reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja miałam cc ze względu na ułożenie dziecka i nie żałuję. I drugie też będzie CC (jak dotrwam), bo inaczej się nie da. Ale nie wiem jak to z CC w Polsce, bo w Szwecji nie dość, że byłam przytomna, choć znieczulona, to mąż był cały czas ze mną po mojej stronie, więc nie widział co się dzieje za parawanem, a poza tym dziecko po wyjęciu było mi dane na sekundę a potem (razem z Tatą!) przewiezione na badania. I mąż cały czas był przez niej, nie musiałam się tym martwic. Jedynym moim obowiązkiem bylo ruszanie palcami u stóp (przez 4 godziny) dopóki nie odzyskałam czucia, a potem mogłam wsiąść na fotel i pojechać do córki. I jestem wdzięczna za to jak nas potraktowali, za cesarkę, dzięki której córka żyje, bo sn by się zwyczajnie nie urodziła i za to, że mąż nie był traktowany jak piątek koloni wozu, ale jak ojciec dbający o swoje dziecko.
A co do gojenia po CC, miałam zakażenie w ranie, dzień po wyjściu ze szpitala, a tydzień po porodzie spędziłam 16 godzin na izbie przyjęć, żeby ktoś to zobaczył i przepisał antybiotyk, co nie zmienia faktu, że dzień po porodzie czułam się o niebo lepiej fizycznie niż przed porodem. Wszystko się goiło (na zewnątrz), lało się krwią, bo musi się lać, bo wszystko musi wypłynąć i nie ma innego wyjscia niż dołem. Byłam na nogach szybciej niż wiele znajomych po sn i gdyby nie infekcja to miałabym cudowne wspomnienia.
Czy bym poleciła CC?? Tak, ale tylko w dobrym szpitalu, z dobrą ekipa i czystym środowiskiem.
Wszystko jest dobre, jeśli Ci odpowiada. Byle rezultat był pozytywny :-)
 
reklama
Mam wyniki.. nie jest dobrze... mialo urosnac przynajmniej 50% :( ostatnio bylo 48655
1517607357-5ab7f90983db9f81-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Gosia ja też nie miałam 50% tylko 41% robiłam
23.01 ponad 18000
25.01 ponad 26000
26.01 USG pęcherzyk z zarodkiem bez akcji
30.01 USG pęcherzyk z zarodkiem akcja serduszka i zgadza sie i pięknie urósł różnica między USG a OM jest młodsza o 2 dni.
U każdej kobiety inaczej wartości się podwaja od 6 tyg wartości się podwaja co 4 dni (96h) lub może być nawet dłużej nawet lekarz jakiś się wypowiadał pod czyimś postem.Wiec się nie martw nie po co i nie słuchaj mi też lekarz powiedział że powinno być więcej a drugi na obchodzie powiedział że piękny przyrost bo akurat w szpitalu miałam robione. Na początku się podwojenie powinno być o 66% po 48h później jak już wartość osiągnie 6000 to może podwajac się co 4 dni lub dłużej


Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ratujcie :( nie spie juz z poltorej godziny i zasnac nie moge :( jeszcze troche i kawe sovie zrobię..
My dalej na feriach u rodziny. Siostra oswoila sie troche ale co i rusz dowala - taki typ. Objezdzilam rodzinkę (normalnie mieszkam 400km stad). Jeszcze dzisiaj mam jedno spotkanie i w niedziele wracamy do domku. A we wtorek w koncu pierwsza wizyta. Zaczelam 8tydzien. Oby bylo wszystko ok. Juz wiem skad bede miala rzeczy ;) wszyscy sie chca dorzucic swoje ;)
Mam dwoch smykow. Przyjechałam z nimi sama. Sa bardzo grzeczni. Grunt zeby sie nie nudzili ;)
 
Dziewczyny a czy spotkalyscie się z praktyką, że po cc przy całkowitej narkozie dziecko ma kontakt skóra skóra z tatusiem?

f2w3xzkr9phejtsp.png
 
Witam dziewczynki [emoji4]

MlodaMama93- a jak zamierzasz "zalatwic" cesarke? Masz jakis sposob?
 
Kogo o to pytac ? Jak zalatwic?
Ja mam traume rowniez po 1 porodzie [emoji52] dlatego sie panicznie boje teraz..
 
Dziewczyny a czy spotkalyscie się z praktyką, że po cc przy całkowitej narkozie dziecko ma kontakt skóra skóra z tatusiem?

f2w3xzkr9phejtsp.png
Niestety niea szkoda.
Choć u mnie podobnie jak u @askoza od razu po porodzie jak tylko umyli synka dostał go tata i sobie gadali. Jak mnie zszyli i wyjechałam z sali to zastałam ich razem i zaraz też na leżąco położyli mi synka do piersi żeby sobie pomamlał.
 
A ja mam takie pytanie:
Czy któraś z dziewczyn po CC rozważa poród naturalny?
Mój lekarz powiedział mi ostanio, że jeżeli wszystko będzie idealnie, jest to możliwe.
I wbił mi klina. Rozważam właśnie tę możliwość. Któraś jeszcze?
 
reklama
Ratujcie :( nie spie juz z poltorej godziny i zasnac nie moge :( jeszcze troche i kawe sovie zrobię..
My dalej na feriach u rodziny. Siostra oswoila sie troche ale co i rusz dowala - taki typ. Objezdzilam rodzinkę (normalnie mieszkam 400km stad). Jeszcze dzisiaj mam jedno spotkanie i w niedziele wracamy do domku. A we wtorek w koncu pierwsza wizyta. Zaczelam 8tydzien. Oby bylo wszystko ok. Juz wiem skad bede miala rzeczy ;) wszyscy sie chca dorzucic swoje ;)
Mam dwoch smykow. Przyjechałam z nimi sama. Sa bardzo grzeczni. Grunt zeby sie nie nudzili ;)
W poprzednich tygodniach ciąży, co kilka dni tak miałam-okropne współczuję. Miłego dnia mimo wszystko.
 
Do góry