reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Ja zastanawiam się nad imieniem Nikodem dla chłopca, z dziewczynką mam nieco większy problem. Bo jakoś żadne mnie nie przekonuje :)

oar8yx8d6a2llcco.png

na chlopca trudniej wybrać takie co mi by sie podobalo..te co mi sie podobaja to albo ktos ma juz tak i nie chce dublowac albo mezowi sie nie podobaja :p na dziewczynke jeszcze Estera mi sie podoba.
 
reklama
na chlopca trudniej wybrać takie co mi by sie podobalo..te co mi sie podobaja to albo ktos ma juz tak i nie chce dublowac albo mezowi sie nie podobaja [emoji14] na dziewczynke jeszcze Estera mi sie podoba.
Ja się z moim jakoś dogadalam na Nikodema, narazie, ale może mi się jeszcze odwidzi. Bo on chciał najbardziej Franka, w sumie też mi się podoba to imię ale tak na drugim miejscu. A co do dziewczynki to nie moge się skupić na poszukiwaniach imienia, bo lekarz powiedział że nie wie na pewno ale możliwe że chłopak i się chyba trochę nastawiłam. Jest dużo fajnych ale jakoś ciężko się zdecydować, bo zawsze jakieś ale mam :)

oar8yx8d6a2llcco.png
 
O Franku tez myslalam ale moj sie uparl ze jak cos to Franciszek Jozef po dziadkach obu a nie ze tylko po moim a ja jestem strasznie przeciwna drugiemu imieniu wiec powiedzialam ze w takim razie szukamy dalej...i wkoncu padlo na Marcela.
 
Ja się na tę Mańkę uparłam i ona zaakceptowana. Choć myślałam o Halince ale tu brak akceptacji.
Chłopaków mam nazwanych moimi ulubionymi imionami i gdyby jednak znów miałby być chłop to ja chcę Mikołaja... ale to ostatecznie zastanawiam się też nad Tomkiem po zmarłym zbyt młodo szwagrze którego uwielbiałam.
 
O Franku tez myslalam ale moj sie uparl ze jak cos to Franciszek Jozef po dziadkach obu a nie ze tylko po moim a ja jestem strasznie przeciwna drugiemu imieniu wiec powiedzialam ze w takim razie szukamy dalej...i wkoncu padlo na Marcela.
Też jestem przeciwna drugiemu imieniu, sama nie mam, moja mała też nie ma i moje kolejne dziecko też nie będzie miało.

oar8yx8d6a2llcco.png
 
Też jestem przeciwna drugiemu imieniu, sama nie mam, moja mała też nie ma i moje kolejne dziecko też nie będzie miało.

oar8yx8d6a2llcco.png
Ja mam 3 imiona. Mąż dwa. Ale po jednym mamy z bierzmowania. Chłopcy mieli mieć po dwa ale przy rejestracji pierworodnego mąż zapomniał. U mnie była tradycja że pierworodne drugie imie dziedziczy po rodzicu lub patronie dnia narodzin. Ja mam Maria po patronce. Brat Maciek po ojcu.
 
Ja jeszcze o imieniu nie myślałam. Z młodym w zasadzie do końca nie wiedzieliśmy jakie imię. Stwierdziliśmy że musimy go zobaczyć żeby wiedzieć na kogo wygląda :D jest Jakub Stefan. Miało byc Stefan na pierwsze ale trochę się jednak wystraszyłam tego Stefana. A w domu i tak czasem mówimy Stefcio :p

@klaraklara i @beznikubopoco też chce spróbować sn. Chociaż pierwsze cc było na zimno i nawet nie wiem co to skurcz :D (ułożenie pośladkowe). Pewnie pożałuje jak zacznę rodzic :p polecam wam grupę wsparcia na FB naturalnie po cesarce. Można się dowiedzieć gdzie szpital znaleźć i lekarza którzy pomogą ;)
 
reklama
Ja mam 3 imiona. Mąż dwa. Ale po jednym mamy z bierzmowania. Chłopcy mieli mieć po dwa ale przy rejestracji pierworodnego mąż zapomniał. U mnie była tradycja że pierworodne drugie imie dziedziczy po rodzicu lub patronie dnia narodzin. Ja mam Maria po patronce. Brat Maciek po ojcu.

W naszych stronach większość ma dwa imiona , niektórzy wola używać drugiego na codzień. Ja mam dwa i w sumie wszędzie muszę podawać obydwa bo z jednym się im nie zgadza. Trzecie z bierzmowania. Taka tradycja w tych stronach ale drugie to według uznania , pierwsze często od patrona dnia urodzenia ale ja bym tak nie chciała . O drugim pomyśle później.


p19u3e3k367ah8zu.png
 
Do góry