reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Mam, zwłaszcza w aucie. Albo po długim dniu jak się do łóżka położę.
A masz siedzenia w aucie z opcja regulacji podparcia lędźwi? Jak tak to wyreguluj jeszcze raz bo w ciąży zmienia się kształt kręgosłupa, jak nie to często pomaga poduszka pod lędźwiami-masz czuć że są ładnie wypełnione ale nic Cię nie wypycha do przodu. Przy dłuższej podróży wskazany jest przystanek co 1-2 h i szybka gimnastyka: kilka skrętów, skłonów itp.
 
Co jak co ale bol krzyża mnie wykańcza... a to dopiero początek... wy tez mavie takie bóle?
Niestety znam to aż za dobrze :( Gimnastyka, joga, te klimaty - pomagają bardzo. W internecie jest sporo programów bardzo delikatnych ćwiczeń nawet na 1 trymestr. Dodatkowo warto zacząć już spać w tak zwanym 'gnieździe' - pozwala na odciążenie kręgosłupa w nocy :) jako, że jestem fizjoterapeutą najbardziej pomagają mi tejpy- takie taśmy na plecy które sobie sama naklejam, ale jest to tak proste że też to ogarniesz po krótkim instruktażu (nawet ostatnio widziałam w internecie filmiki)
 
Witam, wszystkie przyszłe mamy:) ja mam termin na 22 września. 32 lata - pierwsze dziecko 9-10 tydzien, praca przy biurku, zaczely mi sie w tym tygodniu bole podbrzusza, jakby ciągnięcie. Wizyta u ginekologa 1 marca, troche mnie te bóle martwią.
 
Mi właśnie gdzieś po 4 godzinach pracy się zaczyna i z godziny na godzinę coraz gorzej.
A, i jak pracujesz? Siedzisz, stoisz, jeździsz autem? Bo jeśli zaczyna się po 4 godzinach i potem rozwija to prawdopodobnie pozycja pracy przeciąża Ci kręgosłup, ale na to jest kilka sprytnych trików ;)
 
Co jak co ale bol krzyża mnie wykańcza... a to dopiero początek... wy tez mavie takie bóle?
Ja nie mam.
Witam, wszystkie przyszłe mamy:) ja mam termin na 22 września. 32 lata - pierwsze dziecko 9-10 tydzien, praca przy biurku, zaczely mi sie w tym tygodniu bole podbrzusza, jakby ciągnięcie. Wizyta u ginekologa 1 marca, troche mnie te bóle martwią.
Jeśli to są podobne bóle jak na okres i nie są bardzo intensywne to nie ma się czym martwić. Ja też takie mam i wiele mam tu na forum. Lekarz powiedział że takie objawy związane są z rozciągająca się macicą.
 
Witam, wszystkie przyszłe mamy:) ja mam termin na 22 września. 32 lata - pierwsze dziecko 9-10 tydzien, praca przy biurku, zaczely mi sie w tym tygodniu bole podbrzusza, jakby ciągnięcie. Wizyta u ginekologa 1 marca, troche mnie te bóle martwią.
Też takie miałam, szczególnie jak długo siedziałam. A czy masz je też w weekend albo rano, przed pracą?
 
Też takie miałam, szczególnie jak długo siedziałam. A czy masz je też w weekend albo rano, przed pracą?
Jak jestem wypoczęta to znikaja. Rano nic mnie nie boli, w weekend podobnie, ale juz po 2 godzinach siedzenia boję sie wstać od biurka, bo wiem co sie zadzieje. Moze mamy ta sama przypadlosc :crazy:;)
 
reklama
Ja nie mam.

Jeśli to są podobne bóle jak na okres i nie są bardzo intensywne to nie ma się czym martwić. Ja też takie mam i wiele mam tu na forum. Lekarz powiedział że takie objawy związane są z rozciągająca się macicą.
Nie bardzo sa podobne do okresowych, raczej takie ciągnięcie. Jakby czegos bylo za malo i sie kurczylo badz rozciagalo, moze faktycznie - macica :sorry2:
 
Do góry