reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Lady Agnes Jak tam maluszek? Dzis już lepiej? Na pewno malutkiemu cos było, takie małe dzieci raczej nie krzyczą bez powodu. Mój często płacze przy kupce albo przy bączkach. Nie zawsze, ale sie zdarza. Takie maluszki często maja problemy z brzuszkiem. Może spróbuj podać kilka kropelek Espumisanu albo herbatkę koperkową.

U nas już lepiej. Chrypka jeszcze jest, ale słychać że przechodzi. Głodomór mój kochany właśnie sie obudził. Lecę robić mleczko. Wpadnę później. Dziewczyny piszcie co u Was. Razem raźniej :)
 
reklama
Maggie no właśnie u nas wczoraj były równo 3 tygodnie :)

Tulka dzięki ze pytasz, noc ładnie przespal i dziś tez było ok, teraz zaczyna marudzić. Myślę że mu brzuszek dokucza, bo pierdy ida, zaczęłam podawać mu bobotic wczoraj, ale póki co za wcześnie jeszcze żeby powiedzieć czy działa.
Zauważyłam tez ze on marudzi po jedzonku nawet jak odbije, często ulewa i chyba mleczko mu się cofa wiec ma dyskomfort i marudzi - steka, kweka... pytałam o to położna ale ona twierdzi ze to normalne i ze do 3 msca tak może być...no ja nie wiem jak ja wytrzymam tyle czasu patrząc jak on się męczy :/ tak mi go żal a nie umiem mu pomóc :(
 
Lady Agnes - moja Tosia od 2-giego tygodnia tak stęka i pruka przez cały czas praktycznie jak nie śpi, A jak śpi to często się budzi co 30 minut z płaczem bo ją te bąki i brzuszek budzą , albo stęka przez sen. Próbowałam już Espumisan, herbatkę koperkową, sama piłam koperkową, odstawiłam nabiał, i daję probiotyki. Nic nie pomaga. Jest jeden dzień trochę lepiej a następnego cała noc nie przespana, albo męczy się od 4 rano z małymi drzemkami do 14, a ja ją noszę albo daję cyca na uspokojenie cały dzień. Zauważyłam jedynie że nasila jej się to rano do popołudnia. Nie wiem, czy to kwestia składu mleka nocnego (podobno jest tłuściejsze ?) i przez to od rana do popołudnia ją męczy? Momentami mam już dość, dobrze że się po południu trochę wycisza i czasami noc jest w miarę.
 
Mmuska41 tak jak bym czytała o mojej Hance. Jest troche lepiej jak podaje delicol. Ale ze starszą było to samo, a nawet gorzej. Wyrosła z brzuszkowych problemów potem były ząbki, potem koszmary ale to wogole był nie śpiący przez 3 lata typ. Darła sie od małego po mocach, a ja chodziłam po ścianach. Teraz jak Hanka prześpi 5 godzin ciągiem to czuje ze żyje ;) Dni są rożne - niekiedy pięknie śpi cały dzień i noc i purka elegancko, a niekiedy stęka co chwila. I tak sie cieszę ze to nie typowe kolkii no dziecko wtedy potrafi sie drzeć przez kilka godzin bez żadnej przerwy.
pozatym u nas leci, Hanka juz fajna strasznie kontaktowa, patrzy ze skupieniem na człowieka, "gada " po swojemu i pojawiają sie juz pierwsze świadome uśmiechy :) potrafi akr tez juz" zająć" na macie chwilkę jak jej zabaweczki dyndają , wtedy dopiero do nich gada i fika rączkami i nożkami. niestety starsza wczoraj cała noc wymiotowała i miała biegunkę, dzis temperatura ale nie wysoka. Jakiegoś syfa ze szkoły przyniosła i teraz sie martwię czy Hanka nie załapie. Ja strasznie przechodzę takie wirusy wiec nawet nie chce myślec co bedzie w najbliższych dniach....:(
 
Lady moj też marudzi i to strasznie, ciągle by przy cycku wisiał, nawet jak nakarmie go ściągniętym pokarmem to i tak cycuch musi być obowiązkowo i tylko tak usypia, czasem chwile sie zajmie smoczkiem ale miewa dni że chwili sam nie poleżytylko ciągły płacz chociaz nakarmiony i ma sucho ehhh może to jakieś skoki rozwojowe ?? moj wczoraj skończył 2 tygodnie i mam wrażenie że lepiej oczkami kuma heh jak to brzmi... no ale taki wzrok ma bystrzejszy :D
 
Dzissiiaj bylam u lekarza na bilansie miesięcznym. Maly ma baakteryjne zapalenie twarzy. Wyglada strasznie. Od tygodnia byl niespokojny. Cala noc i dzien wisial na cycy i okropnie plakal. Juz bylam zalamana a glupia nie pomyslalam ze musi mu cos dolegac. Jakk wrocciilismy od lekarza posmarowalismy go antybiotykiem to od razu zasnal spi juz 2,5h a ostatnio spall max. 30 min. Kazdy mowil ze to ciemieniucha i potowki a ja idiotka.wierzylam. ehh zla ze mnie matka :( bylam wsciekla na Niego ze on non stop wisi na cycy a on tylko taak czul ukojenie :( eh.. Maly wazy juz 5 kg wiec przebiera pieknie. Lekarz kazal mi wszystko odstawic. Jaja nabiaal. I jeesc tylko kroliki i wszystko co.nie ma skladnikow ktore moglybyy uczulac. I zrobie wszystko aby tylko był.spokojny.
 
Witam. Widzę że wszystkie maluchy są absorbujace bo postów mniej. U nas w miarę ok mąż na urlopie to łatwiej ogarnąć dwójkę ale zaraz mu się skończy i będzie troszkę inaczej. Franio się zaokrągla jutro mamy wizytę położnej zobaczymy jak przybrał ale czuć troszkę na rączkach jak się trzyma. Ja jestem przewrażliwiona na punkcie chorób starsza w ciągu miesiąca drugi raz chora. Przez dwa lata nie chorowała a teraz ciągle coś boję się żeby mały nie złapał. A najbardziej to mnie wku... Teściowa która do nas lata i ciągle całuje a jak mąż zwrócił uwagę to oburzona.
 
Dzisiaj zostaliśmy pierwszy raz sami z Jasiem ;)
póki co sobie smacznie śpi:) mama zjadła śniadanie, robi pranie :) zaraz się ubierze żeby nie łazić w piżamie cały dzień :)

kołtunek jak u Was? wszyscy zdrowi?
Ewka ogarnęłaś się już? napisz coś więcej jak Cię wzięło
:)

co u reszty dziewczyn? Motylek, doris, natalia, mamuska41? jak się macie?
 
Hej Dziewczyny u nas ok.dzisiaj mamy 2 tyg. Wczoraj Kai byl wazony i mamy 4500. Ladnie je ladnie spi i jest cudowny. Ja po tej cesarce oslabiona strasznie jestem,po naturalnym porodzie chyba szybciej doszlam do siebe. Funkcjonuje normalnie,ale jesrem nieziemsko zmeczona juz rano,no i jeszcze czasem musze paracetamol lyknac.

Mam troche dola bo Corka jest zazdrosna o Brata,kocha go i wiecznie caluje,ale stara sie mnie od niego odciagac ile sie da. Nawet w nocy jak karmie to mnie wola zebym ja przytulala ehhh... strasznie mi jej zal i jestem rozdarta.

Kaha to fajnie ze maz byl z Wami tak dlugo. A jak z karmieniem idzie?

I jeszcze pytanie,czy miala ktoras zWas spirale,bo musimy sie jakos niedlugo zabezpieczac. Polozna mi zaproponowala bo tabletek nie chce.

Pozdrawiam Was
 
reklama
doris mały zaczął łapac pierś więc się dostawiamy, dokarmiam i tak mm, myślę nad poradnią laktacyjną chciałabym aby w 100% był na cycu.
co do antykoncepcji ja właśnie myślę nad tabletkami.
 
Do góry