reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Uważaj jak się przyzwyczai do jednej i w dodatku będzie się wkurzać na jej zapach po praniu. Bo i takie asy się zdazaja

Na razie nie zauważa podmianek, bo staram się wymieniać tak z 3x na dzień to nawet nie ma kiedy się przyzwyczaić. Pieluszka po pierwsze pachnie proszkiem do prania i to jest niezmienne ten sam zapaszek :)
A póki co nawet nie zauważa że raz dostaje porządne grube tetry a raz cienizny z Auchan.

W ogóle to moje dziecko nie zauważa zmian butelek albo smoczków jeśli już używamy. Nie zwraca uwagi na nakładki przy karmieniu, nawet już parę razy udało się bez. Cudowna z tym jest. Ma wyrąbane na nieistotne szczegóły jak jej mamusia :D
 
U nas to samo z psem :( Nuśka jest załamana, ma strajk głodowy, cały czas robi albo zrozpaczona minę albo maślane oczy pt. "No ej, pani, weź mnie znowu kochaj" a ja po prostu nie wyrabiam, jak już chce ją zawołać albo przytulić to Blanka zaraz potrzebuje uwagi. A jak mała ma problemy z brzuszkiem i zanosi się płaczem to psina jest jeszcze bardziej załamana i razem z nami cuduje wokół kołyski.

Czytam Was dziewczyny ale o pisaniu mogę pomarzyć... Cały czas mamy jakieś cyrki z karmieniem i dodatkowo musimy iść do fizjoterapeuty, bo mała strasznie mocno odgina się do tyłu i cały czas odwraca się na prawy bok przez co już ma lekko niesymetryczna główke :/
A jeszcze ja muszę iść do ginekologa, bo mam chyba zbyt krwawe plamienia i położna poleciła zrobić USG. Jak powiedziała że chyba coś mi jest to od razu zaczęłam się źle czuć niech to szlag, ale cholera wie może rzeczywiście za mało się oszczędzałam. Tyle dobrego że malutka przybiera fajnie na wadze i już nie jest żółta.

Blanka przez swój brzuszek ma już własną mini apteczkę - najpierw było samo D3, potem położna poleciła bobotic i dicoflor, a ja od siebie dorzuciłam jeszcze na spróbowanie delicol, bo zaczęłam podejrzewać że może mała odziedziczyła po mnie nietolerancję laktozy i stąd to wszystko. Podeszłam do delicolu mocno sceptycznie a tu szok, bo od wczoraj moje maleństwo wreszcie daje radę normalnie spać i nie krzywi się cały czas przez gazy i bóle brzuszka. Nawet byłam w stanie obciąć jej pazurki :)

Wczoraj spała ciągiem prawie 6 godzin, w nocy też tylko 2 krótkie przebudzenia na szybkie bezproblemowe przewinięcia (bo zazwyczaj w nocy przynajmniej 2 komplety ubranek szły do kosza na pranie, a wczoraj żadnego osikiwania się w chwili gdy brudna pielucha ląduje w koszu a mama sięga po świeżą. Mam wrażenie że odsypia rewolucje żołądkową która trwała prawie tydzień. Śpi tak mocno że nawet nie zwraca uwagi na to że układam ja na tym znienawidzonym lewym boczku :)
Zobacz załącznik 908661
Uszyj poduszkę z groszkiem i podkładaj pod ten bok.
 
Agula dzięki za polecenie, a kupiłaś przez jaka stronę, czy na allegro? Rooibosgirl mój też tak ta głowę mocno odgina do tylu :/ też mam mini aptekę dla każdego już domownika to max apteka się zrobiła :) a i seremida kupiłam sobie te kompresy multi mum, dzięki za polecenie. Ja na razie nic nie kupiłam na brzuszek bo tragedi nie ma na razie. Goj jak mija dzień ? A co u klary klarklary nie pamiętam nicka dokładnie ?
Siedzieliśmy w nowym eM. Jestem zmęczona jakoś. Mlody świruje przy cycki a obiad musze nastawić..
 
Biedny piesio. Też musi to na swój sposób przeżyć.Ty to w ogóle jesteś bohaterka z taką gromadką!Cudnie Moja córka miała bardzo długo trądzik. Ot, taka uroda. Wiem, że to paskudnie wygląda, ale znika bez śladu, także spokojnie :) ja przemywałam jej buzię chłodna woda kilka razy dziennie. Ważne jest też, żeby nie przegrzewać, bo wtedy trądzik się zaognia.

@Mama7 a co Ty robot, że nie masz prawa narzekać?! To nikt by nie miał prawa, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto ma gorzej. Nie odbieraj sobie tego prawa, bo oszalejesz kobieto. I BEDZIE LEPIEJ. SERIO.

Ja się dziś spotkałam z moją doula <3 chyba już na zawsze bede ja w glowie tak nazywać [emoji14] poplotkowalysmy, pobuszowalysmy po Rossmanie bo promka, wypiłyśmy kawkę. Załatwiła mi darmowe warsztaty z masażu Shantala i obiecała, że dzięki tej jej fizjo będę za pół roku orzechy włoskie piłką łupać [emoji14] młody popisowo pół wizyty przespał, a drugie pół był aniołkiem ;p dowiedziałam się, że mój poród jest w jej top 3, zaraz obok porodu domowego, przy którym była i dumna jestem jakbym lekarstwo na raka wymyśliła, a nie dziecko z macicy wypchnęła [emoji14] fajnie się dzień zaczął. A zaraz jadę z dziecmi do mamy :)Zobacz załącznik 908665Zobacz załącznik 908666Zobacz załącznik 908667Zobacz załącznik 908671
Tylko kto te orzechy potem będzie jadł...
 
reklama
Do góry