reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Koltunek ze 22 to nie pora na.kapanie malucha...w ogole wiecznoe daje dobre rady.

Ewka jej w koncu sie odezwalas:-) podziwiam za.ogarniecie trojki ja mam z jednym problem hehe. Nie pisalam tutaj ale jas nauczul se ssac dostawiam go i ssa wiec laktatora nie uzywam. Mielismy problem tylko bo po Zjedzeniu z piersi pchal racKi do buzi myslalam ze glodny i dawalam butle...ale dzisiaj bylismy na 1 wizycie u lekarza i pani doktor powoedziala ze ma silny odruch ssania i mam nie dawac butli a juz na pewno nie cale 90ml tylko 30 jak cos. W koncu sie naucY dojadac do konca. Wazy juz 4100. Ladnie przybiera,jest przekochany :-)
i fakt zjadl cyca po 12 i spi do teraz wiec glodny nie jest bo by sie obudzil..a racKi do buzi pchal to dalam smoka...
Ciesze sie ze nauczyl sie ssac..to moj sukces tyle zmagan. Ewka podzwiam ze walcYlas 4 miesiace dokarmialaa wtedy mm?
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Nie odzywałam sie bo u nas ostatnio nieciekawie. Mała ma kłopoty ze ssaniem. Nie pomogły wizyty położnej, pediatry ani poradni laktacyjnej. Walczyliśmy 6 tygodni o kp i Mała nie przybierała na wadze. Dostaliśmy skierowania do wszystkich możliwych specjalistów. Czeka nas pobyt w szpitalu w przyszłym tygodniu żeby Basię przebadać dokładniej. Prawdopodobnie jest to wina wysokiego podniebienia. Jestem załamana i wykończona. Odciągać pokarm i karmie z butelki. I mam pytanie do mam karmiących mm- jakich butelek używacie i jakiego mleka. Pozdrawiam Was i Wasze maluszki. I trzymajcie za nas kciuki aby Basia była zdrowa.
 
Ivon u nas butelka tommy tipie a mleko bebilon HA, ale chyba niedługo zmienie na normalnego bebilona. Mały miał trądzik noworodkowy, ale na szczęście zaczęło ładnie schodzić. Poczekam jeszcze trochę i zacznę wprowadzać po trochu nowe mleko. Po tym mały robi zieloną kupę (o dziwo dziś była zółta), jest drogie i trudno dostępne. Poza tym ma po nim wzdęcia. Juz drugi tydzień podaję mu BioGaię i jest trochę lepiej.

Kaha gratuluję, że udało się przystawić małego. Powodzenia, żeby kp się udało:)

Ewka fajnie, że sie odezwałaś:) Również podziwiam, że tak świetnie sobie dajesz radę z trójeczka. U mnie mały potrafi cały dzień nie spać. Np. dziś od 9 do 18 miał tylko dwie 20 min drzemki. Kochana zazdroszczę porodu. Ja rodziłam trzy dni. Po 5 godz, pod oxy rozwarcie skoczyło z 3centów na 5 i stanęło w miejscu. To było ok. 13-14 a o 22 miałam 7. I po oxy tylko bóle krzyżowe. Ale po badaniu położnej od razu skoczyło na 9 (krew mi po kostkach leciała). I od razu na porodówkę. Przebiła pęcherz i wyciskając wody rozszerzyła do 10. Myślałam, że umrę z bólu. Jak przyszły parte zbierali mnie z podłogi, bo bóle były tak silne, że nie mogłam wstać. A usadziła mnie na podłodze na kolanach, żeby mały wszedł w kanał. W końcu jakoś dotarłam na łóżko i po 10 min mały był w moich ramionach. Powiedziałam, że nigdy więcej a teraz sądzę, że za jakieś dwa lata będziemy się starać o rodzeństwo dla Mikołaja <3
 
u mnie podobnie, to znaczy mały przybiera ale karmienie piersią mu nie wystarcza, płacze i budzi się co godzine, ciągle chce ssać a cycki puste, po dłuższej przerwie udaje mi się ściągnąć tyle że mu wystarcza ale co godzina nie jestem w stanie wyprodukować mu jedzonka, butelki mam tommee tippe a mleko podałam nestle nan pro 1 i nareszcie dziecko mi przesypia 3h bez problemów. Na opakowaniu jest napisane że miesięczny bobas powinien zjadać 90ml, mój zjada dwie marki czyli 60ml i mu wystarcza a potem cycem dokarmiam i przy cycu zasypia. Na samym cycu denerwował się strasznie i wisiał na mnie bez końca. Postanowiłam że jednak bede stosować karmienie mieszane i narazie nam się sprawdza no i ja nie mam wyrzutów sumienia że dziecku daje za mało albo że nie daje mu wcale, daje mu tyle ile jestem w stanie dać i tak długo jak bedzie pokarm to bede mu podawać pierś.
 
Ewka podziwiam że dajesz radę z całą trójeczką, ja dwójki nie ogarniam dla starszego nie mam za dużo czasu

Kaha spróbuj jeszcze bo już tak wiele zrobiłaś szkoda by to było zmarnować
 
My też dokarmiamy mlekiem nestle juz 2 puszka poszła w ruch czasami wystarczy na cały dżem jedna butelka czasami wypije 2. Dzisiaj pierwszy dzień przed karmieniem mała dostaje krople na wzdęcia i nie Marudzi zrobiła piękne kupki :D za tydzień mamy chrzciny organizacja rozpoczęta tort zamówiony :D
 
Hej dziewczyny ;) u Nas Krzyś ślicznie ciąga cyce przybiera pięknie na wadze i wazy juz 5,300 kg. Nie dokarmiam go bo mam duzo pokarmu bo duzo pije i sporo jem. Tez mielismy duzo przygod z lekarzami wiec dziewczyny nie jestescie same. U Nas pępek jeszcze nie odpadl juz 6 tydzien. Maly mial ropne zapalenie skory na głowie i twarzy cos okropnego. A teraz wyszlo ze ma silne uczulenie na laktaze i zaczelismy dawac Delicol jak nie pomoze na bol brzucha bedziemy musieli odstawic cyce :(
 
reklama
Pauluss nietolerancja laktozy to nie tylko delicol i nie jest to powod do odstawienia od piersi. W mleku początkowym jest najwięcej laktozy, i tu jedna dziewczyna też ma z tym problem pisała by odciągnąc to początkowe mleko z 10 ml przed karmieniem
 
Do góry