reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja przeszłam pół porodu naturalnego (13h) i spore rozwarcie ale dla mojej córci za małe (4kg) potem komplikacje i błyskawiczna cesarka. Ogólnie to mogli mi tego oszczędzić bo sama kwalifikacja do porodu siłami natury była niepewna . Mąż był przy mnie cały czas bez cesarki i naprawdę czułam się przy nim dobrze.
Gdy lekarz wyszedł pokazać dziecko mężowi spojrzał na niego i powiedział
ALE TO CHYBA NIE PANA
Potem cały czas słuchałam od męża jak lekarz mógł mu coś takiego powiedzieć ale faktycznie po urodzeniu uroda dziecko do nas nie pasowało
 
reklama
Martii może ciąża jest młodsza.
Nie spotkałam się z badaniem wolnej Hcg, więc więcej nie powiem.

Joanna krocze można ochronić. Ale potrzebne do tego przygotowanie mamy, dobra położna i szpital, w którym można rodzić w pozycjach wertykalnych. Ja po nacięciu siedziałam w miarę normalnie już drugiego dnia, a rodziłam wieczorem. Z toaletą nie było problemu. Ale to są sprawy indywidualne.
Nie, że Cię namawiam, ale będziesz miała przesunięte jelita, rozcięte kilka powłok i świeżą ranę. No i oczywiście biodro może być wskazaniem samo w sobie.

Ewarut to czy masz zrosty okaże się przy drugiej CC. Możesz ich faktycznie nie mieć, bo to też tendencje. :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
U mnie w szpitalu jest wanna ale stwierdzili że szkoda wody nalewać nie opłaca się...

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja pomimo ciężkiego i długiego porodu sn nadal nastawiam sie na naturalny ;) podobno drugi szybszy i łatwiejszy, przy pierwszym synek rodzil sie największym obwodem główki ( ułożony twarzyczkowo) więc myślę, że tym razem nie może być gorzej i przeżyję ;) boję sie cc i nie wyobrażam sobie, żeby pierwszymi ludzmi, które będą zajmowały się moim dzieckiem były obce osoby, a tak z reguły wyglądają pierwsze godziny, a czasem nawet dni w przypadku komplikacji po cc. Po porodzie sn dziecko jest z mama od razu, można je tulić, karmić, a po cc mama przed pionizacją niewiele może zrobić....u mnie w szpitalu po cc dzieci były zabierane na noc przez polożne i nawet nie były przynoszone na karmienie!


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja pomimo ciężkiego i długiego porodu sn nadal nastawiam sie na naturalny ;) podobno drugi szybszy i łatwiejszy, przy pierwszym synek rodzil sie największym obwodem główki ( ułożony twarzyczkowo) więc myślę, że tym razem nie może być gorzej i przeżyję ;) boję sie cc i nie wyobrażam sobie, żeby pierwszymi ludzmi, które będą zajmowały się moim dzieckiem były obce osoby, a tak z reguły wyglądają pierwsze godziny, a czasem nawet dni w przypadku komplikacji po cc. Po porodzie sn dziecko jest z mama od razu, można je tulić, karmić, a po cc mama przed pionizacją niewiele może zrobić....u mnie w szpitalu po cc dzieci były zabierane na noc przez polożne i nawet nie były przynoszone na karmienie!


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
We Wro jest jeden szpital w którym można zapłacić za opiekę położnej po CC nad mamą i maluchem.
Ja bym na pewno zapłaciła w takim przypadku. Też nie wyobrażam sobie oddania dziecka.
Chcieli mi zabrać po pierwszym porodzie na noc, urodziłam po 21 w niedzielę, po bezsennej nocy. Nie zgodziłam się.

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam takie same odczucia. Nie oddałabym dziecka, przecież takie maleństwo zaraz po urodzeniu najbardziej potrzebuje właśnie mamy! Ogólnie jest kilka rzeczy, których boje się jeszcze bardziej. Wcześniactwo, inkubator, a po ostatnich zdarzeniach nawet próby odebrania mi dziecka, bo nie pozwolę na szczepienie w pierwszej dobie i zabieg credego. Ogólnie im dalej w las, tym więcej strachu.
 
StarAnia, Chyba nie ma co wybiegać myślami za daleko i się dodatkowo stresować, są sytuacje na które nie mamy wpływu - tak jak wspomniałaś wcześniactwo, inkubator czy nieplanowane cc. Za to czy dziecko zdrowe, urodzone o czasie będzie z nami od razu po porodzie częściowo możemy zadecydować i myśle, że o tym warto mówić, bo mamy, które pierwszy raz rodzą mogą nie zdawać sobie z tego sprawy.


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
Mam wyniki.. nie jest dobrze... mialo urosnac przynajmniej 50% :( ostatnio bylo 48655
1517607357-5ab7f90983db9f81-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam wyniki.. nie jest dobrze... mialo urosnac przynajmniej 50% :( ostatnio bylo 48655
1517607357-5ab7f90983db9f81-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Gosia nie wiem co za lekarz konował stwierdził, że ma być min. 50%, ale to nie prawda. Beta HCG w pierwszych tygodniach podwaja się co 3 dni, przy wartościach 1200-6000 co 4 dni, a przy wyższych wolniej! Na tym etapie nie patrzymy, kiedy się podwaja, tylko czy w ogóle rośnie! Zobaczysz, będzie dobrze!
 
reklama
No wlasnie mi powiedzial ze na tym etapie w ciagu 48h powinna przyrosnac minimum 50% i to znaczy, ze ciaza sie dobrze rozwija.. :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry