reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Jolka6621 my zamówiliśmy łóżeczko, mieli wysłać wczoraj, to dzis łaskawie powiedzieli, że w poniedziałek wyślą, No kurde, jakbyśmy za darmo mieli je dostać :/
Narobiłaś smaka tymi naleśnikami, chyba też zrobię w weekend [emoji6]
 
reklama
Witam się i ja w dzisiejszy piękny dzień:)

Może i byłby piękny gdyby nie to, że rano leciałam do lekarza bo jak zwykle spóźniona schodzę na dół, lecę do auta i zaliczam szok. No więc moje auto wczoraj stało pod blokiem dzisiaj już go nie ma. Nosz kurde zgłupiałam mówię może mój przestawił, ale nie pamiętam, patrzę parking pusty. Także auto mi ukradli w nocy w jeden dzień. Fakt, faktem chciałam je sprzedać bo to mojego fura, sportowa, niska, z twardym zawieszeniem i pali jak smok, przeklinałam to auto od roku. Także ze sprzedażą się pipczyć nie muszę bo ubezpieczone było.

Jednak jeszcze z 2 tyg przydałoby mi się żeby se chociaż zakupy zrobić lub jechać coś załatwić.

No więc na spokojnie dzwonie po taxe, czekam już spóżniona z 30 minut na szczęście u lekarza ZAWSZE opóźnienia więc byłam na czas:p Ostatnia wizyta u mojej doktorki co prowadzi mnie od początku (bo lekarza porodowego mam innego) pooglądała mnie wszystko okey. Mała 2400g waży, posprawdzała mi kochana kobieta wszystko, powiedziała mi że jej zdaniem termin CC będę miała miedzy 14-18 września ponieważ ona też pracowała wcześniej w szpitalu i na 99% tak mi lekarz wyznaczy.

Powiedziałam jej że spojenie łonowe mnie napierdziela, stopy i ogólnie nie czuje się jak skowronek. Jednak mnie nie olała zbadała i się okazuje, że spojenie mam dość mocno rozlazłe bo jak mi na nie nacisnęła to mało z fotela nie zeskoczyłam. Także dobrze, że będę mieć cesrarkę bo mocno się zastanawiała nad wizytą u ortopedy. Ja oczywiście myślałam, że boli bo powinno boleć. Więc kochane jak Was boli w nocy spojenie łonowe jak się obracacie z boku na bok, lub jak wstajecie to nie do końca jest to super okey -warto o tym powiedzieć lekarzowi niech to sprawdzi. Moje lekarka powiedziała mi, że potem podczas porodu to się rozchodzi jeszcze bardziej i są przypadki, że kobieta po porodzie musi plackiem leżeć żeby miednica wróciła do pierwotnego stanu i nie może się dzidzią zajmować.

Siły mam coraz mniej, jutro wpada malarz ogarnia małej pokój i skręca mi mebelki dla niej w następnym tyg. wpada wyprawka cała już dla małej. Mama mi prezent zrobiła i dostaje suszarkę bosha do suszenia prania - ponoć cudo jest to niesamowite ubranka są ultra mięciutkie i super. Dwa jest to mega ułatwienie z praniem. Do tego dorzucili prezent żelazko + deska do prasowania oraz niania z kontrolą oddechu. Także cieszę się bardzo, bo ułatwi mi to życie niesamowicie.

Poza tym poród za 3 tyg z plusem - denerwuje się już i uwaga zaczęłam się oszczędzać. :szok:
 
Ostatnia edycja:
Klaudixxon- o masakra z tym samochodem :no: ze spojeniem witam w klubie..chociaż u mnie teraz był tydzień prawie całkowicie spokojny, od wczoraj znów zaczęło boleć. Moja kuzynka miała na 1,5cm i miała cesarkę, ale jej się rozchodziło od 5 miesiaca i nie przestało boleć ani na moment, wręcz przeciwnie, z każdym dniem bolało coraz bardziej

Odnośnie cholestazy- swędzenie całego ciała może się teraz pojawiać, ale to bardziej z uczulenia. Ja w pierwszej ciąży i teraz również, dostałam uczulenia na żel pp, którego używałam od początku ciąży.Myję się żelem do hig. intymnej z biedronki i mocno natłuszczam skórę. Przy cholestazie swędzą wewnętrzne strony dłoni i stopy, swędzi jak cholera, a do tego świąd nasila się z nocy. W pierwszej ciąży to przerabiałam, kilka nocy miałam wycięte z życiorysu- dosłownie. Nie pomagało nic. Dopiero po badaniach (fosfataza zasadowa + próby wątrobowe) okazało się, że to nie grzybica, o której myślałam. Dostaje się na to tabsy (ursopol+ essentiale forte), łagodzi to świąd, ale trzeba brać do porodu. I nie jest prawdą, że jest to wskazanie do cc, urodziłam normalnie, bez żadnych komplikacji :tak:
 
Jolka6621 zaczelam wlasnie panikowac. Chociaz mnie ani stopy ani dlonie nie swedza. Tylko rece i nogi i wydaje mi sie ze mam okropnie sucha w tych miejscach. A w białymstoku bede dopiero we wtorek.
 
Narobilyscie mi smaka na nalesniki. Oczywiscie musialam zrobic :b

Wybaczcie, nie odniose sie do postow, na trzy razy czytalam to, co napisalyscie i mam zamroczenie mozgu. Nie pamietam co i kto. Ogolnie jakos tak dzis nieogarniecie mnie wzielo. Ale przynajmniej mam poprasowane wszystko dla Jasia. Do wyprania zostaly mi tylko pieluszki tetrowe, wiec to moment i wszystko bedzie gotowe.

Tylko odnosnie spojenia. Juz od dwoch czy trzech miesiecy zglaszam mojej gin ze boli. I biodra tez. "Ale to jest normalne i ma prawo bolec bo w ciazy rozluzniaja sie stawy" a ja kuzwa nie moge dobrze na nigach stac. Ani lezec, najgorzej jest na boku, ale ze na plecach dusi to jakos sie mecze. Siedziec tez nie moge. Chodzenie to jakas tragedia. Tylko woda pomaga, dlatego ostatnio czesto leze w wannie. Chociaz kilka minut a ulge przynosi.

Zaczelam powaznie bac sie porodu. Mama nieswiadomie mnie nastraszyla. Przypomniala sobie ze ja wazylam 3300 i utknelam, wyciskali mnie z brzucha po 28 godzinach porodu. Jas juz teraz ma 3200 wg usg (wiem ze to nie jest miarodajne i rownie dobrze moze miec sporo ponizej 3kg), a budowa ja jestem nawet biodrowo wezsza i to o duzo.... dodatkowo jeszcze dysplazja na ktora gin tez uwagi nie zwrocila zupelnie, a wyskakujace biodro to wcale nie taki sympatyczny element zycia....
 
a mialam rozchodzace sie spojenie w ciązy. koszmar. Bol jakich malo... i nie bylo jak odpoczywac. Bo F. Bolalo mnie w kazdej pozycji, a zmiana pozycji to juz wogole oczy wychodzily z orbit. Ale o dziwo podczas porodu az tak nie bolało.. i wstalam 2 h po.
 
reklama
Dżejka mi sie tez podoba dlatego tak bedzie :D

Tren fajnie ze wyprawka Cie malo kosztowala:-) i ze kuchnia zrobiona:-) gary ulozone ??

jolka mi.ochoty na.nalesniki nie zrobilas hihi:-) jestem jedyna :D
Co do zamowien.na.allegro jak kupilismy wozek to przyszedl bez fotelika ale moment na drugi dzien przyslali kuriera:-):-)

Klaudixxon ale masz przezycia ,moze troche spokoju by Ci sie przydalo:-)

Ewka to ja tez tyle place za polozna...mam nadzieje ze bedzie warto!!imie na.pewno wybierzecie:-)

Posciel zaczelam.prac bo ma kilka elementow i na raz nie wchodzi do pralki :D
Popoludniu ucielam sobie drzemke :D
 
Do góry