reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Gratulacje dziewczyny [emoji4] same dobre wieści dzisiaj. Śliczne te wasze dzieciaczki [emoji3059]

Mam nadzieję, że też takie zdjęcie dostanę za niedługo.

My wczoraj mieliśmy najdroższe kino w życiu. Pomimo że bilety dostaliśmy. To zarobilismy mandacik za prędkość - 200zl i 6 pkt. Mąż mi tłumaczył jak się jeździ automatem i się trochę "rozpędzil" w tym tlumaczeniu. Oczywiście mandat jak najbardziej słuszny. Ale film nie był warty tych pieniędzy [emoji849]

Wy już czujecie ruchy!?! Matko, ja tylko bulgotanie w żołądku jak się najem. W pierwszej ciąży dopiero w 21 tyg poczułam tak, że byłam pewna że to to. Ale miałam łożysko na przedniej ścianie, podobno wtedy słabiej są wyczuwalne. Ciekawe jak teraz będzie.

Udanego, spokojnego wieczorku [emoji4]
 
reklama
Dzięki. Tutaj robią to z krwi. Mi moja ginekolog powiedziała, że z krwi to badanie jest na 99.9%. Z usg tutaj tego nie chcą robić, bo w tak wczesnym czasie można się pomylić. Z krwi rownież wszystkie wady są wykrywane - także odetchnęłam. Robiłam prenatalne w 12 tygodniu i czekam jeszcze na wyniki. Tutaj też do 35 rż się płaci i jest to niemały koszt, ja zapłaciłam 599€ - ale dla mnie to było warto.
Jeśli masz dobrego lekarza który cały czas się kształci to podczas USG też dokładnie bada maluszka i też wiele może wychwycić. U nas w Pl wiesz jak często jest z lekarzami szczególnie na NFZ gdzie jakość sprzętu do USG często pamięta lata 90
 
Ja dziś pozyczylam detektor od kolezanki i nic nie znalazlam. Jestem zalamana :(
Akacha nie załamuj się słońce bo dzieć jest na tyle mały że trudno go czasem wychwycić. Już dzisiaj pisałam że w ciąży z synem położna na każdej wizycie przed wejściem do lekarza badała tętno dziecka i nie raz tak się lozbuz schował że przyprawiał nas o zawał.
Może zjedz coś słodkiego i wtedy na spokojnie jeździj po podbrzuszu


A tak w ogóle chciałam napisać że piękne te dzieciaczki na naszym forum [emoji7][emoji7][emoji16][emoji7]
 
A ty miałaś mieć lux med, prawda? To jak chcesz chodzić co chwilę na usg? :)

Tak od piątku mam lux-med znowu i mam fajnego doktora, a moje skierowania na badania w ciąży nie wygasają po zrealizowaniu wiec mam nadzieje ze uda sie trochę cześciej na usg teraz chodzić :D
 
Cześć dziewczyny :)
U mnie też po wczorajszej wizycie wszystko ok :) Maluszek nadrobił tydzień, więc mamy dziś 11+3 a termin zmienił się na 14 września. Teraz z niecierpliwością czekam na prenetalne 13 marca.
Miłego dnia i gratuluję udanych wizyt, a za dzisiejsze trzymam kciuki :*
 
Zazdroszczę Wam ze juz wiecie ze u Waszych maluchów wszystko ok. Ja ostatnio ponad 3 tygodnie temu mialam usg, następne dopiero za tydzień i normalnie tak swiruje czy wszystko jest ok, że juz odchodzę od zmysłów. Detektorem tętna nic nie udało mi sie znaleźć więc sie jeszcze dobilam. Probowalam przełożyć wizytę na ten tydzień ale moj lekarz na urlopie, prywatnie nigdzie nie moga mnie wcisnąć bo full. Muszę czekać a tak juz sie martwię :(
 
Zazdroszczę Wam ze juz wiecie ze u Waszych maluchów wszystko ok. Ja ostatnio ponad 3 tygodnie temu mialam usg, następne dopiero za tydzień i normalnie tak swiruje czy wszystko jest ok, że juz odchodzę od zmysłów. Detektorem tętna nic nie udało mi sie znaleźć więc sie jeszcze dobilam. Probowalam przełożyć wizytę na ten tydzień ale moj lekarz na urlopie, prywatnie nigdzie nie moga mnie wcisnąć bo full. Muszę czekać a tak juz sie martwię :(
Nie martw się, ja wcześniejsza wizytę też miałam 26 stycznia, także zaczęłam powoli świrować, tym bardziej jak objawy zaczęły przechodzić, ale na szczęście wszystko ok, tętno 160, dzidzia ma 4.5 cm. Teraz gdyby nie prenetalne to też czekałabym miesiąc, bo u mojego lekarza kolejna wizyta 26 marca, także taki nasz los :p
 
reklama
Spokojnie kochana. Jeszcze może być za wcześnie na wykrycie tętna. Zależy od sprzętu i ułożenia dzidziusia.

Ale wierzę, że się denerwujesz, ja też już w stresie żyję czy wszystko ok. Też miałam usg 3 tyg temu. Parę dni temu przeszły mi mdłości. Co oczywiście też stresuje. Tylko bolą mnie piersi i ciągle chce mi się pić - tylko nie wiem czy to objaw ciąży ;)
 
Do góry