reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Jolka6621 ja leżałam w szpitalu i podawali mi tylko sylimarol i mase kroplowek na przepłukanie organizmu. A wyniki pogarszaly sie z dnia na dzien.

Witam nowe dziewczyny :) monika ja też mam termin na 4 wrzesnia ale urodzę w sierpniu bo cc zawsze wczesniej robią.

Olasec super, że dzidzia rośnie
 
reklama
*Mała Mi*u nas najpierw podejrzewali autyzm, później afazję, w międzyczasie nawet słyszałam coś o padaczce, przyczyny doszukiwali się m.in. w tym, że syn był wielki, urodzony sn, z zielonymi wodami, po terminie, eeg wykazało nieprawidłowości, mieliśmy iść na rezonans, ale ponieważ tak się poprawiło to czekamy, aż minie rok od eeg i powtórzymy, a dopiero później ewentualnie będziemy go robić, Wy już po rezonansie?
pediatra nasza zwykła z przychodni zasugerowała nam takie testy, niestety nierefundowane, robią je tutaj: https://www.alablaboratoria.pl/681-foodprofil---diagnostyka-nadwrazliwosci-pokarmowej , z krwi i niestety 500 kosztują, poza tym pediatra dała mi namiar na dietetyczkę, która zasugerowała nam grzybicę, ponoć prościej zrobić taką kurację 3 tyg bez cukru i drożdży, tylko warzywa(bez ziemniaków), zboża bezglutenowe, mięso, ryby, orzechy i grochy + olejek z oregano niż robić posiewy, bo grzyb może siedzieć wszędzie i majątek by wyszło.
odstawiliśmy te produkty, które nam wyszły na teście, poza tym udało nam się odstawić sterydy na podejrzenie astmy i permanentny katar, zaczęłam bardzo dokładnie czytać składy produktów, staram się jak najmniej chemii, przetworzonej żywności, jak najprostsze składniki i codziennie łyżkę oleju lnianego (zamiast eye q zleconego przez neurologa)
zniknął mu ten permanentny katar, zaczął składać zdania i wymawiać wszystkie głoski poza r, mamy problem z szumieniem ale to wiekowo może jeszcze być, ogromnie poprawiło się zachowanie i koncentracja, no i przeszliśmy przeziębienie na zwykłym syropku bez zapalenia oskrzeli i sterydów po:-)
co dokładnie poskutkowało na które dolegliwości nie jestem Ci w stanie napisać, ale jestem bardzo zadowolona, ze tak ruszył do przodu

Maja, Małami84, Jolka gratuluję udanych wizyt!

Monika
witaj, spokojnej ciąży!

Milusia szczęściaro, ja dopiero w 17 tc czułam w 2 ciąży...

co do pracy to sama nie wiem, zobaczymy jak długo się będę czuc w miare dobrze, z góry nic nie zakładam...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie mieliśmy robionego rezonansu. Diagnoza stawiana na podstawie grupy objawów. Kilku psychologów, logopedow, neurologopedow i specjalistów od SI niezależnie od siebie stwierdziło to samo. U mnie niestety była ciężka końcówka ciąży, cholestaza, która może miec czasami wpływ na mikrouszkodzenia mózgu, wrodzone zapalenie płuc i do tego baardzo ciezki poród i niedotlenienie - najprawdopodobniej to jest przyczyną problemów. Choc o tych badaniach poczytam wiecej i pomysle. Dziekuje zaminformacje
 
Tulka ja juz zauwazylan roznice w tym jak wygladal koj brzuszek przed ciaza a jak wyglada teraz ;) Od pepka w dol juz mi sie delikatnie posniosl ;). Robie zdjecia z tyg na tydzien bo chce miec pamiatke ;)

Anula09 jak mi wzdecie wyskoczy to wygladam jak byl na polmetku byla :p

Matosia u mnie wiedza od poczatku o ciazy, ale tylko dlatego ze mona praca do latwych nie nalezy. Ale nie mam zamiaru do konca pracowac, bo mnie to wykonczy psychicznie. Moge miec supwr humor a wchodze do pracy i od razu sie denerwowac zaczynam.

kasiaam ja biegam w leginsach albo spodniach na gumce ;)

U mnie kolejna wizyta 9 lutego, bo tez jest roznica pomiedzy OM a usg. Lekarka chce sprawdzic czy od ostatniego usg przyrost bedzie odpowiedni.

Ja mialam sluz zabarwiony na rozowo. Lekarz powiedzial, ze macica jest bardzo ukrwiona i mogla zwyczajnie zylka peknac stad ten kolor. Po za tym jezeli pojawia sie krew to moze byc tez problem z szyjka macicy... nie panikuje na zapas bo nie zawsze musi to oznaczac pierwsze objawy poronienia.
 
*MałaMi*- mi po tych lekarstwach próby wątrobowe i fosfataza ładnie spadły, były do końca ciąży delikatnie podniesione, po karmieniu się unormowały. Mi lekarz mówił, że jeśli by mi po tym wyniki nie spadały, to dopiero wtedy szpital. No i trzymałam się diety wątrobowej. Słyszałam, ze można zapobiec lub opóźnić tę chorobę jeśli stosuje się dietę wątrobową bogatą w wit. c, ja już unikam wszystkiego co niewskazane, zobaczymy czy mi to coś da.
 
Hej dziewczyny. No i sie chyba doigralam. Zachcialo sie mi mojemu M. Zabawy oralnie. Było milo. Ale cholera pół godziny później poszłam do łazienki i na papierze zobaczyłam małe skrzepy krwi. Masakra. Zrobilam coś maluszkowi? Czy któraś miała kiedyś podobnie?
 
MałaMi1984- miałam kiedyś coś podobnego, ostatnio po seksie też trochę krwi, ale to się okazało, że przez ukrwienie pochwy, jakieś mikro urazy czy jakoś tak, na kilku kroplach u mnie się skończyło. A dzidzia ma się dobrze. Pilnuj, czy plamienie będzie nadal, jeśli tak to ip, a jak nie to spokojnie ;-)
 
Jola tylko dowcip polega na tym że nie było penetracji bo się bałam a mimo to pojawiły sie skrzepy. Kurcze wczoraj na usg wszystko ksiazkowo. Niby dziś powinnam dostać okresu i teraz jajniki mnie pobolewaja ale krwawienia już nie ma. Zglupieje za chwilkę
 
Hej dziewczyny. Bylam dzisiaj na wizycie z nfz totalna porazka . Po pierwsze 15 kobiet i wszystkie miały na 9 pozniej dwie hosziny czekania w kolejce zeby 3 minuty byc w gabinecie. Lekarz w ciagu trzech minut wypisal skieeowanie na usg bo na miejscu oczywiscie brak wiec nic sie nie dowiedzialam. A a a pielwgniarka sprawdzajac terminy wskazala mi 20 marca pierwszy bliski wolny teemin ale to pozno jak dla mnie bo to bedzie okolo 15 tygodnia wiec stwierdzila ze wcisnie mnie na 19 luty bo becikowe przepadnie. Smiech na sali 9 lat pracuje i odprowaszam składki a tu taki cyrk. Lekarz powiedzial że jak zrobie usg to na wizyte do niego i da mi na krew da wyniki czyli tez po 15 tygodniu. Po co komu pierwsze wyniki w drugim trymestrze gdzue dla mnie tokso wazne bo nie mam przeciwcial a najwieksze zagrozenie w pierwszym trymwstrze. Ja dziewczyny rezygnuje z opieku nfz w ciazy, bede chodzila prywatnie pierwsze usg mam za soba pusalam wczesniej teraz zrobie wyniki i 13 lutego do lekarza. Przepraszam za błedy ale pisze z telefonu. Milej nocki
 
reklama
Mała mi84 oralny powoduje spore skurcze macicy!!! Podobnie od pieszczot piersi. Moje ciąże wszystkie zagrożone i niestety nie robimy kompletnie nic z tych spraw. Odpoczywaj teraz a jak nadal będziesz płacić to na ip
 
Do góry