reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Pilam mleko z miodem i czosnkiem.. Dzień spokoju i w nocy znowu się zaczelo

f2w3s65gbwsate8e.png
Nie z mlekiem tylko sam pogryźć i połknąć gwarantuje spokój od razu.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja zdecydowanie też. Nie lubię, kiedy ginekolog mi posłodzi rzeczywistość. Wcale to nie sprawia, że jest mi lepiej, bo i tak wiem jak bardzo różnie może być...

Czosnek jest super lekarstwem, ale faktycznie upierdliwy w stosowaniu i wybitnie męczący dla otoczenia ;). Mój mąż jest wielbicielem czosnkowych kuracji...Czasem smród jest nie do zniesienia ;).

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Racja nawet najlepsze kliniki nie dają szansy że wszystko będzie cacy.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewarut ja mam kolejną wizytę za tydzień i nie wiem czy wytrzymam. Niby wiem, że z beta wiek ciąży może się zgadzać, ale się boje... Też tak miałam dwa lata temu, tylko była różnica dwóch tygodni i już wiedziałam, że nic z tego.
Idź do lekarza. Ciut się uspokoisz. I ja Ci się w zupełności nie dziwie.
I kup sobie detektor tętna. Od 12 lub 14 Tc można słuchać serduszka. Mi to wiele dało w ciąży z Bernim.

Ja włączyłam mojej Vaiane, bo męczyła o bajkę i ryczę na każdej piosence. Ach te hormony.

Dzwoniłam do pracy, że biorę L4 na małego. Mam nadzieję, że szefowa nie zadzwoni. Z resztą nie odbiorę od niej telefonu. Jestem na urlopie dziś.
W ogóle rozłożyło mnie totalnie. Wstałam i nie mogę mówić :/ jeszcze moja Lilka o 5 miała 39.3. Jutro znów zamówię lekarza, ale czuję, że jak nie na płucach, to na oskrzelach się u niej skończy. Jeb....ny wirus :(

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom

A to jak ciąża okazuje się młodsza to złe? W sensie jak się nie zgadza jej wiek...czegoś nie zrozumiałam
 
Też uwielniam bajki Disneya, Vaiana jwst cudowna, choć u mnie synek najchętniej ogląda Epokę lodowcową erę dinozaurów. Ja już nie mogę na nią patrzeć a on dalej i tak już ponad pół roku.
 
A to jak ciąża okazuje się młodsza to złe? W sensie jak się nie zgadza jej wiek...czegoś nie zrozumiałam
U mnie od samego początku było 2 tyg młodsza ciaza pierwsza, ale na wizycie 7 tyg juz bilo serduszko (z usg 5 tyg). W ogóle się o to nie martwiłam. Tyle że mi wpisali datę porodu z OM, a urodziłam dokładnie 2 tyg po. Tylko musiałam jeszcze na patologii ciąży leżeć. Teraz bym już była mądrzejsza i czekała na spokojnie w domu.
W tej ciąży mi idealnie się zgadza wiek z om i usg.
Co do dokładność terminów na pretanalnym - to wlaśnie ja słyszałam odwrotnie, im mlodsza ciąża na usg, tym łatwiej ustalić termin porodu. Ja miałam dużego bobasą i wymiarówo później on znacznie wyprzedzal wiek ciąży
 
Paulina, ale z drugiej strony co ma powiedzieć. Obiecać, zapewnić, a jak tfu tfu coś się stanie? To dopiero początki.

Neliel, to masz zabójczy oddech teraz [emoji16]
Przecież nie oczekuję od lekarza tego aby mi na piśmie obiecał zdrową ciążę tylko jak człowiek, który stara się do każdego uśmiechać i nie sprawiać problemu oraz jako kobieta w pierwszej ciazy liczę na chociaż ludzkie podejście do tematu jak np. odpowiadanie na pytania co mogło być przyczyną krwi w śluzie, jakie są moje wyniki krwi, którą mi pobrali. Sorry ale z takim podejściem równie dobrze możemy zaczynać dzień od słów "dzień dobry wszyscy umrzemy". Pozytywne nastawienie do sprawy to połowa sukcesu a dobre samopoczucie mamy to lepszy rozwój dziecka. Jestem poddnenerwowana ale czasem strzela mnie takie zimne podejście. Nie będę brnęła, cokolwiek się wydarzy myślę że warto celebrować ten czas i być pozytywnie nastawionemu do życia.

gannvfxm7rdcfbwj.png
 
Jak na początku jest dużo młodsza to oznaczać może że zatrzymał się rozwój.
Nie siejmy paniki! Może to również oznaczać ( w98%przypadkow) że owulacja była później A co za tym idzie do zapłodnienia również doszło później. Na całym świecie liczy się wg schematu od ostatniej miesiączki ale nie każda kobieta ma regularne cykle. Moja ciaza jest młodsza o 8dni i jest z nią wszystko w porządku jak na tą chwilę.
 
Nie siejmy paniki! Może to również oznaczać ( w98%przypadkow) że owulacja była później A co za tym idzie do zapłodnienia również doszło później. Na całym świecie liczy się wg schematu od ostatniej miesiączki ale nie każda kobieta ma regularne cykle. Moja ciaza jest młodsza o 8dni i jest z nią wszystko w porządku jak na tą chwilę.
Dlatego napisałam że "może", a nie ze tylko oznacza. Bo zapytała skąd panika, że może to być źle :)
 
reklama
Żyje chociaż to była... Specyficzna wizyta. Na wieść o ciąży pani dentystka powiedziała że pod żadnym pozorem nie da mi znieczulenia. Myślę super. Podziubała, a ja aż skakałam na fotelu co skwitowala że powinnam potraktować to jako trening przed porodem. o_O bo poród naturalny to jest to. Cesarka to normalna operacja i nie powinno się iść na łatwiznę. Potem zaczęła gadać jaka to natura jest wspaniała i z czym umie sobie poradzić...

oar8xzkrqz0fcyud.png
 
Do góry