reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
W Szwecji mozesz zamowic baby box z apotekek hjärtat, ja dostalam tydzien temu i byl tam smoczek, chusteczki nawilzane, patyczki do uszu i jeden pampers do tego witamina d, i krem do pupci no i ulotki ze znizkami.
Teraz zamowilam jeszcze jedno pudelko z babyproffsen ale jeszcze nie jechalam odebrac.
A i polecam podpisac gravidforsäkring to ubezpieczenie na wypadek gdyby z dzidzia bylo zle po porodzie

Nastka a ty juz wykupilas gravidförsäkring? Wlasnie dostalam oferte za 1350kr z folksam bo tu mam ubezpiczenie auta domu i psa wiec znizka, pokrywaja koszty dojazdu do szpitala, wszystkich lekow i odszkodowanie w wysokosci 600 tysiecy jesli dziecko bedzie niepelnosprawne lub chore.
 
Cześć dziewczyny :-) Dawno nie pisałam ale mam do Was ważne pytanie - czy robiłyscie i czy warto jest robić test PAPP-A??? 3 marca mamy badania prenatalne i moja ginekolog zasugerowała mi właśnie test. Zastanawiam się, boję się że wynik bez potrzeby wprowadzi nas w stres i zamęt. Jeżeli badania wyjdą okej to czy jest sens dodatkowo czekać na wynik i się denerwować? U nas test kosztuje 400 zł. Z góry dziękuję za Wasze opinie :-)

gannvfxm7rdcfbwj.png
 
@Paulina_wrzesień12 ja robię i USG genetyczne i test z krwi. Niestety w najbliższej okolicy mamy mały wybór, gdzie robić takie badania, a tam, gdzie się zgłosiłam tylko w pakiecie robią. Koszt i USG i testu z krwi razem to 400 zł.
Osobiście uważam, że z tych pierwszych badań prenatalnym najważniejsze jest USG, ponieważ lekarz ocenia każdy narząd dokładnie i osobno. Natomiast badanie z krwi to czysta matematyka i dane statystyczne. Dostaniesz wynik np. taki, że jest prawdopodobieństwo 1 na 5000, że dziecko urodzi się z zespołem Downa. Moim zdaniem jest to przydatne, ale u osób z grup podwyższonego ryzyka, np. powyżej 35 roku życia.
 
Hej mamusie! Tak się zastanawiam czy zaczyna być widać u Was zaokrąglający się brzuszek? Z ciekawości weszłam na forum dla sierpniowych mam a tam pełno zdjęć już nawet z 8 tc i widać. Już nie mogę się doczekać aż u mnie coś zacznie rosnąć ;)
Mi brzuch właśnie wybił (11 tc). Pierwszy fakt zauważył mój nastoletni pacjent, 'skomplementował' że strasznie przytyłam w ferie :D
 
Dziewczyny nie ogarniam już tego bólu krzyża . Jak leżę czy siedzę wszystko jest super, ale pójdę tylko do pracy i po 2 godzinach się zaczyna. W pracy przez 8 h muszę chodzić. Najgorsze w tym tygodniu są nocne zmiany, ale już ostatnia przede mną. Macie jakieś sposoby. Można jakieś maści czy cos?
Z fizjoterapeutycznych rozwiązań proponuję tejpy, większość fizjoterapeutow pokaże Ci jak je nakleić i będziesz mogla sobie sama powtarzać zabieg w domu. Dość skutecznie odciazaja i są bezpieczne od poczatku ciazy. A po 12 tygodniu można się przejść za zgodą ginekologa na masaż, super działa.
 
Maści z ibuprofenem raczej nie, co do innych - nie mam pojęcia. Może spróbuj rozluźnić na rolerze/wałku/piłeczce? Mi to pomagało przy napiętych mięśniach, chociaż w ciąży jeszcze nie stosowałam
Według mojej szkoły rollery, pilki i inne przyjemności ok ale dopiero po 12 tygodniu. Uważajcie bo wzdłuż kręgosłupa są zwoje nerwowe ktore odpowiadają za działanie calego organizmu a nasze malenstwa źle znosza nagłe zmiany, ogolnie nawet po 12 tygodniu lepiej zostawic grzebanie blisko kręgosłupa komus kto się zna.
 
reklama
Do góry