reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

No teraz to mi narobilas smaka [emoji39]

Ja myśle, że wszystko powinno mieć swój umiar, pewnie jedzenie kiełby z ogniska codziennie przez 9 miesięcy nie wyszłoby nikomu na zdrowie, ale to nie znaczy, że jest zakazana w ciąży całkowicie.

Oczywiście są rzeczy, których to się nie tyczy, np. alkohol. Tutaj akurat u mnie jest 0 tolerancji.
Oczywiście alkohol, papierosy i wszelkie odżywki odrzucam :)
 
reklama
Ja też jem wszystko, tylko się zastanawiam bo jedyne z wędlin co mi podchodzi to salami. Czy aby to jest bezpieczne ? Bo to kiełbasa wolno-dojrzewająca czy jakoś tak.
 
Hej, powiem Wam szczerze, że nie rozumiem obaw przed fryzjerem, kiełbasa z grilla, gazowanym piciem, malowaniem paznokci i milionem innych rzeczy. Czasy soe zmieniły- na wiele tematow jest wiele badan.. Ciąża to nie jest choroba. Oczywiście trzeba na siebie uważać ale nie mozna sie zawinac folia bombelkowa :). Tzn. nie chcę żeby ktoś poczuł się zaatakowany- nie to mam na myśli. Bardziej chodzi mi oto, ze powyższym jeszcze bardziej się nakrecamu a to czego nam teraz już w ogóle nie potrzeba to nerwy. Apropo kielbasy z grilla. Zjadlam dzis dwie i to prosto z ogniska :) Zobacz załącznik 1232718
No i super 😊 Ja jestem pierwszy raz w ciąży i potem czytam te internety i pierwsza myśl kto powiedział ze ciąża to super stan jak mase rzeczy wg internetow jeść nie można. A jakby nie bylo 9 miesięcy to dużo czasu.
Dziewczyny a jak to jest z tym malowanie paznokci? Zwykłymi lakierami można tak? A hybrydy, bo zawsze sobie sama robie?
 
Albo słuchajcie tego dziewczyny... dzisiaj wyczytalam że korzeń pietruszki szczególnie ugotowany może powodować poronienie. Że kiedyś gdzieś tam był to najsłynniejszy produkt na aborcje. Jadlo sie korzeń pietruszki nie wiem ile a on powodował silne skurcze macicy następnie krwawienie. A ja z dwa dni temu jak zawsze wyrzucam tak wtedy zjadlam sobie z zupy dwie ugotowane pietruszki. Zwariować można juz 🤔
 
Oo to daj znać jak smakuje ;) widzę jakieś gołąbkowe zachcianki dzisiaj mamy 😊
Smakuje dobrze, dodałam do farszu jajko surowe i przyprawę do mielonego mogłam dać więcej ryżu bo trochę lecą jak są gorące, za to jak ostygną z sosem są mega,czuc paprykę ale nie przeszkadza to 🙃 ogólnie usmażyłam je, włożyłam do garnka,na dno resztę kapusty, na patelni gdzie smażyłam dałam wodę dość dużo ,wlałam przecier pomidorowy cały kartonik,sol,pieprz i zalałam golabki w garnku ,kilkanaście minut jeszcze gotowałam ;)
IMAG1256.jpg
IMAG1255.jpg
 
Smakuje dobrze, dodałam do farszu jajko surowe i przyprawę do mielonego mogłam dać więcej ryżu bo trochę lecą jak są gorące, za to jak ostygną z sosem są mega,czuc paprykę ale nie przeszkadza to [emoji854] ogólnie usmażyłam je, włożyłam do garnka,na dno resztę kapusty, na patelni gdzie smażyłam dałam wodę dość dużo ,wlałam przecier pomidorowy cały kartonik,sol,pieprz i zalałam golabki w garnku ,kilkanaście minut jeszcze gotowałam ;) Zobacz załącznik 1232746Zobacz załącznik 1232747
Robisz mi smaka, jutro chyba zrobię
 
Dziwne to dla mnie. Ja byłam na usg to wg apki miałam 7+0, wg wyliczeń lekarza 6+5 a na usg jak zmierzył dzidzie to wyszła 0,84 cm co wskazywało na 6+6 (obliczył to aparat usg), także nie rozumiem dlaczego niecały centymetr miałoby być za mało. Poza tym jedna z dziewczyn na bardzo zbliżonym etapie miała prawie identyczne wymiary (przepraszam nie pamietam która) Nie stresuj się bo moim zdaniem jest wszystko ok
U mnie w tygodniu 6+6 dzidzia miała 0,91 mm i lekarz powiedział ze to nawet więcej niż na ten tydzień wiec tez nie rozumiem czemu 1 cm to za mało
 
reklama
Do góry