reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dziewczyny, mam pytanie, bo chyba zgłupiałam, i liczę i liczę i już zwątpiłam [emoji23] wiek ciąży,który wyskakuje na USG to wiek od miesiączki czy od zapłodnienia? Bo mi i tak i tak się nie zgadza i już nie wiem :/ 10 lutego na USG-6t4d. Ostatnia miesiączka 23 grudzień, myślałam że do zapłodnienia doszło 6 stycznia, ale chyba jednak nie, już nie wiem jak to jest :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Najpierw liczy się od OM. Jeśli w USG są różnice w wieku to bierze się pod uwagę daty z USG. Wygląda na to, że do zapłodnienia doszło trochę szybciej niż 6 stycznia :) ale najlepiej poczekać do pierwszego USG genetycznego, bo wtedy według USG wiek ciąży jest najbardziej wiarygodny.
 
reklama
Najpierw liczy się od OM. Jeśli w USG są różnice w wieku to bierze się pod uwagę daty z USG. Wygląda na to, że do zapłodnienia doszło trochę szybciej niż 6 stycznia :) ale najlepiej poczekać do pierwszego USG genetycznego, bo wtedy według USG wiek ciąży jest najbardziej wiarygodny.

Dziękuje :) a jak ktoś ciebie pyta w którym tyg jesteś, to mówisz o tyg od OM czy od zapłodnienia?:)


gannyx8do96u2n59.png


01.03- wizyta
19.03- prenatalne
 
Dzień dobry Dziewczynki :)
Gratuluję udanych wizyt, dobrych wiadomości i cudowych zdjęć bobasków ;):);)
Mi przesuneli prenatalne USG na 13.03, do swojego idę dopiero 12.03 i już panikuję czy wszystko oki.
Ale jak piszecie że nie miożna odstawić tak nagle ani luteiny ani duphastonu to i tak muszę iść szybciej do lekarza bo już w tym tygodniu mi się kończą.
Jakoś się martwię, czy z dzidzią wszystko oki, mam niskie ciśnienie ostatnio i jest mi słabo, choć piersi nadal tkliwe, hy,........ Może niepotrzebnie się nakręcam.......:(
 
Dzień dobry Dziewczynki :)
Gratuluję udanych wizyt, dobrych wiadomości i cudowych zdjęć bobasków ;):);)
Mi przesuneli prenatalne USG na 13.03, do swojego idę dopiero 12.03 i już panikuję czy wszystko oki.
Ale jak piszecie że nie miożna odstawić tak nagle ani luteiny ani duphastonu to i tak muszę iść szybciej do lekarza bo już w tym tygodniu mi się kończą.
Jakoś się martwię, czy z dzidzią wszystko oki, mam niskie ciśnienie ostatnio i jest mi słabo, choć piersi nadal tkliwe, hy,........ Może niepotrzebnie się nakręcam.......:(
W ciąży niskie ciśnienie to prawidłowe zjawisko. Ja zawsze miałam wzorcowe 120/80 a w tej chwili 100/70. Moja gin powiedziała że martwic to się trzeba za wysokim
 
Tak, informacja z wczoraj :) nie można z dnia na dzień odstawić progesteronu. Ja przyjmuje jedną tabletkę (10 mg) dwa razy dziennie.
 
W ciąży niskie ciśnienie to prawidłowe zjawisko. Ja zawsze miałam wzorcowe 120/80 a w tej chwili 100/70. Moja gin powiedziała że martwic to się trzeba za wysokim
To czyli muszę się uspokoic. Ja w pierwszej ciąży miałam wysoki dlatego teraz mnie tak to zmarwiło, ale wiadomo każda ciąża jest inna ;)
 
Jeśli chodzi o zupki chiński to dzisiaj już nie wytrzymałam i zajdłam taką pikantną gulaszową, mnaim mniam mniam:p
 
A powiedzcie mi dziewczynki czy robiłyście już wyniki na toksoplazmozę, ile wam wyszło IGg??
Mi 133 i lekarz kazał jeszcze zrobic awidność bo ma wątpliwości a wszędzie na internecie gdzie czytam to 133 wynik jest dobry:unsure:
 
reklama
Do góry