reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

20180619_205501.jpg My po wizycie, Grześ ma 970g, ułożony główką do dołu, szyjka 43 mm i generalnie spoko, dostałam kolejne tabletki, których brać nie zamierzam, gdybym brała jak lekarka każe to wychodzi 14 tabletek dziennie ;) zastosuje się do części zaleceń bo jestem antylekowa ;) oczywiście po wizycie kawa z kumpelą a potem auchan- bodziaki, na które chorowalam w promo z 30 na 12 zl-zas jakieś urodziny auchan, a pisalyscie że dość dobra bawełna to żal nie kupić ;)
20180619_205501.jpg
 

Załączniki

  • 20180619_205501.jpg
    20180619_205501.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 389
reklama
Tak, książka Magdy Karpieni :) niesamowicie lubię tę kobietę, jest dla mnie ogromnym autorytetem i wzorem do naśladowania :)

A jednak.. jej zawdzięczam swoje długie karmienie, w pierwszym roku synka jeszcze w LLL udzielała porad przez telefon.. Na drugi kraniec stolicy pojechałam się z nią spotkać.. jak zobaczyłam jak usypiala swojego synka w chuście na plecach- nie mogłam uwierzyć.. jednoczesnie robiła nam wykład.. nie ze wszystkimi jej poglądami się zgadzam i nie odwazylabym się rodzić w domu ale też ją podziwiam..
Jestem bardzo ciekawa twojej opinii.. W sumie wydawałoby się że temat mam ogarnięty " poprzez doswiadczenie" i nie brałam pod uwagę kupna tej książki.. chociaż wszystkim dookoła polecam. Ale zasiałaś ziarenko ciekawości.. może też zamówię?
 
Ostatnia edycja:
A jednak.. jej zawdzięczam swoje długie karmienie, w pierwszym roku synka jeszcze w LLL udzielała porad przez telefon.. Na drugi kraniec stolicy pojechałam się z nią spotkać.. jak zobaczyłam jak usypiala swojego synka w chuście na plecach- nie mogłam uwierzyć.. jednoczesnie robiła nam wykład.. nie ze wszystkimi jej poglądami się zgadzam i nie odwazylabym się rodzić w domu ale też ją podziwiam..
Jestem bardzo ciekawa twojej opinii.. W sumie wydawałoby się że temat mam ogarnięty " poprzez doswiadczenie" i nie brałam pod uwagę kupna tej książki.. chociaż wszystkie dookoła polecam. Ale zasiałaś ziarenko ciekawości.. może też zamówię?
U mnie biblioteczka karmieniowa rośnie w siłę ;) jestem PKP, często szwedam się po moim mieście udzielając pomocy niemedycznej w kp, mam też grupę wsparcia na FB ;) taki mój mały konik ;)
 
GoJ a ty pisałaś o stypendium masz na jedno dziecko czy na dwójkę? I jak to wygląda dostajesz co miesiąc przelew czy raz na jakiś czas? Jeśli też to nie problem to proszę napisz jak to się załatwia i ile dostaję się na dziecko Dziękuję
 
Jest z nią wywiad na dziecisawazne i ostatnio czytałam jej bloga. Taka ciozowo-dzieciowa tematyka :) a nad zakupem ksiazki tez się zastanawiałam. Co o karmieniu jeszcze polecasz?
 
Jest z nią wywiad na dziecisawazne i ostatnio czytałam jej bloga. Taka ciozowo-dzieciowa tematyka :) a nad zakupem ksiazki tez się zastanawiałam. Co o karmieniu jeszcze polecasz?
Na pewno najlepsza książka ba rynku o kp. Nikt tyle na ten temat nie wie w pl co Magda. Jej wiedzą jest z międzynarodowej organizacji LLL non profit zajmującej się np z której danych korzysta nawet who.

Jeszcze hafija blog i na fb godny polecenia według mnie:)
 
Ostatnia edycja:
Ja nie pojechałam na szkole rodzenia dzisiaj pierwszy raz, bo kolidowało z meczem :D za tydzień pojadę :p
Przyszedł mój leżaczek bujaczek 5 w 1 z Kinderkraft i spróbowaliśmy wszystkie pozycje i naprawdę jestem zadowolona, a że dziadkowie zasponsorowali to już w ogole :-) tylko w jednym miejscu lekko plastik uszkodzony, wysłałam im fotkę, zobaczę czy coś poradzą na to. Nie chce mi się bawić w odslylanie..
Wyciągnęłam mojego tez do CCC , kupił dwie pary butów z Lasockiego, fajna promocja dzisiaj była ostatni dzień -50% na półbuty , wiec wyszło tak jakby jedna para gratis, wziął pantofle, bo na wesele za tydzień i właśnie takie eleganckie drugie na niedziele :-)
 
reklama
GoJ a ty pisałaś o stypendium masz na jedno dziecko czy na dwójkę? I jak to wygląda dostajesz co miesiąc przelew czy raz na jakiś czas? Jeśli też to nie problem to proszę napisz jak to się załatwia i ile dostaję się na dziecko Dziękuję
Mamy stypendium socjalne - tak to się nazywa. Dostaje się w szkole. W ciągu pierwszych 14 dni trzeba od pedagog szkolnej wziąć dokumenty do wypełnienia min. o wysokości dochodów udokumentowanych. Nie pamiętam jaka jest kwota której nie można przekroczyć. Ale to pedagog powinna Ci powiedzieć.
Świadczenie wypłacane jest do ręki przez panią pedagog 2x w roku szkolnym. Pierwsza wypłata koniec listopada/początek grudnia około 900 zł na każde dziecko które się uczy od 1kl S.P. druga wypłata zazwyczaj kwiecień/maj wyższa o plus minus 200zł. Żeby dostać musisz przedstawić faktury imienne na siebie na których znajdują się pomoce naukowe, obuwie, odzież, książki (co roku niektóre rzeczy sie zmieniają więc dobrze dopytać czy np. biurko lub leki jakieś czy programy komp. można w to wyliczyć) to chyba wszystko...
 
Do góry