reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
A jak wogole wyglądają dni Wasze z maluchami? Dużo śpią? Czy jak leżą na macie to cały czas jesteście przy nich czy dłużej są sami? Czy zainteresują się czymś już?
U mnie jeszcze średnio. Orzeszek mało śpi w ciągu dnia a jeśli już to wszystko szybko go wybudza i potrzebuje dużo towarzystwa więc ogarnąć cos przy nim lub z nim to graniczy z cudem i sxczerze się zastanawiam jak ogarniemy cokolwiek na święta.
Od trzech dni śpi w ciągu dnia ciut więcej ale jak.wypadnue smoczek albo coś zaskrzypi od razu się budzi. Myślę że skończył się skok rozwojowy stąd trochę więcej snu
Rano ma dobry humor więc na macie albo w bujaczku da rade go zostawić na 15 min. I ogarnąć śniadanie i starszaka do szkoły. Po południu już gorzej. Śpi tylko na spacerze albo na rączkach po karmieniu. Odłożony budzi się po 5/10 min. Czekam aż zainteresuje się zabawkami. Może wtedy będzie można zostawić go na dłużej ...
 
Moja mala wczoraj zasnela o 21 a obudzila sie o 4.30 jejku dla mnie to trochę dziwne później jadła i zasnela w mig i spala to 8 teraz po 2h zabawy zasypia [emoji16]
Mam pytanie jak rozwijają się wasze dzieci ? Czy łapią zabawki? Wyciągają rączki , bo moja dotyka ale jak jest coś obok niej , i dalej ma większość zaciśnięte piastki A jak to u Was wygląda?
Moja corka ma 3miesiace i dopiero od kilku dni ma raczki w wiekszosci rozprostowane nie w piastkach, zaczyna nawet tak jakby glaskac nimi moje rece podczas karmienia. Co do chwytania zabawek to poki co raczej wyciaga raczki w ich kierunku a nie lapie
 
Ale chyba nie czytałaś co ja napisałam ja żadnego preparatu nie używam moja córka nie ma kolek , ja pytałam jak jest u was z rozwojem dzieci co potrafią już robić.
Moja ma 2 m i 6 dni, juz mało zaciska rączki w piąstki, zanika jej ten odruch. Wydaje juz dzwieki typu aguuu, ghiii itp., odwzajemnia uśmiech, wyciaga nieśmialo łapki przed siebie. Na brzuszku jak jest to juz fajnie trzyma główkę, wyciąga szyję wysoko jak żyrafa jak to twierdzi moja starsza córa:-D a najbardziej lubi być na rączkach i wtedy obraca głowę w każdą możliwą stronę i rozgląda się. Uwielbia patrzec na zasłony :happy2:
 
Moja ma 2 m i 6 dni, juz mało zaciska rączki w piąstki, zanika jej ten odruch. Wydaje juz dzwieki typu aguuu, ghiii itp., odwzajemnia uśmiech, wyciaga nieśmialo łapki przed siebie. Na brzuszku jak jest to juz fajnie trzyma główkę, wyciąga szyję wysoko jak żyrafa jak to twierdzi moja starsza córa:-D a najbardziej lubi być na rączkach i wtedy obraca głowę w każdą możliwą stronę i rozgląda się. Uwielbia patrzec na zasłony :happy2:
Moja identycznie ma jak Twoja też zasłony ja bardzo interesują[emoji4]
 
Moja mala wczoraj zasnela o 21 a obudzila sie o 4.30 jejku dla mnie to trochę dziwne później jadła i zasnela w mig i spala to 8 teraz po 2h zabawy zasypia [emoji16]
Mam pytanie jak rozwijają się wasze dzieci ? Czy łapią zabawki? Wyciągają rączki , bo moja dotyka ale jak jest coś obok niej , i dalej ma większość zaciśnięte piastki A jak to u Was wygląda?
Ładnie pospala. Mój już większość ma otwarte piaski. Zabawek jeszcze nie chwyta. Zaciska moje palce i mi włosy wyrywa. Przy karmieniu oglada sciany bo tak mam obrazy w czarnej ramce i zdjecia. Mamy 7 tygodni. Usmidka sie jsk do niego mowie.To tyle :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry