reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

kołtunek- a no,pierworódki mają 3 usg, ale to i tak za mało według mnie. Wydaje mi się, że mają takie lekceważące podejście do ciąży, bo tutaj aborcja jest legalna. Lekarz rodzinny na pierwszej wizycie pytał, czy chcę urodzić to dziecko, czy nie było wpadką, czy było planowane. Tutaj łatwo o aborcje, powiesz że nie chcesz i już ci załatwiają zabieg. Dla mnie to trochę chore, ale z tego co widze co dzieje się wieczorami na mieście to widocznie tutaj to jest traktowane jako antykoncepcja. Szkoda, że przez puszczalskie małolaty cierpią normalne kobiety, które chcą się cieszyć z ciązy, a nie mają nawet jak, bo na każdym kroku służba zdrowia ma tutaj na ciężarne wywalone. Przynajmniej u mnie.

Pomyślnej wizyty :)!
 
reklama
Engacka - to fakt, że chory sysyem u Cb panuje. Nie wiem czy slyszalyscie, że u nas w polsce kobieta miala 7 usg i zaden lekarz nie zauważył, że dziecko jest bez rak i nóg. Na nfz niestety refundowane sa tylko 3 usg w ciąży, czy robią więcej zależy od lekarza. Ja byłam a 2 wizytach i mialam usg, no ale to były 6tydz i 9 tydz teraz mam za tydzien wizyte. Mnie lekarz nie zbadał w środku w ogole jak na razie co mnie martwi, bo chodzac prywatnie, nawet piersi miałam zbadane.

Ani nie sprawdził czy szyjka całkowicie zamknięta, niestety teraz nas nie stać na prywatnego lekarza i mam wiele wątpliwości
 
Mamusie witam po długiej przerwie. Tyle napisałyście przez ten czas, że jeszcze nie miałam czasu nadrobić. Ostatnio czułam się okropnie. Ciągle zmęczona, smutna. Mąż tego nie rozumie i nie wychodzi z propozycją odciążenia mnie w obowiązkach domowych... Do tego w pracy miałam tragiczny okres. Stresujący czas i do tego trochę nadgodzin. Muszę w końcu powiedzieć szefowej. Też zwlekacie z tym co końca 3 miesiąca? Podobno najwięcej poronień jest w pierwszym trymestrze.

Engacka lekarka, do której trafiłaś to jakaś tagedia. Jak można tak olać przyszłą mamę? Może przyjedz do Polski i zrób sobie prywatnie wszystkie badania. Przynajmniej będziesz miała pewność, że wszystko jest ok a koszt na pewno niższy niż w UK.
 
S_jak_Sara -nie wiem jak masz w pracy, czy na czas określony i nieokreślony, ale powiem Ci ze zdrowia nic Ci nie wróci. Ja mam umowe na czas nieokreślony, robiłam nadgodziny, bo zostałam sama w pracy z nowymi osobami. A teraz coś ciągle coś łapie i się stresuje, przez co ląduje raz w tygodniu u lekarza....jak moja ginekolog usłyszała jak pracuje nakazała mi iść na L4. Jak wrócisz z macierzyńskiego, nikt nie będzie pamiętał, ze zarzynałaś sobie żyły dla firmy. Teraz maluszek jest ważny, a jak Ty nie będziesz o siebie dbać, to dzidziuś nie będzie dobrze się rozwijać. W następnym poście, chce czytać, że dbasz o siebie. A firma sobie poradzi, już to sprawa managementu.

jolka 6621 Dzięki. Mam nadzieje, ze w końcu się dowiem we wtorek, czy mam brać coś na to, bo ja ból zniosę, żeby tylko małemu nic się nie stało...
olasec Dzięki i tez Was wszystkie witam. U mnie w Katowicach tez pochmurnie ;-( ale z Wami raźniej ;-)
maamba to będziemy miały dzidziusie w podobnym czasie;-) Kiedy masz prenatalne?
engacka Ja Ci wierze, ze w Angli tak jest. Mieszkałam przez jakiś czas właśnie do momentu, kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne. Pani doktor stwierdziła, ze to wyrostek.Problem w tym, ze nie mam wyrostka od 12 roku życia i wielka bliznę na brzuchu, trudno nie zauważyć. Poczekaj do drugiego trymestru i przylatuj do Polski, jak chcesz być spokojniejsza. A jak Ty będziesz spokojna to dzidziuś będzie się dobrze rozwijać.
Mieszkałam w trzech krajach i powiem Wam, ze najlepsi lekarze są ...w Polsce. Naprawdę, mówię to szczerze i ze swoich doświadczeń.

Pozdrawiam
 
Egnacka co za historia! nie wyobrażam sobie ciąży na takich warunkach, szczególnie jeśli byłaby to pierwsza...
Dziewczyny piszecie w takim tempie, że tylko nadążę czytać :-)
Ja prowadzę własną firmę dlatego nie mam problemu z L4, kiedy gorzej się czuję wracam do domu. Ale jeśli miałabym umowę na czas nieokreślony pewnie byłabym już na zwolnieniu bo początki ciąży miałam ciężkie (zmęczenie, mdłości...)
Ja za chwilę pędzę na usg :) liczę, że będzie to genetyczne, bo czas najwyższy, choć nie byłam wcześniej o tym informowana :confused2:
 
Hej my juz po genatycznym nalezalam sie i natrzeslam brzuszkiem bo Dzidzia nie chciala sie ladnie ulozyc strasznie sie krecila,ale sie przynajmniej napatrzylam,a slodki to widok i polozna mowi ze piekna buzka:-) Engacka no jakas wredna baba,ale nie nakrecaj sie na pewno wszystko z Twoim Dzidziem ok. niektorzy wogole nie robia tych badan ,a Ty jestes chyba poza grupa ryzyka jest oki:-* Ktos pisal o pracy-ja powiedzialam w osmym tyg. ale dalej pracuje normalnie i raczej szybko na zwolnienie nie pojde bo tu nie ma ot tak... Co do wozkow to wg. mnie 3w 1 to dobra opcja moj skladal sie tak ze stelaz byl wielkosci walizki kola sciagane gondola skladana na plasko tylko spacerowka zajmowala wiecej miejsca,jak juz pisalam jedyna wada to troche sztywny no i jie byl tani,nie kupilabym drugi raz takiego drogiego wozka. Ktos pisal o jezdzie na rowerze- mozna jak najbardziej jak kobieta jezdzila przed ciaza to jest przeciez przyzwyczajona-z Corcia jezdzilam do 5mies. pozniej juz bylo za zimno i slisko,rolki raczej odlozylam i leza do teraz;-)
 
reklama
Gosiamat i tu mam.problem z orenatalnym bo moj lekarz nie eykonuje na nfz jedynie orywatnie a to koszt 220zl. Musze pomyslec co zrobie.
 
Do góry