reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Spokojnie kochana. Jeszcze może być za wcześnie na wykrycie tętna. Zależy od sprzętu i ułożenia dzidziusia.

Ale wierzę, że się denerwujesz, ja też już w stresie żyję czy wszystko ok. Też miałam usg 3 tyg temu. Parę dni temu przeszły mi mdłości. Co oczywiście też stresuje. Tylko bolą mnie piersi i ciągle chce mi się pić - tylko nie wiem czy to objaw ciąży ;)
Jak ciągle chce Ci się pić, to może (oczywiście nie musi) być objaw cukrzycy ciążowej, zwłaszcza jeśli chce Ci się pić po jedzeniu, zwłaszcza czegoś słodkiego. Warto o tym powiedzieć lekarzowi, może wyśle Cię na badanie wcześniej niż w szóstym miesiącu.
 
reklama
Hmm... No to muszę powiedzieć w czwartek mojej ginekolog o tym.
Miałam robiona glukoze na czczo - wyszło 81 (norma 70-90). Ale nie wiem czy na cukrzycę się robi jakieś inne badania jeszcze.
Naprawdę od jakiegoś czasu mogłabym pić non stop. Tylko że bardziej na kwaśne mnie ciągnie. Soki pomaranczowe, herbatę z cytryna, albo wodę z sokiem.
Jak ciągle chce Ci się pić, to może (oczywiście nie musi) być objaw cukrzycy ciążowej, zwłaszcza jeśli chce Ci się pić po jedzeniu, zwłaszcza czegoś słodkiego. Warto o tym powiedzieć lekarzowi, może wyśle Cię na badanie wcześniej niż w szóstym miesiącu.
 
@jurkovska ja w poprzedniej ciąży usuwałam ósemke na NFZ. I bez żadnego problemu mialam w ciąży usuwaną. Tylko że mój dentysta mówi że trzeba usunąć zanim się ciepło zrobi bo wtedy większe prawdopodobieństwo paprania się

A ja o dziwo w ogóle nie jestem nerwowa w ciąży :)

@moniczka2609 gratulacje synka!

@olagie o i kolejny chłopak! Super :)

Właśnie też rozważam czy nie kupić detektora tętna [emoji848]

@Molly83 jejku super [emoji7] Gratulacje!

@Ania23081991 no chłopaki u nas rządzą! Gratki!

Ale ciekawa jestem czy na połówkowych się te płci potwierdzą:)

@pumelova cieszę się że krwiak sie zmniejszył i wszystko okej!

@Akacha napewno wszystko jest okej tylko na tym etapie ciężko znaleźć ale wiem że sie mega zestresowałaś napewno!

@Madeleine86 robi się krzywą cukru.

Ja właśnie po wypiciu glukozy, prawie zwymiotowałam ale nie mam już kiedy zrobić przed wizytą więc musiałam dać rade [emoji28] a teraz siedze z zawrotami głowy :/ jeszcze musiala mnie 4 razy ukłuć bo żyły nie mogla znaleźć, taka moja natura, a tu jeszcze dwa pobrania [emoji849][emoji849]
 
Witam Was wszystkie ciepło :)
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego zgranego już grona. Bałam się wcześniej dołączyć bo moja poprzednia ciąża skończyła się poronieniem w 7 tyg. ciąży. Postanowiłam sobie, że jak doczytam Was od początku do końca to się ujawnię ;)
Dzisiaj u mnie 10t+4d termin na 21.09.
 
Byłam wczoraj na prenatalnych. Jest syn. Z om termin na 8.09 A z wczorajszego usg na 2.09. Skakał jak pilka więc w 3d nie dało się zdjęcia zrobić [emoji23] zdrowy i mocno aktywny dzieciak. Miałam na 17.30 weszłam o 18.30 A wyszłam o 19.45 [emoji28]
20190225_203656.jpeg
 
Hmm... No to muszę powiedzieć w czwartek mojej ginekolog o tym.
Miałam robiona glukoze na czczo - wyszło 81 (norma 70-90). Ale nie wiem czy na cukrzycę się robi jakieś inne badania jeszcze.
Naprawdę od jakiegoś czasu mogłabym pić non stop. Tylko że bardziej na kwaśne mnie ciągnie. Soki pomaranczowe, herbatę z cytryna, albo wodę z sokiem.
Robi się jeszcze krzywą cukrową, ale Twoja glukoza jest ok i nie wskazuje na cukrzycę ciążową. Mi wyszło 92 i lekarka się zdziwila, że tak szybko mnie na krzywą skierowali bo jest delikatnie podwyższone, ale akurat mi wyszły początki cukrzycy. Więc na Twoim miejscu bym się tym nie martwiła, że to może być to :)
 
Byłam wczoraj na prenatalnych. Jest syn. Z om termin na 8.09 A z wczorajszego usg na 2.09. Skakał jak pilka więc w 3d nie dało się zdjęcia zrobić [emoji23] zdrowy i mocno aktywny dzieciak. Miałam na 17.30 weszłam o 18.30 A wyszłam o 19.45 [emoji28]Zobacz załącznik 946584
No to super. Na prawdę urodzaj chłopaków:) Na 2g też wszystko super widać:)
 
reklama
Byłam wczoraj na prenatalnych. Jest syn. Z om termin na 8.09 A z wczorajszego usg na 2.09. Skakał jak pilka więc w 3d nie dało się zdjęcia zrobić [emoji23] zdrowy i mocno aktywny dzieciak. Miałam na 17.30 weszłam o 18.30 A wyszłam o 19.45 [emoji28]Zobacz załącznik 946584
Gratulacje!!! Boziu sami synowie prawie[emoji16] cieszysz się?
 
Do góry