reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dobra wyszłam mam nawet ładne zdjęcie

Jest po mojej myśli prawie ale najważniejsze że ok, szyjka jak zwykle długa i zamknięta, cesarki nie zrobi mi 14.09 bo powiedział że dwa tyg to stanowczo za wcześnie i nie ma mowy chyba że się będę sypać ale wątpię, zapowiedzial że tak wcześnie wyciągania dzieci nie jest dobre i że najlepiej jak dzieje posiedzi także termin mam na 18.09 już wpisane i ustalone!
Papiery do becikowego wypisuje po porodzie w moim przypadku będzie szybciej niż 6tyg bo ja miałam powikłania i dlatego ale w sumie wszystko mam więc nie potrzebuje aż tak na cito tych pieniędzy,
Pepowina jest przed buzia małego! Nie jest owniieta! Najważniejsze!!!
Przepływy idealne, Damian waży 2440g według lekarza to duży

Heparyne, euthyrox i acard dalej brać

No i muszę te nieszczęsne żelazo też brać bo wyniki lecą i nie mogę takich mieć więc kuźwa zmusze się od dziś masakra

Następna wizyta za 3 tyg 31.08 wtedy gbs ale powiedzial mi też że ja będę mieć cc to ten wynik nie jest w moim przypadku musowy!! Bo głownie chodzi o poród naturalny jak dziecko przechodzi przez kanał rodny!
Bardzo ładnie :D
 
reklama
Dobra wyszłam mam nawet ładne zdjęcie

Jest po mojej myśli prawie ale najważniejsze że ok, szyjka jak zwykle długa i zamknięta, cesarki nie zrobi mi 14.09 bo powiedział że dwa tyg to stanowczo za wcześnie i nie ma mowy chyba że się będę sypać ale wątpię, zapowiedzial że tak wcześnie wyciągania dzieci nie jest dobre i że najlepiej jak dzieje posiedzi także termin mam na 18.09 już wpisane i ustalone!
Papiery do becikowego wypisuje po porodzie w moim przypadku będzie szybciej niż 6tyg bo ja miałam powikłania i dlatego ale w sumie wszystko mam więc nie potrzebuje aż tak na cito tych pieniędzy,
Pepowina jest przed buzia małego! Nie jest owniieta! Najważniejsze!!!
Przepływy idealne, Damian waży 2440g według lekarza to duży

Heparyne, euthyrox i acard dalej brać

No i muszę te nieszczęsne żelazo też brać bo wyniki lecą i nie mogę takich mieć więc kuźwa zmusze się od dziś masakra

Następna wizyta za 3 tyg 31.08 wtedy gbs ale powiedzial mi też że ja będę mieć cc to ten wynik nie jest w moim przypadku musowy!! Bo głownie chodzi o poród naturalny jak dziecko przechodzi przez kanał rodny!

No to same dobre wiadomości - super :):) miesiąc z hakiem przed Tobą to i wiesz na co czekasz:)
 
Dobra wyszłam mam nawet ładne zdjęcie

Jest po mojej myśli prawie ale najważniejsze że ok, szyjka jak zwykle długa i zamknięta, cesarki nie zrobi mi 14.09 bo powiedział że dwa tyg to stanowczo za wcześnie i nie ma mowy chyba że się będę sypać ale wątpię, zapowiedzial że tak wcześnie wyciągania dzieci nie jest dobre i że najlepiej jak dzieje posiedzi także termin mam na 18.09 już wpisane i ustalone!
Papiery do becikowego wypisuje po porodzie w moim przypadku będzie szybciej niż 6tyg bo ja miałam powikłania i dlatego ale w sumie wszystko mam więc nie potrzebuje aż tak na cito tych pieniędzy,
Pepowina jest przed buzia małego! Nie jest owniieta! Najważniejsze!!!
Przepływy idealne, Damian waży 2440g według lekarza to duży

Heparyne, euthyrox i acard dalej brać

No i muszę te nieszczęsne żelazo też brać bo wyniki lecą i nie mogę takich mieć więc kuźwa zmusze się od dziś masakra

Następna wizyta za 3 tyg 31.08 wtedy gbs ale powiedzial mi też że ja będę mieć cc to ten wynik nie jest w moim przypadku musowy!! Bo głownie chodzi o poród naturalny jak dziecko przechodzi przez kanał rodny!
To.je potem pokaż :)
Ja w środę wizyta.
My jesteśmy tak samo tygodniami bo ja też 34 tc więc zobaczymy w środę jaką wagę u mnie wskaże usg
 
Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Sledz komunikaty pogodowe.


Taki sms dostałam... to czekam na ten Armagedon

Też dostałam i D...pa blada
 
Ostatnia edycja:
Dobra wyszłam mam nawet ładne zdjęcie

Jest po mojej myśli prawie ale najważniejsze że ok, szyjka jak zwykle długa i zamknięta, cesarki nie zrobi mi 14.09 bo powiedział że dwa tyg to stanowczo za wcześnie i nie ma mowy chyba że się będę sypać ale wątpię, zapowiedzial że tak wcześnie wyciągania dzieci nie jest dobre i że najlepiej jak dzieje posiedzi także termin mam na 18.09 już wpisane i ustalone!
Papiery do becikowego wypisuje po porodzie w moim przypadku będzie szybciej niż 6tyg bo ja miałam powikłania i dlatego ale w sumie wszystko mam więc nie potrzebuje aż tak na cito tych pieniędzy,
Pepowina jest przed buzia małego! Nie jest owniieta! Najważniejsze!!!
Przepływy idealne, Damian waży 2440g według lekarza to duży

Heparyne, euthyrox i acard dalej brać

No i muszę te nieszczęsne żelazo też brać bo wyniki lecą i nie mogę takich mieć więc kuźwa zmusze się od dziś masakra

Następna wizyta za 3 tyg 31.08 wtedy gbs ale powiedzial mi też że ja będę mieć cc to ten wynik nie jest w moim przypadku musowy!! Bo głownie chodzi o poród naturalny jak dziecko przechodzi przez kanał rodny!
To super, że jesteś zadowolona [emoji4]Generalnie tez chcialam.cc 2 tyg wczesniej ale lekarz tez na to nie poszedl niestety...a mi w głowie ciągle ta nieszczęsna pepowina [emoji17] usg dopiero 21 sierpnia, chociaż nawet nie liczę na to, że młody się odwinie
 
reklama
@minxior nie wiem czy dobrze zrozumiałaś lekarzy :) to nie jest tak, że dziecko ma być w brzuchu jak najdłużej. O tym jaki czas jest optymalny, decyduje całe mnóstwo czynników. Masz zaplanowane cięcie na okolice porodu, dlatego, że cięcie na zimno akurat nie jest najlepszym rozwiązaniem, a im bliżej terminu, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko i Ty oberwiecie hormonalnego kopa, który pomoże w dochodzeniu do siebie po porodzie u Ciebie i adaptacji w nowym środowisku u dziecka. Ludzkie potomstwo rodzi się ogólnie tak jakby nie dokończone, właśnie ze względu na te nasze rozrośnięte mózgi. Gdybyśmy czekali, aż dziecko będzie w pełni gotowe, głowy tych dziamdzioli byłyby za duże, żeby przejść przez nasza miednicę. Matka natura jest mądra i jeśli są do tego wskazania, dziecko przewaznie samo decyduje się na szybszą bądź późniejsza ewakuację. Z ciekawostek, bo było np. o owinięciu pępowiną - w takim przypadku bardzo często dochodzi do ekstremalnego zwolnienia akcji porodowej, ponieważ o ile w brzuszku te owinięcie raczej zagrożenia nie stanowi, to przy przechodzeniu przez kanał rodny, dziecko może się zacząć podduszac. Podobnie, jeśli mama ma jakieś wady w budowie kanału rodnego, dziecko też często nie odwraca się glowkowo. Na prawdę nie ma co spinać tylka, żeby wszystko działo się wg tabelek, bo w lwiej części przypadków to nie my jesteśmy decyzyjne.

Oczywiscie ze jak „natura” czy samo dziecko postanowi wyjsc wczesniej to jak najbardziej to jest dla niego najlepsze. I Natomiast jesli jic sie nie dzieje to nie ma co przyspieszac porodu bo „dziecko jest juz wg ksiazek donoszone”. Ja nie musze rozumiec lekarzy, mysle ze dzieki temu ze mam tesciow ginekologow mam lepsza opieke niz zwykla lekarska. Roznica pomoedzy donoszonym 37tc a donoszonym 39tc jest ogromna. Stad rowniez zmiana wytycznym polskiego towarzystwa ginekologicznego co do terminu planowych ciec cesarskich - zostala przesunieta z 38tc na 39tc.
 
Do góry