reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2015

dziewczyny ja swego brzucha nie ukryje od dawna. juz w ok 9 tc wygladał na typowo ciazowy.

w koncu zrobilo sie ciut chlopdniej. tzn.. slonce nadal jest, ale jakby wiatr silniejszy w moim zadoopiu wieje.
 
reklama
Kaha udanego wypoczynku! a co do obrony to jakoś sie to ułoży, zobaczysz!

Pycia a jakbys napisała do dziekana o zwolnienie z opłaty, bo jakby co to lekarze Ci na pewno zaświadczenie wystawią, koniec końców jak nie dasz rady pójść to nie dlatego, ze Ci się nie chce, ale masz silne medyczne przesłanki... w pierwszej kolejności to trzymam kciuki za jutrzejsze wyniki!

ale mi się dziś cały dzień chce spać, niby się wyspałam, ale jakoś tak pogoda nie nastraja, chyba zaraz pójdę się położyć, bo do niczego sie nie nadaję, tylko siedzę i ziewam, miałam ciasto piec, obiad robic, 1000 innych ambitnych planów, a skończyło sie na tym, ze zrobiłam zupe dla chłopców, a w 2 wrobiłam małża...
 
Chce donosić do 34-36 tygodnia wiec jeszcze jakies 10-12 tygodni z jednej strony to duzo z drugiej nie tak zle... Boje sie jednak ze moga chciec wychodzic szybciej... od 22 tygodnia zrobiło się zdecygowanie ciężej ale jakoś walcze dla maluchów - wkoncu od tego teraz jestem:-) jesli chodzi o dolegliwosci to tak naprawde mega wymioty potem bóle pleców i spojenia a dwa tyg temu ostry atak hemorojdów - wyladowalismy w szpitalu juz jest duzo lepiej , najważniejsze ze wielkoludy dalej rosną i się rozwijają
 
Witajcie dziewczyny, ja podobnie tyle planów, a zrobiłam tylko obiad i koktajl truskawkowy, jakaś niskie ciśnienie chyba. Laki stało się mam swój fotel, większy niż myślałam
https://www.google.pl/search?q=fote...rta%2Ffotel-uszak-CID628-ID488WR.html;615;461
Mam taki tylko z ciemno brązowymi nóżkami i czterema guzikami poziomo na środku oparcia. Wygodny bardzo i do karienia się przyda.
Ten krem dzidziuś kupiłam przez internet na stronie białego jelnia, bo robiłam zamówienie większe dla siebie i koleżanek. Ratuje mi życie, nie przypuszczałam, że tak moze sie przydać. Strasznie mi puchną nogi, zaczynam myśleć, że może mam coś z nerkami.
Wczoraj obejrzeliśmy nasze przyszłe mieszkanie, wjechałam sobie windą taką towarową na zewnąrz na 10 piętro, bo iść po schodach...W końcu to nasze mieszkanie się zmaterializowało, a nie tylko plan. Jakieś małe mi sie wydalo, fajnie że komórka jest 3 m od mieszkania zaraz. We wrześniu ma być już winda w budynku. Mały zobaczył już swój pokoik ;-)
Mam to samo z tunik już brzuch wyrasta, zostały mi legginsy, więc też na zakupy zaraz po wypłacie muszę się wybrać.
Klaudixoon ja już po pierwszej szkole rodzenia w Chorzowie SIMIN, a szkołe kończe w czerwcu. 6 spotkań, dwa razy zajęcia będą dwa razy w tygodniu. Było o porodzie, ogólnie o programie i ćwiczenia. Wybierałyśmy też położną środowiskową. Otokika a jak Twoje pierwsze zajęcia w szkole rodzenia?
Ewelinkauk GRATULUJE tyle szczęść na raz! Nie wyobrażam sobie wyprawki na trójkę, ale wyrazy szacunku i uznania dla obojga rodziców!
Pozdrawiam wszystkie mamcie!
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny,
Ewka pytałaś jak mąż zareagował, chyba się troszkę przejął a tak na serio ma się jakoś zorganizować by więcej czasu być w domu. Przecież od września ja sama tego wszystkiego nie ogarnę
Jak Wam weekend mija, ja byłam na działce i kicham oczy czerwone jak królik zastanawiam się czy mogę użyć jakichkolwiek kropli bo swędzą jak nie wiem
 
Witam was po całym ciężkim dniu, tak jak kiedyś kochałam lato upał to teraz to jest jakiś koszmar, w ubiegłe lato musiałam chodzić w kapeluszu :-D i unikać słońca przez operację a w tym roku stwierdzam, że mała Ania nie lubi upału, ale dzisiaj chociaż usłyszałam, że mam mały brzuch jak na ten czas :-D co chwila sprawdzam czy babka już wysłała oceny z egzaminu a tu cisza, tak się boję, przedmiot wyjątkowo nudny a materiały do nauki dostaliśmy ok 300 stron, zdrowa osoba nie ogarnie a co dopiero kobieta w ciąży.
 
Ja uwielniam taka pogodę i opalanie na lezaczku :) teraz będzie z dnia na dzień coraz ciężej wiec trzeba korzystać z pogody :) oby samopoczucie i zdrowko pozwoliło jak najdłużej :)
 
A mnie od dwóch dni bola żebra z tylu na plecach po prawej stronie...dziwne to..nie zdziwilabym się gdyby bol był z przodu ale z tylu:/ ciężko się nawet leży skoro spanie na brzuchu odpada..ogólnie to coraz większy ciężar sie odczuwa i choć mama mówi ze nie zachowuje się jak kobieta w ciąży i ze dobrze ja znosze to chyba powoli zaczynam się sypać :pp

Dziewczyny dacie sobie rade i obronicie się w czerwcu w terminie ;) na studiach zawsze lubili wprowadzić zamęt i atmosferę poddenerwowania a jak przychodzi co do czego to jest ok ;)

A co do pogody to jak jest zimno to źle, jak ciepło tez nie dobrze ale ja juz chyba tego roku wole trochę cienia żeby sloneczko nas oszczedzalo ;)
 
Hej kochane,


oj pracy mialam w tym tygodniu co nie miara,,,głównie wyjazdowo, stąd moja nieobecność przy kompie, wieczorem odpadam maksymalnie, a jeszcze chłopcy moi chorowali.....podczytywmalam Was na komórce, ale sił mi brakowało klikać z komórki....


Co tam u mnie...


brzusio widoczny jak założę obcisłe rzeczy, wtedy nawuet bardzo, jak założę coś luźnego to trzeba by było się przyjrzeć, chociaż nie ukrywam, że biodra bolą mnie już dosyć mocno....


Ostatnio spadłam ze schodów, była w lasockim promocja prawie 50% na półbuty, kupiłam sobie nowe, mega śliskie:D i kurcze poleciałam, ale starałam się lecieć na biodro i oszczędzić wylecenie wszystkich klamotów z niezapiętej torebki....


mam takie dni, że przez godzinkę co chwilę chwytają mnie nieregularne, ale dosyć bolesne skurcze, więc zobaczę co powie w tą sobotę lekarz.....


maleńka kręci się niesamowicie, każdego dnia wypycha male nóżki, ostatnio nawet paluszki były wyczuwalne.......


Co ta jeszcze: tak samo jak Wy, korzystam z dobroci wiosennych: ciasto rabarbarowo truskawkowe odchodzi, czereśnie na kilogramy....itp:) zupki z młodych warzyw, duszona kapustka:):)


Acha: no i byłam na glukozie nawet spoko wypiłam te 75g, miałam pyszną ekologiczną i pachnącą cytrynkę wkropioną, a nie tak jak przy pierwszym dziecku - żywy kwas:D, po którym zwymiotowałam, po 10 min. złapały mnie lekkie duszności, potliwość, skleił mi się język, ale po 15 min. wszytko minęło, trochę byłam zamulona, ale jak wróciłam do domku to zeżarłam kanapeczkę z żółtym serem i od razu zrobiło mi się lepiej...Jutro wezmę wyniki bo nie chciało się tam jechać po nie...


No i ze śmiesznych rzeczy: jeszcze sama się depiluję:D


Anula09 przy twardniejącym brzuszku trzeba pamiętać, aby dużo pić....ja miałam non stop skurcze przy pierwszym dzieciaczku od 36 tc, jak wypiłam dużo wody to od razu mijało....


Ivon witaj...ja dokładnie też ćwiczę z YT z taką babeczką, jeszcze robię brzuszki....co do ćwiczeń to one mi ratują życie...Odnośnie oduczania spania w naszej sypialni (w łóżeczku) my to robiliśmy jak pierwszy miał 2 tlatka i wystarczyło konsekwentnie chwalić go i jak chcial coś to krzyknęliśmy, ze jesteśmy obok...Drugi z kolei w wieku 1,5 roku namiętnie do nas przychodził przez pierwszy tydzień, a my namiętnie konsekwentnie go odprowadzaliśmy i teraz pięknie śpią razem,....ani na sekundkę nie budza się w nocy....


Natalii powodzenia na szkole rodzenia....


Wiola no wyniki masz idealne...kochana z ruchami jest bardzo różnie po prostu kontroluj czy po posiłku dzidziuś się kręci, po wypiciu czegoś słodkiego, wieczorem i rano...


Ewcia ja jeszcze muszę iść zrobić ząbki bo coś mi jeden leczony dokuczna, a w zasadzie dziąsło przy tym zębie...Kochana, a daleko masz szkołę chłopców? A u mnie ostatnio non stop mega power.....normalnie nie wiem skąd....


Aali ja często mam takie wylewy śluzu, im dalej w las tym organizm go więcej produkuje, po prostu przygotowywuje się przed porodem, ale jak coś Cię niepokoi to warto skontrolować u lekarza, albo w aptece kup takie paski na kontrolę czy są to wody...


Kaha91 z Jasia już kawał chłopa:) ja też mam paciorka, chyba jestem nosicielem bo próbowalam leczyć bez skutku....podczas porodów na godzinkę przed rozwiązaniem miałam podany dożylnie antybiotyk...., ale CRP mam idealnie niziutkie, nie wiem jaki wynik CRP miałaś, ale to musi być dosyć ostra infekcja bakteryjna, żeby CRP wskoczyło, albo choroby serca, albo nowotwory, a najczęściej choroby z autoagresji, ja jeżeli chodzi o lactovaginal to jestem jego fanką, u mnie jak zaczyna się jakieś swędzenie to wystarczy, że wezmę dwie kapsułki zarzucę na noc, rano po wysiusianiu troszkę poleci i mam cudowny spokój - natychmiastowo...


Pycia17 dobrze, że chwyciłaś jakąś położną....cieszę się mocno z dobrych wyników rezonansu, teraz to ciesz się ciążą:)


Lady Agnes u mnie też cyce urosły, miałam takie mini mini,a teraz to nabrały objętości.....

Dżejka ja na nóżki stosuję ruscogel i po prostu ulga natychmiastowa...


Kołtunek już niedługo z tym leżeniem:) jeszcze będzie Ci tego kochana brakowało, więc leż, pachnij itp:) Koch tana skoro u Ciebie takie probloemy z zakażeniem to dziwię się, czemu lekarz nie wykonał posiewu z lekami


Aneta91 u mnie też ciepła woda była, ale dziękowałam Bogu, że taka bo gardło mnie bolało, ja bym mimo wszystko cichaczem wcisnęła cytrynki troszkę...


Lalki na puchnięcia bardzo dobre są rajstopki uciskowe:)

Gosiamat na krwawiące dziąsła polecam CI szczoteczki elektryczne bo mają mały obszar działania, nie szorują dziąseł...


Tren ksiądz chyba sobie żarty stroił, żeby Cię wkręcić w procesję...zazdroszczę ogórów i wyjęłam gliniankę:D Odnośnie stroju galowego to ja tak dwa razy miałam, ale mam daleko do pkola i wpadłam do Smyka kupić wszystko:D:D:D to nam uratowało tyłek...


Ewelinkua gratuluję potrójnego szcżęscia...


Wiola jak mąż ma jelitówkę to kup jemu maseczki jednorazowe, ewentualnie Tobie, oddzielne ręczniki zawsze i probiotyk kilka razy dziennie....


Klaudixxon ja nteż w pierwszej ciąży tak gdzieś na Twoim etapie już mialam siarę, a od pierwszej ciąży ona nie znika po ściśnięciu brodawki:D:D:D: Odnośnie bakterii to bardzo groźna jest zwykła escherichia coli, która występuje w kale, dlatego po każrdej kupce warto się bardzo dobrze podmywać...


Jolka6621 w ciąży bardzo dużo pigmentu jest więc można sięopalić ekspresowo, ale ja niestety nabawilam się kropki przebarwieniowej pod okiem:D


Joasik nie znam tego preparatu...


Anula09 zobaczysz, że po ciąży szybko wrócisz do aktywności:)


Atagaa korzystaj i kupuj w Pl:)




Olasec do Ciebie to samo, leż i pachnij, a teraz można większość zakupów przez neta zrobić, ja jeszcze dla dzidziulka nie mam nic, oprócz prześlicznych dwóch bodziaczków, które zauważyłam w Auchan:D nie mogłam przejść obojętna...Uważaj z tymi mdłościami, jeżeli się źle czujesz wypij dużo wody, kucnij z głową w dół....


buziakuję całą resztę, nie każdej odpisałam bo mi wątki uciekały
 
reklama
evelinkua będziemy wszystkie trzymać za Was kciuki!

gosiamat a ciśnienie masz w normie? póki ciśnienie się trzyma i białka w moczu nie ma to niestety taka uroda i raczej słabsze zyły niż nerki, trzymaj się! a co do wielkości mieszkania to jak wykończycie to znów się zrobi optycznie trochę większe, ja też sie załamałam jak zobaczyłam dom w stanie surowym, bo to maleństwo było;-)

maggie dobrze, ze sie przejął! chłopy to jednak mało domyślne są i jak się wprost nie powie, to sam nie zauważy, ze coś jest nie tak...

pycia i jak wyniki?

milusia miło Cię widziec! zdrówka dla chłopców! daj znać co dr powie o tych skurczach, jak na moje oko to pora sie troche rozleniwić, w domku posiedzieć i chłopców dopieścić, bo we wrześniu, nim się wszystko poukłada na nowo, moze być z tym gorzej...

ja tez odpukać jestem się jeszcze w stanie sama ogarniać włochowo, kremowo i w ogóle ze wszystkim:-) w pierwszej ciaży to był straszny szok, jak to mozna nie móc sobie samemu butów zawiązać czy stóp pokremować? toż to zupełna abstrakcja...

znów zapowiada sie gorący dzień, a mnie czeka spacerek do szkoły z J, też mi pomysł, zeby pierwszakom wolnego nie dać na długi weekend tylko iść muszą, niby tylko 3h mają, ale dla mnie to godzina łącznie spaceru w pełnym słońcu, jednak bez auta jak bez ręki..

miłego dnia mamuśki!
 
Do góry