reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

W pierwszej ciąży miałam robione usg w 7t3d dlatego, że miałam wcześniej termin ustalony na badanie z zupełnie innego powodu. Okazało się, że jest widoczna ciąża, ale pusta. Mój ówczesny lekarz to był straszny dupek, powiedział tylko, że ciąża martwa, powtórzymy badanie za 2 tyg. i umówimy się na oczyszczenie (to nie był mój pierwszy raz), ale nie tak to powinien załatwić. Wkurzyłam się i zrozpaczona zmieniłam lekarza, który od razu stwierdził, że nie lubi robić tak wcześnie usg, bo często się zdarza, że ciąża jest młodsza i nic nie widać, pacjentki wtedy są niepotrzebnie pełne strachu. To pusta ciąża płakała dziś w przedszkolu jak machałam na pożegnanie ;-) Teraz są jakieś odgórne wytyczne (przy Franku tak nie miałam), jakie badania w jakich tygodniach się robi (dostałam od lekarza taką książeczkę), pierwsze usg, jest zalecane między 11 a 14 tyg. ciąży.
 
reklama
Hej.

Chyba każda z nas chciałby Usg codziennie. Przynajmniej dopóki nie czuć ruchów dziecka.

Ja jestem już na zwolnieniu. Po pierwsze mdłości nie dały by mi pracować a po drugie praca stresujaca i wręcz pożądane w firmie zwolnienie, bo praca przy komputerze i nie mieliby ze mną co zrobic przez 4 godziny.

Jolka6621 co do cholestazy to w necie jest bardzo mało informacji. Pierwsze słyszę że witamina c zmniejsza ryzyko. Jestes typowo na diecie watrobowej czy unikasz tylko niektorych potraw?? Jeśli niektórych to jakich??

Ja chodze do lekarza na nfz ale sa numerki i mniej wiecej wiadomo na którą godzinę wiec długo sie nie czeka. Lekarz ma usg w gabinecie i na poczatku robi na kazdej wizycie. Potem juz rzadziej. Mam też z pracy pakiet w LuxMedzie ale tam wlasnie trzeba isc do ginekologa, dostac skierowanie na usg i zapisywac sie osobno na usg. Dlatego tam nie chodze.

Co do sexu to mój nie ma oporów w ciąży (wręcz przeciwnie). Gorzej ze mną bo niby mi sie chcę ale albo mdłości albo senność. Ale dajemy radę :)

Miłego dnia dziewczyny. Zaraz zjem śniadanko ( tak, tak przed chwilą wstałam) i idę do sąsiadki na kawę.
 
Mnie ważyła dziś po wizycie położna, dwa kilo więcej ta waga pokazuje niż w domu moja :p generalnie zawsze przed wizytą mam iść do położnej.się zważyć i zmierzyć ciśnienie. A później na wizytę.

Pycia ja mam pakiet zdrowie plus, wczesbiej miałam tam.opiekę z zakładu pracy, teraz sama wykupiłam.
Generalnie pytała mnie czy robiłam badania.na.grupę krwi, a akurat w sierpniu oddawalam krew. Wiec musze do centrum krwiodawstwa się udać i poprosić o papierek, bo nie byłam odebrać,bo po.co wtedy mi.miało być... Mam.nadzieje ze problemu nie będzie. Pani doktor powiedziała po co tyle krwi brać skoro.miałam.niedawno to badane, no w sumie racja. Jutro.idę wszystkie badania zrobić, mam nadzieję że wszystko_Oki :) ale chciałabym pójść do mojej pani gin i usłyszeć serduszko ❤

Po miesiącu przerwy wczoraj wróciłam do pracy, miałam pierwszy dzień szkolenie sześć godzin i powiem wam ze jak wróciłam do domu to zmęczona jak nie wiem...
Prace mam.przy kompie 8godzin, póki co nie mówiłam o ciąży, a chciałabym.pracować jak.najdłużej,tylko czy komputer nie zaszkodzi nam?

Miłego popołudnia :-)
 
HEJ !!!!!
Przyjmiecie spóżnialską :):)
Dzisiaj zrobiłam test, siuśki jeszcze na koniec płytki nie doszły a krecha była jak słoń gruba!!! nic dziwnego bo myślę,że to 10 tydzień mimo,ze miałam normalnie okres w styczniu w spodziewanym terminie. Jedno jest pewnie,ze w styczniu na 100% nie zaszłam więc wychodzi mi,że to grudniowe poczynanie :)


ile Was tu jest bo jakoś strasznie dużo już napisałyście???
Jest ktoś z mazowieckiego???

Acha nie przedstawiłąm się
Asia lat za 2 dni 33, dwoje dzieciaków w domu i kot no i mąż
 
Madzialena- w ciąży można przy kompie pracować 3 lub 4 godziny, później musi być przerwa. Nie można ciągiem 8

Co do wagi, to u naszej położnej waga pokazuje 4 kg więcej, dlatego ważyć się będę za każdym razem w domu. No i już pytała o wagę na pierwszej wizycie
 
Witajcie ;) wróciłam ze szpitala jest wszystko ok. Małe plamienia jeszcze są ale tym nie mam sie martwić - bo to z drugiego rogu macicy. Dostałam zestaw leków i clexane w brzuch.

Dzieciaczek wg usg i OM 8t1d ;)

Dziewczyny najbardziej dokuczają mi problemy żołądkowo-jelitowe. Wzdęcia to jakaś zmora ;/
 
asika witamy! ale masz niespodziankę! 1/4 ciąży bez stresu! Teraz usisz czym prędzej lecieć do gina żeby becikowe nie przepadło no i co najważniejsze na potwierdzenie ciąży!! (skoro miałaś okres to ewentualnie może być torbiel na jajniku, która może dawać pozytywny test) ale widzę że jesteś już doświadczoną mamuśką to pewnie Twoje podejrzenia się potwierdzą:))):rofl2:
Anula w domu zawsze lepiej! oszczędzaj sie a będzie ok! Większości znas dokuczają jelita - dbaj o dietę może będzie odrobinę lepiej.
Madzialenadziwna ta lekarka.

Ja z młodą dzisiaj pierwszy raz w klubie malucha! Całkiem fajnie sie bawili będę ją tam posyłać a babcia odpocznie!z
Wczoraj robiłam pierwsze badania krwi. To co sie dało to na nfz z reszta pryw. i zapłaciłam 165 zł - taka to darmowa służba zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Anula09 przy dwóch poprzednich ciążach leżałam po kilka dni w szpitalu, wiem co to za stres. Najważniejsze,że wszystko z dzieckiem ok :)
 
reklama
Dzięki Dżejka :) już myślałam,że mnie widać bo dziewczyny mi nie odpisały.

Kurcze no niespodzianka u nas ogromna, dzidzia nie planowana. Poza bolącymi piersiami od 2 tygodni to brak objawów ciąży. Z Antkiem na tym etapie to pół dnia przy sedesie siedziała a przy Gabi to w 5 tygodniu już u ginka byłam a teraz no na wariata spóżniona hahaha
 
Do góry