reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2018

Moja córeczka 5 letnia miała byc chlopcem od ok 13 tc do ok 19 tc myślałam ze nosze chlopca a na drugich prenatalnych okazalo sie ze ro dziewczynka.
Oczywiście wszystkim powiedzieliśmy o płci a na polowkowych byl razem ze mna moj maz w gabinecie i jak wyszlo ze dziewczynka to zaczal sie do dokrora śmiać że jak my to wszystko teraz rodzinie wyjaśnimy
 
reklama
Kochane czy któraś miała niski poziom żelaza ? Gin nie zalecił mi jeszcze żadnych leków, bo miałam wyniki z dwóch laboratoriów i w jednym był poziom okej, a w drugim poniżej normy. Powiedział,że po prenatalnych zrobimy znów morfologię i się zobaczy, ale to dopiero po 19 marca. Jednak ja nie chce się nabawić anemii do tego czasu:/ staram się jeść coś z żelazem, ale ogólnie mam słaby apetyt od początku ciąży i ciężko :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kochane czy któraś miała niski poziom żelaza ? Gin nie zalecił mi jeszcze żadnych leków, bo miałam wyniki z dwóch laboratoriów i w jednym był poziom okej, a w drugim poniżej normy. Powiedział,że po prenatalnych zrobimy znów morfologię i się zobaczy, ale to dopiero po 19 marca. Jednak ja nie chce się nabawić anemii do tego czasu:/ staram się jeść coś z żelazem, ale ogólnie mam słaby apetyt od początku ciąży i ciężko :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja miałam hemoglobine teraz 11.7 i lekarz powiedział że oni dają dopiero żelazo jak jest poniżej 11, chociaż wg laboratorium w ktorym robiłam to już ten wynik jest ponizej normy.
Narazie uzupełniam zelazo w diecie jajka, buraczki, brokuł...no musisz się zmusić dla dobra dziecka.
 
Sa chyba z nami z tego co kojarzę dziewczyny ktore chodza i prywatnie i na nfz na zmiane ? Dziewczyny czy macie dwie karty ciąży? Do roznych gin chodzicie?
Ja chodzę na nfz, wizyty co 3 tygodnie, ale nie mam robionych usg-tylko w 6. i 12. tygodniu mam mieć, więc wybrałam się też prywatnie. I będę chodzić "dwutorowo"-skierowania na podstawowe badania niech daje lekarz z nfz, a na usg połówkowe pójdę też chyba prywatnie, bo sprzęt w gabinecie w nfz słabszy-widać dużą różnicę w jakości usg. No i lekarz też ok. 70tki, a klinice w której byłam młodszy facet, z trochę innym podejściem po rozmowie. Badania wszystkie z nfz skopiuję, łącznie z kartą ciąży, której oryginał będzie u lekarza, który założył. Lekarzowi prywatnemu to wystarczy, bo pytałam.
 
Witam i ja.
Termin na 12/13 września 2018
Dziecko numer 3
Poprzednio 2010 synek
2008 synek :)
Tym razem po cichu liczę na córkę :) USG prenatalne już za 3 dni <3
 
Co do ginekologów. W pierwszej ciąży chodziłam prywatnie od początku do końca w drugiej i teraz NFZ i nie widzę więcej różnicy poza samopoczuciem portfela i częstotliwością badań USG
 
reklama
Co do ginekologów. W pierwszej ciąży chodziłam prywatnie od początku do końca w drugiej i teraz NFZ i nie widzę więcej różnicy poza samopoczuciem portfela i częstotliwością badań USG
@GoJ sama widzisz, w pierwszej jesteśmy przewrażliwione:) ja jestem, przyznaję się, jestem panikara jak nigdy i te dodatkowe USG bardzo mnie uspokoiło ale i sporo kosztowało.
 
Do góry