reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Cześć kobietki :-) Czytam Was codziennie ale brak weny na pisanie... Jk już położę mojego urwisa spać to padam na pysk i idę spać... Na szczęście bezsenność mi przeszła... Bo wcześniej mimo zmęczenia nie mogłam zasnąć. Was też tak dopadł trądzik? Kurde mi to się robią bolesne krosty, a ja z tych co nie mogą przeżyć jak nie wygniotą....
Byłam dziś u dr na nfz. Dała skierowanie na badania i usg( najbliższy wolny termin 11 marca...) ale kazała jutro podjechać na ip bo będzie w pracy to zrobi mi usg :-D Już się nie mogę doczekać :-)

A jeśli chodzi o wizyty prywatne- chodzę do innego lekarza, który pomagał zajść mi w ciąże i płacę za wizytę z usg 100zł ale jak sam mówi ja z legii zasłużonych... Nikt u niego nie ma takiej grubej karty jak ja....

Kołtunek trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :-) A to całe zamieszanie w sprawie in vitro i kościoła to dla mnie jakaś porażka... Księża to sobie sprawy nie zdają jak wiele par ma problem z zajściem w ciąże.... Jak dla mnie to w tej sprawie nie powinni mieć w ogóle zdania....
 
reklama
asika jak najbardziej trzeci planowany, tak szybko dzieciaki wyrastają, starszy już w szkole, za 6 lat gimnazjum i już z rodzicami nie będzie chciał czasu spędzać, myślałam jeszcze trochę z tym poczekać, ale wyszły mi problemy z nerkami i im szybciej tym lepiej:-) poza tym tak sobie myślę, że tyle mi zajmować się 2 co 3...

milusia trzymam kciuki, żeby Ci te mdłości jak najszybciej minęły...

madzialena też mi sie wydaje, że nie masz co bety robić, przecież już na 100% wiesz, ze jesteś w ciąży... teraz to na prawidłowość rozwoju dziecka lepszym badaniem jest usg...

kołtunek witaj! super, że Ci się udało zajść, życzę spokojnej ciąży!

kaha
witaj!

gosiunia udanego wyjazdu!

co do imion wymyślonych przez dzieci to nie wiem, czy wam pisałam, co mój młodszy wymyślił po 3 królach: dla chłopca Kacper, a dla dziewczynki Baltazar:-)

uciekam do łóżka, bo zaczynam zasypiać przy kompie, a to dopiero 21... normalnie koniec świata, dobrze, ze w weekend będę się mogła i w dzień zdrzemnąć, ogólnie, to żadnych objawów nie mam, tylko ta senność ciągła
 
Dziewczyny wam tez brzuch tak wywala. Ja rano wygladam na okraglejsza niz pod koniec dnia. Ja to sie smieje ciagle, ze pewnie blizniaki :p. Wiem ze jedno jest, ale rozne niespodzianki moga sie przytrafic.
 
kaha ja raz mam mdłości raz nie zależy od dnia :) nie martw się na pewno wszystko jest dobrze.

natka - ja największy brzuch mam wieczorem

dziękuje dziewczyny za miłe słowa
 
kołtunek
dzięki za pocieszenie :)
mdłości się pojawiły.. muli mnie i wtedy wiem że wszystko jest ok:)

a takie pytanie do Was używacie już jakiegoś balsamu do ciała dla kobiet w ciąży? coś możecie polecić?
 
U mnie z badan to tylko morfologia hiv i cukier na piereszej wizycie jak jest wszystko ok.to jedyne badania jak jest ryzyko cukrzycy to pozniej krzywa cukrowa i cos ok 30tyg o ile dobrze pamietam zelazo. W pierwszej ciazy hulam zbulwersowana no bo jak to,ale wiecie dziewczyny ta podstawa w zupelnosci wystarczy o ile jest wszystko ok. no i jeszcze ok.11-13 tyg. badania na choroby genetyczne-gratis po 36roku zycia. u nas 8tydz. w srode ide zobaczyc pierwszy raz nasz Skarbek:-) u mnie sennosc straszna i mdlosci-wymiotow brak.
 
doris - trzymamy kciuki za wizytę, może zrób suwaczek?. Ja mam w poniedziałek wizytę... genetyczne mam 20 lutego.

u mnie nudno.. leże i leże. Już 2 tydzień uziemiona jestem. Z synkiem leżałam od początku też.. doświadczenie w leżeniu mam:-)
miłego weekendu
 
U pierwszej gin na wizycie prywatnej koszt to 100zl wizyta i 50zl usg. Ona mi wlasbie kazała zrobić betę dwa razy, by sprawdzić przyrost. Ale zapisałam się do Medicoveru, żeby koszta były jakieś w miarę, no i pisalam jakie tutaj badania mi zleciła. Generalnie mam wynik meczu i krwi.
W moczu mam bakterie 184.1 gdzie maks może być 130.0. I krwinki czerwone 65,6 gdzie powinno być mniej niż 25. I wpw w krwinkach czerwonych tez mam 12 gdzie norma do 8.
Krew tez słabo, bo niedobór żelaza i coś z eozynocytami...
Boje się ze ta bakteria w moczu może coś złego zdziałać...
Na resztę wyników musze Czekać dłużej.

Wracając do cen,to jak pytałam o koszt wszystkich badań robiąc je bez skierowania to 240 zł,dlatego zdecydowałam ze Medicover będzie najlepsza opcja. :-)
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie czy każde badanie genetyczne musi być inwazyjne z ryzykiem na uszkodzenie płodu?? w męża rodzinie jest jeden przypadek choroby genetycznej, zanik neuronów i teraz się boje......
 
Do góry