiłam w jednej aptece wit. D3 gdzie w składzie jest jakiś olej z nasion krokosza barwieńskiego i czytam że to jest niewskazane w ciąży. Nie wiadomo kogo słuchać. Już się w tym wszystkim zaczynam gubić.

Badanie przeziernosci można wykonać tylko miedzy 11 a 14 tygodniem i powinien to wykonać lekarz z certyfikatem, wiec warto się zapisać wcześniej, bo zazwyczaj do tych dobrych lekarzy są kolejki.
DHA - różnie mówią, w tamtej ciąży miałam brać od początku, teraz kazali brać od II trymestru.
 
Też pierwotnie miałam mieć wizytę 20.01, ale przez te bóle idę wcześniej. Zobaczymy czy będzie coś widać, bo jak dobrze liczę to będzie 6tc+0dc, więc już ogółem będę zaczynać 7tc, dobrze to rozumiem?🤭😁
Pewnie. Jak ma Cię to uspokoić to lepiej iść. Powinno już być coś widać, bo to będzie całe 6 tygodni skończone. No to teraz tylko czekac.
 
Ja zastanawiam się właśnie czy iść na tą wizytę za tydzień wtedy chyba będzie 6+2 lub 6+3 zależnie na którą aplikację patrzę. Czy lepiej może czekać cierpliwie na tego 27.01 wtedy będzie 7+6 (o ile dobrze to obliczam).
Boję się tej pierwszej wizyty 😨 chociaż pewno ta na której się bada przezierność karkową jest bardziej stresująca. Przez to chyba będę odkładać to tak długo jak się da.

Ja nie chcę znać płci do momentu narodzin. 😎 Mam nadzieję, że wytrwam w tym do końca 😂
Eh jak ostatnio biegam po aptekach za różnymi suplementami witamin, które muszę teraz brać, to w każdej aptece dowiaduję się że coś tam jeszcze powinnam łykać lub czegoś absolutnie unikać. Już oszaleć od tego idzie. Dzisiaj mi powiedziano, że powinnam jakieś DHA zażywać, bo to dobre na mózg jest ( nie wiem tylko czy na mój czy na dziecka). Kupiłam w jednej aptece wit. D3 gdzie w składzie jest jakiś olej z nasion krokosza barwieńskiego i czytam że to jest niewskazane w ciąży. Nie wiadomo kogo słuchać. Już się w tym wszystkim zaczynam gubić.
Ja mam i syna i corke i jest mi wlasciwie obojetne co bedzie teraz. Maz mowi ze teraz czas na corke ;) Ja czuje ze bedzie chlopiec. Byle zdrowe bylo.
Dzis dowiedzialam sie ze moj tata ma nowotwor zlosliwy i nie moge znalezc sobie miejsca. Ach to zycie, raz radosc , zaraz smutek. Pozdrawiam Was serdecznie i witam wszystkie nowe mamy ;) Duzo nas juz tu :) Prawdziwy covidowy baby boom 😉
 
Strasznie mylące dla mnie jest to liczenie tygodni bo ja nigdy nie wiem czy to się podaje te tygodnie które trwają obecnie czy te które są już skończone.
Badanie przeziernosci można wykonać tylko miedzy 11 a 14 tygodniem i powinien to wykonać lekarz z certyfikatem, wiec warto się zapisać wcześniej, bo zazwyczaj do tych dobrych lekarzy są kolejki.
DHA - różnie mówią, w tamtej ciąży miałam brać od początku, teraz kazali brać od II trymestru.
Wow myślałam, że takie badanie każdy lekarz o_O A to badanie jest obowiązkowe czy wykonuje się je dla upewnienia się? To dobrze, że mi o tym powiedziałaś, bo ja myślałam że to jest po prostu kolejna wizyta z cyklu wizyt u swojego prowadzącego.:oops: A szukając takiego eksperta to trzeba poszukiwać ginekologa czy taki lekarz się jakoś inaczej nazywa?
 
Ja mam i syna i corke i jest mi wlasciwie obojetne co bedzie teraz. Maz mowi ze teraz czas na corke ;) Ja czuje ze bedzie chlopiec. Byle zdrowe bylo.
Dzis dowiedzialam sie ze moj tata ma nowotwor zlosliwy i nie moge znalezc sobie miejsca. Ach to zycie, raz radosc , zaraz smutek. Pozdrawiam Was serdecznie i witam wszystkie nowe mamy ;) Duzo nas juz tu :) Prawdziwy covidowy baby boom 😉
Bardzo mi przykro, dużo siły wam życzę w walce z tym strasznym tematem. Takie to życie słodko-gorzkie jest niestety.
 
Strasznie mylące dla mnie jest to liczenie tygodni bo ja nigdy nie wiem czy to się podaje te tygodnie które trwają obecnie czy te które są już skończone.

Wow myślałam, że takie badanie każdy lekarz o_O A to badanie jest obowiązkowe czy wykonuje się je dla upewnienia się? To dobrze, że mi o tym powiedziałaś, bo ja myślałam że to jest po prostu kolejna wizyta z cyklu wizyt u swojego prowadzącego.:oops: A szukając takiego eksperta to trzeba poszukiwać ginekologa czy taki lekarz się jakoś inaczej nazywa?

Lekarze liczą skończone tygodnie, a my tu zazwyczaj podajemy te co trwają, bo chyba nam lżej przez to ;)
Nie jest to może badanie obowiązkowe, ale jest rekomedowane, tak samo jak usg połówkowe i usg trzeciego trymestru. Wykonuje je ginekolog, czesto to badanie się nazywa "usg genetyczne".
W Krakowie to polecają: Link do: Dobre USG
 
Hej dziewczyny 🤰 powiedzcie kiedy mówicie w pracy o ciąży? (Mianowicie pracodawcy) ja pracuje w szkolnictwie i zastanawiam się, najprawdopodobniej przy najbliższej wizycie 25.01.
Kto jest w podobnej sytuacji 🙌❤️🤰
Trzymam kciuki za cała grupę styczniowa
 
reklama
Bardzo mi przykro, dużo siły wam życzę w walce z tym strasznym tematem. Takie to życie słodko-gorzkie jest niestety.
Taki temat jest mi niezmiernie bliski - u mojego męża wykryto nowotwór łagodny guz. Póki co jest po operacji. Dwa dni temu zobaczyłam dwie kreski, ciąża pierwsza to dla Nas szansa do powrotu normalności
 
Do góry