reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

młoda i piękna- ja jeszcze nie mam takiego etapu , ale strasznie sie boje ze bede ciagle płakac po porodzie, boje sie ze ciezko zniose ból po CC i bede czuła sie do dupy ze wszystko za mnie bedzie robil M i moja mama

ewka- kurcze moze to głupio zabrzmi ale podziwiam Cie za 3 dzieci, ja boje sie ze nie poradze sobie z 1 a co dopiero 3...

kołtunek- ja rowniez co chwile sprawdzam co u Ciebie. mam nadzieje ze nie meczą Cie juz skurcze i masz choc chwile spokoju

Aali- ja sie jak narazie nie przejmuje sie swoja waga. dla mnie cudem jest dzidzia ktora nisze pod sercem wiec nie przejmuje sie waga a tez mam minimum +12 bo tyle bylo ost a teraz nawet nie wiem

aneta1991- Ciekawa jestem jak bedzie z nami. ja mam umowe na czas okreslony do 11.2015 wiec pewnie nie bedzie mnie to dotyczyc co pisze w tym artykule bo dotyczy to chyba osob ktore urodza po nowym roku. byłam jedynie w zusie dopytac sie gdzie złozyc wniosek o rodzicielskie bo chce isc od razu na caly rok i beda mi płacic 80%


dziewczyny z W-wy mam pytanie, kolezanka szuka taniego noclegu w okolicach kliniki Novum. polecicie cos?

dziś cały dzien męczy mnie zgaga i ból @
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kiki - ja po pierwszej CC czułam się bardzo dobrze, wszystko sama robiłam naprawdę nie ma reguły. Starałam się nie użalać nad sobą tylko raz dwa zaczełam działać :)
Młoda i piękna - macica ćwiczy przed porodem ważne, że przeszło
bea - to normlane, pewnie każda z nas ma takie dni, że nic tyklo płakać
Kaha - dzięki będe pisać :)
Natalia - jak Ty dajesz radę pracować :) mój bęben przeszkadza mi nawet w siedzeniu :)
klaudixon - ja ostatnio policzyłam, że na samo prowadzenie ciąży, badania, częste wizyty i leki wydałam już ponad 5 tys eh

jak by wszystkiego było mało to wyszły mi hemoroidy! ból okropny i do tego krawi. Nie powiem co poczułam jak zobaczyłam zakrwawione majtki w pierwszej chwili. Wczoraj pierwszy raz się posiusiałam w ciąży w majtki... M mnie tak rozśmieszył, że nawet nie czułam, że mi sie chcfe tylko poczułam jak mi leci po nogach normlanie szok
 
Koltunek wiem co to za bol te hemoroidy mi pomogla masc procto hemolan czy jakos tak. Uwierz mi dziala cuda mi od razu pomogla.

Klaudixon ja na wyprawkw wydalam 2.5 tys. Bez lozeczka, lektatora, bez wozka i bez ciuszkow wiec kupa kasy. Ale do lekarza chodzilam panstwowo wiec tu zaoszczedzilam duzo kasy.


Bea81 ja mialam takiwgo dola w 36 tyg. Ciazy i tez non stop plakalam bylo mi poprostu zle.

Mloda i piekna ja w ogole nie mam skurczy a termin mam na 8 wrzesnia a tak chcialam urodzic pod koniec sierpnia.
 
Kołtunek- cieszę się, że jesteście jeszcze w dwupaku :tak: oby jak najdłużej!

Przepraszam, że nie odniosę się do każdej z osobna, ale strasznie zmęczona jestem...Skurcze mam, ale takie lajtowe, macica się ćwiczy. Mam wrażenie, że mały od wczoraj jest niżej, bo swobodniej mi się oddycha, a do tego spojenie zaczęło znów mocno nawalać. Opuchnięta znów jestem, kupiłam pokrzywę, jutro od rana z nią działam..Byłam dzisiaj w Krk, niby tylko pół dnia mi zeszło, ale normalnie, jakbym tam na nogach szła (65km w jedną stronę :-p ). Dobrze, że mały dał mi dzisiaj jakoś żyć, bo wczoraj, to był sajgon...Ja się wnerwiałam o wszystko, głowa i zęby bolały, on nie jadł prawie nic, mało spał, strasznie dawał popalić...Spakowana jestem całkowicie, ubranka na wyjście przygotowane, dla mnie, to już przez tel. m poinstruuję zgodnie z pogodą. Teraz tylko pokój ogarnąć, lekko przemeblować i będzie gotowe. Jutro może w końcu na ktg uda mi się zapisać, bo albo tej położnej nie ma, albo nie odbiera. Dobranoc! ;-)
 
Hej u nas dziś 36tydz, do tego upał i ja cały dzień w biegu wieczorem myślałam że urodze ale po prysznic przeszlo.

Dziewczyny co do wagi to mnie nie pobijecie u mnie 20 na plusie a wydaje mi się że się nie objadam no i ruchu też mam sporo, w pierwszej ciąży przytyłam 23 iszybko zgubilam zobaczymy jak będzie teraz.

Znieczulenie ja dostałam przy 4cm. Do tego oxy i poszło już ładnie, bo wcześniej mimo skurczy ponad skalę stało w miejscu ok 5 godz.
 
Dziewczyny ewidentnie uaktywnia się u mnie syndrom wicia gniazda. Wszystko przestawiam, dokupuję nowe rzeczy, tysiac pomysłow na minutę;) Byłam dzisiaj zrobić sobie te badania pod kątem choleostazy- bo wczoraj z nerwow nie mogłam spać- miałam wrażaenie ze wszystko mnie swedzi, a jak sie naczytałam jakie to niebezpieczne w ciaży to dużo mi nie trzeba było ;) Wyniki wyszły na szczescie prawidłowe, od razu zrobiłam sobie za jednym kłuciem morfologię- ciesze się bo obecnie mam hemoglobinę 10,4, a ostatnio miałam 9,9 ( norma co prawda od 11,5) ale mi lekarz kazał odstawić żelazo- bo miałam takie skutki uboczne że za kazdym razem po 3 dniach brania żelaza miałam takie skutki uboczne że ladowałam na ip. :( Idę jutro na wizytę - zobaczymy czy będę miała jakieś usg- czy niczego się nie dowiem.
 
Joasik01 ja już też mam ten syndrom od jakiegoś, dłuższego czasu ;) co chwila coś wymyślam heh
A jakie miałas skutki uboczne po żelazie? Ja lykam od tygodnia bo mam lekką niedokrwistość.
 
Za pierwszym razem w 28 tc- dostałam ogromnych zaparć nic nie pomagało- skonczyło się na wyjściu hemoroidów i bólach brzucha. A w 33 tc - sprobowałam raz jeszcze- to brzuch dostałam dosłownie jak kamień, cały przewod pokarmowy zablokowany, brzuch maksymalnie wzdety, ani bąka puścic nie mogłam ani nic- espumisany, sylimarole nic na to nie działało- dopiero definitywne odstawienie żelaza pomogło. A co dziwne za drugim razem byłam na ip i babka spotkana na korytarzu miała identyczne objawy po żelazie- jej pomogł dopiero jakiś syrop kupowany w Niemczech. Wiola na szczescie wiekszość osób tak nie reaguje- także się nie nakręcaj ;) Ja od tamtej pory odstawiłam czarną herbate- podobno zakłuca wchłanianie żelaza, piję herbatkę z pokrzywy, jem częściej czerwone mięso, więcej jajek, buraczki. I piję te rozpuszczalne tabletki z żelazem( ale szczerze nie wierzę w ich skuteczność),
Odnosnie wagi to dziewczyny przytyłam 8 kg. PO prostu jem na co mam ochotę, ale za dużo nie mogę :( w ciaży urosł mi tylko brzuszek-- wyglądam jakbym go miała doczepionego ( a rączki, nóżki i dupa chuda)- i mały uciska mi na żołądek- więc dużych porcji nie mogę- bo czuję bol. A brzuszek ma już 117 cm.:szok:
Ale tfu, tfu- nie mam ani jednego rozstępu :)
 
Ostatnia edycja:
Kołtunek i Paluss - powiem szczerze, że ja przestałam liczyć ile kasy wydałam na ciąże bo na początku to jeszcze liczyłam każdą wizytę i badanie. Jak przekroczyłam 4k to przestałam. Wyprawka bez wózka, bez mebli dla małej do pokoiku także trochę tego poszło. Jednak wydaje mi się, że jakbym co miesiąc coś kupiła to tak bym tego nie odczuła, a tutaj po prostu wszystko na raz to się widzi ile to kosztuje bo tu 50 zł tu 70 tu 20 tu niby 9 zł i się zbiera oj zbiera:)

Pojawiły się rozstępy tak mi się wydaje bo mam takie bardowo-sine 3 kropki na boczkach. Brzuch na razie cały ale napięty w cholere. Pytałam lekarza o moje bóle pod żebrem nie wiem czy ktoś pamięta ale napierdzielało mnie równo. Ponoć tak się dzieję bo zmienia nam się ułożenie kości, sylwetki itp bo mamy inne obciążenie i mamy inną postawę wystarczy raz się źle odchylić i powstaje taki ból. Ponoć miałam szczęście że tylko 3 dni a nie 4-5 tygodni cholerstwo może trzymać. Chociaż dziś to bolą mnie żebra i z tyłu i z przodu.

Co do hemoroidów to też mi się pojawiły ale są nie bolesne na szczęście. Pytałam lekarza czy coś na nie brać i mówi, że jak nie boli to nie ma sensu nic brać. Dwa po ciąży zrobią się one mniejsze, ale trzeba będzie odwiedzić jakiegoś dupologa, przy parciu robią się jeszcze większe więc tutaj plus dla cc^^.

Ze złych wieści to moja mama miała naprawianego hemoroida metodą laserową czy jakoś tak, i każdy jej mówił że to największy ból w życiu. Nie wierzyła, po zabiegu 4 dni leżała w łóżku na tabletkach przeciwbólowych, ketonal nie pomagał, nawet morfine dostała. Siedziała i płakała mówiła mi, że to tak boli że mogłaby 5 razy urodzić i nie ma porównania do tego bólu który czuje. Także dziewczyny jak urodzimy idziemy di dupologa niech tam zajrzy i bierzcie leki nie olewajcie tego, ponieważ potem pomaga tylko zabieg a boli on niemiłosiernie.
 
reklama
Dziewczyny wy dopiero teraz rozstępy ? Zazdroszczę, bo mnie już chyba od 6 miecha łapły :D I smaruje się cudawiankami i dalej doopa :p Mama i gin mi powiedzieli, że jak mam wiotkie ciało (po mamie) to mi i tak wyjdą. Nawet pod pośladkami kilka hehe.
Problemy z zaparciami miałam, ale zaczęłam wpierdzielać po 6 jabłek i pojawiła się kupka 1/2 x dziennie :D
Dziś od rana miałam dziwną załamkę. Leżałam i beczałam sama nie wiedząc czemu :-p Na pocieszenie pije 3w1, a co się będę - jeszcze później sobie kremówką dowale, mniaaaaam ! :-)
ps. Jaką mamuśki macie pościel dla swoich pociech ? Bo kuźwa nie mogę się zdecydować :/ poradźcie coś
 
Do góry