reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Cześć dziewczyny.Wg OM 7 tydzień. Od poniedziałku mam plamienia. Nie są mocne, widoczne tylko na papierze, lekko brazowe i widoczne tylko ciągu dnia. Nie mam żadnych dolegliwości bólowych. Lekarz przepisał luteinę 3x dziennie pod język i kazał się obserwować. Dzisiaj byłam na kontroli, upławy się utrzymują. Raz mniej a raz bardziej widoczne. Nie mam krwiaka. Natomiast pojawiła się akcja serca. Nie obyłoby się jednak bez jakiegoś ALE. A no właśnie.. Lekarz powiedział, że maleństwo jest jednak troszkę malutkie jak na 7tc. O ile się nie mylę to niecały 1cm i że mogłoby być więcej płynu w pęcherzyku. Oczywiście jestem świadoma zagrożenia jakie niesie za sobą takie plamienie.. Lekarz mówi, że ryzyko poronienia jest większe niż przy "statystycznej" ciąży , ale równie dobrze wszystko może być w porządku... Zglupieje...
Dziwne to dla mnie. Ja byłam na usg to wg apki miałam 7+0, wg wyliczeń lekarza 6+5 a na usg jak zmierzył dzidzie to wyszła 0,84 cm co wskazywało na 6+6 (obliczył to aparat usg), także nie rozumiem dlaczego niecały centymetr miałoby być za mało. Poza tym jedna z dziewczyn na bardzo zbliżonym etapie miała prawie identyczne wymiary (przepraszam nie pamietam która) Nie stresuj się bo moim zdaniem jest wszystko ok
 
reklama
Dziwne to dla mnie. Ja byłam na usg to wg apki miałam 7+0, wg wyliczeń lekarza 6+5 a na usg jak zmierzył dzidzie to wyszła 0,84 cm co wskazywało na 6+6 (obliczył to aparat usg), także nie rozumiem dlaczego niecały centymetr miałoby być za mało. Poza tym jedna z dziewczyn na bardzo zbliżonym etapie miała prawie identyczne wymiary (przepraszam nie pamietam która) Nie stresuj się bo moim zdaniem jest wszystko ok
Chyba ja 😂
 
Ja mialam juz termin w 5 tyg i troche zaluje bo sie pospieszylam. Serca nie slyszalam i nic mnie ta eizyta nie uspokoila wiec ja bym poczatkiem 7 tyg poszla. Jesli nie krwawisz ani nic to warto poczekac.
Ja zrobiłam to samo. Poszłam na wizytę w 4+4 tyg i zupełnie nic nie widziałam. I do kolejnej wizyty byłam taka zdołowana ze nie pytaj😳
 
Hej, powiem Wam szczerze, że nie rozumiem obaw przed fryzjerem, kiełbasa z grilla, gazowanym piciem, malowaniem paznokci i milionem innych rzeczy. Czasy soe zmieniły- na wiele tematow jest wiele badan.. Ciąża to nie jest choroba. Oczywiście trzeba na siebie uważać ale nie mozna sie zawinac folia bombelkowa :). Tzn. nie chcę żeby ktoś poczuł się zaatakowany- nie to mam na myśli. Bardziej chodzi mi oto, ze powyższym jeszcze bardziej się nakrecamu a to czego nam teraz już w ogóle nie potrzeba to nerwy. Apropo kielbasy z grilla. Zjadlam dzis dwie i to prosto z ogniska :)
IMG_20210130_141535.jpeg
 
Hej, powiem Wam szczerze, że nie rozumiem obaw przed fryzjerem, kiełbasa z grilla, gazowanym piciem, malowaniem paznokci i milionem innych rzeczy. Czasy soe zmieniły- na wiele tematow jest wiele badan.. Ciąża to nie jest choroba. Oczywiście trzeba na siebie uważać ale nie mozna sie zawinac folia bombelkowa :). Tzn. nie chcę żeby ktoś poczuł się zaatakowany- nie to mam na myśli. Bardziej chodzi mi oto, ze powyższym jeszcze bardziej się nakrecamu a to czego nam teraz już w ogóle nie potrzeba to nerwy. Apropo kielbasy z grilla. Zjadlam dzis dwie i to prosto z ogniska :) Zobacz załącznik 1232718
Zgadzam sie z Tobą prawie w 100 prpc, nie liczac kiełbasy z grilla pieczonej bez foli 😊 ale tu juz nawet nie chodzi o kobiety w ciazy, a o wszystkich ktorzy spozywaja kiełbaski tak pieczone. Warto poczytac i uzywac pod kielbaski tacki aluminiowe 😁
 
Hej, powiem Wam szczerze, że nie rozumiem obaw przed fryzjerem, kiełbasa z grilla, gazowanym piciem, malowaniem paznokci i milionem innych rzeczy. Czasy soe zmieniły- na wiele tematow jest wiele badan.. Ciąża to nie jest choroba. Oczywiście trzeba na siebie uważać ale nie mozna sie zawinac folia bombelkowa :). Tzn. nie chcę żeby ktoś poczuł się zaatakowany- nie to mam na myśli. Bardziej chodzi mi oto, ze powyższym jeszcze bardziej się nakrecamu a to czego nam teraz już w ogóle nie potrzeba to nerwy. Apropo kielbasy z grilla. Zjadlam dzis dwie i to prosto z ogniska :) Zobacz załącznik 1232718

No teraz to mi narobilas smaka [emoji39]

Ja myśle, że wszystko powinno mieć swój umiar, pewnie jedzenie kiełby z ogniska codziennie przez 9 miesięcy nie wyszłoby nikomu na zdrowie, ale to nie znaczy, że jest zakazana w ciąży całkowicie.

Oczywiście są rzeczy, których to się nie tyczy, np. alkohol. Tutaj akurat u mnie jest 0 tolerancji.
 
reklama
Zgadzam sie z Tobą prawie w 100 prpc, nie liczac kiełbasy z grilla pieczonej bez foli 😊 ale tu juz nawet nie chodzi o kobiety w ciazy, a o wszystkich ktorzy spozywaja kiełbaski tak pieczone. Warto poczytac i uzywac pod kielbaski tacki aluminiowe 😁
Oczywiście jestem tego samego zdania :) ja nirmalnie jem wszystko w ramach rozsądku:) fryzjer paznokcie i wszystko robie jak robiłam :)
 
Do góry