reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Mój bąbelek ma 3cm, wszystko ok, 9+4, krwiak jest nadal ale mniejszy niż był [emoji173]
20190225_195430.jpeg
 
reklama
@Aldona1987 wykrywa wady rozwojowe płodu m.in zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Pataua, rozszczep kręgosłupa itp. W Polsce wykonuje się takie badanie między 11-14 tygodniem ciąży. Do 35 r.ż. Jest płatne, o ile nie ma w rodzinie jakichś wad gen. lub nie doszło do wcześniejszych poronień, od 35 roku jest refundowane.

Dzięki. Tutaj robią to z krwi. Mi moja ginekolog powiedziała, że z krwi to badanie jest na 99.9%. Z usg tutaj tego nie chcą robić, bo w tak wczesnym czasie można się pomylić. Z krwi rownież wszystkie wady są wykrywane - także odetchnęłam. Robiłam prenatalne w 12 tygodniu i czekam jeszcze na wyniki. Tutaj też do 35 rż się płaci i jest to niemały koszt, ja zapłaciłam 599€ - ale dla mnie to było warto.
 
Jest to po prostu bardzo dokładne badanie usg. Lekarz bada czy wszystko rozwija się prawidłowo, m.in. serce, kręgosłup, kości czaszki, żołądek, pęcherz moczowy, kończyny itp. Mierzy się też przezierność karkową (NT), jak wartość jest powyżej 2,5 może to wskazywać na ryzyko wystąpienia wad genetycznych płodu (zespołu Downa, Edwardsa, Patau). Lekarz sprawdza też obecność kości nosowej. Jej brak to cecha przede wszystkim przy zespole Downa. Jak coś na tym usg jest nie tak to kierują na pozostałe badania prenatalne.

Takie szczegółowe badanie organów to robią tutaj od 19 tygodnia ciąży. A na choroby genetyczne krew do max. 14 tygodnia. Już jestem spokojna. Po prostu kompletnie nie odnalazłam się w temacie jak pisaliście o prenatalnych. Ja robiłam tydzień temu i o zaduch przeziernosciach i kościach nosowych nic nie słyszałam. Co kraj to inny obyczaj widocznie.
 
reklama
Z kuzynka stwierdzilyśmy, że stworzymy drużynę piłkarską. Mamy synów co mają po 2,5 roku i teraz ona z terminem na lipiec, a ja na wrzesień i też dwóch chłopców będzie [emoji23]
U mnie w rodzinie podobnie[emoji23] mój syn 9 a szwagra 2. Ona ma termin na lipiec i też będą mieć chłopca[emoji23] ostatnio mówiłam synowi że watahy będzie pilnował hehe... Tylko biedna ma teściowa...ona dwóch synów a teraz 4 wnuków[emoji39] teść się śmieje że jeszcze nie jest prawdziwą babcia bo wnuczki nie ma[emoji23]
 
Do góry