reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

wczoraj rozmawiałam ze starszą siostrą to mówiła że ma dla nas rożek, matę i kupi gruby kocyk do wózka:) więc trochę wydatków odejdzie:))
od młodszej dostaniemy leżaczek-bujaczek:) mamy sobie jakiś wybrać:)
a od brata mojego i małża nie wiem co :) brat małża będzie chrzestnym.. ja tylko nie mam pomysłu na chrzestną :(
 
reklama
Witam dziewczyny
Ewka84 dzięki za odpowiedź. Byłam wczoraj u mojego i on nie widzi potrzeby brania nystatyny, przepisał mi multi gyn, który leczy dolegliwości pochwowe.Mam stosować na wieczór raz dziennie. Fajny ten żel nie brudzi. Mam nadzieję, że przejdzie. Lekarz stwierdził, że na nystatyne przyjdzie jeszcze czas, a że infekcje lubią powracać, to lepiej stosować coś łagodnego. Na krzywą mam iść najwcześniej za dwa tygodnie.
Co do służby zdrowia w Polsce, to mogę powiedzieć na podstawie dwóch jeszcze innych krajów, że naprawdę nie jest źle. My mamy taką polską przywarę, że lubimy ''mieć wszystko co najgorsze '' w Polsce. Podnosi się mi ciśnienie, a w moim stanie to niewskazane, więc nie będę się tu mądrzyć, a może mogłabym, bo miałam wątpliwą przyjemność znależć się w szpitalu w 3 innych krajach.... Po tym wszystkim naprawdę, widzę róznicę i to na plus Polski. Zresztą wypowiedzi też koleżanek z innych krajów potwierdzają. U nas jak się trafi jakaś kontrowersja to oczywiście idzie na całą służbę zdrowia, jak za granicą, to się mówi, że ktoś źle trafił. Mamy rok macieżynśkiego, za granicą 12 tygodni, a ze zwolnieniami w ciąży jest tak, że dostaje sie tylko, jak się trafi do szpitala. Oczywiście mamy jeszcze dużo do zrobienia, ale za granicą niestety tyle samo. Powiedzenie tam gdzie nas nie ma, tam jest piękniej wcale się nie sprawdza...
A co do ''przytulań '' z mężem to tak średnio dwa razy na tydzień. Dużo mniej niż wcześniej oczywiście, bo różne strachy, ale są. Sny też się zdarzają...
A z mężem teraz akurak mam fazę, że jest kochany i w ogólę, ale bywają dni, że same wiecie garnek by się użyło;-) Wydaje mi się, że jak mamy tą świadomość, że to nasze hormony, to jest trochę łatwiej. Sama czasem nie wiem, czemu tak się złoszczę na niego. Tak mamy, także Tren zobaczysz mąż za jakiś czas znów wpadnie w Twoje łaski. Ale wiadomo trzeba od nich wymagać;-)
Pozdrawiam miłego weekendu! Jedziemy za miasto do moich rodziców. Życzę Wam słońca ;-)
 
Dziękuję dziewczyny :) też jestem zachwycona tą kołderką :) jak już bedę miała urządzony pokoik to wyślę Wam zdjęcie
 
pycia17 ja też na żelaznej, jak będziesz miała wybraną położną to daj znać jaką [emoji6] idziesz do szkoły rodzenia Zosieńka? Ja zaczynam od wtorku

Kaha jak koleżanka może się obrazić, że nie masz ochoty kogoś widzieć jak będziesz zmęczona po porodzie i będziesz chciała być tylko z mężem i maleństwem :/ co za dziewczyna :/ zdrówka dla Ciebie

Engacka No tak bez przesady z tym, że usg jest w Polsce robione na każdej wizycie, zwłaszcza na NFZ, chociaż u mnie prywatnie to też kiepsko

lalki czyli już postanowione z imieniem, kołderka fajna :)

A do mnie mama przyjechała i pochodziłyśmy sporo po sklepach i wybrałyśmy dużo rzeczy dla Hanuszki, teraz tylko zamówić i zapłacić [emoji12]

lalki to super z samochodem, to będziesz miała jakiś nowy dla maluszka [emoji6]

Kikifish87 to słabo z tym Twoim chłopem, ale niestety wydaje mi się, że każdy, a na pewno większość zapomina, że ukochana jest w ciazy, bo oni nie czują się co chwile słabo albo coś

Pycia17 ja mogę Ci polecić lekarza prywatnie, który jest z Żelaznej, ale nie jest jakos super hiper [emoji12]
 
lalki czekam na zdjęcie! zamawiałaś na allegro czy jakiś sklep?

otoKIka no własnie sama tego nie rozumiem bo odkąd jestem w ciąży to raz u mnie była:D ale do szpitala 1 się pcha.. ja po prostu podjęłam taką decyzję że nie chce nikogo do szpitala bo będę obolała, nie oganięta i po co mnie mają oglądać..



a my kupilismy w końcu meble do salonu! :D jupi :D
właśnie składamy hihihi
 
Otokitka wiesz, ja porównuję ze swoimi doświadczeniem w Polsce. Pierwszą ciążę w Polsce prowadziłam prywatnie i usg dokładne miałam na każdej wizycie, szczegółowe omawianie wyników i w ogóle full wypas za 100 zł, a tu mam teraz położną którą widuję co 2 miesiące i tylko bada mi mocz testem, który i tak musi sprawdzac z instrukcją. Są inne plusy w anglii, których nie ma w Polsce, ale po prosru nie podoba mi się tutejszy system opieki nad ciężarną, już jedną ciąże tutaj poroniłam i to jak mnie potraktowali to było poniżej jakiejkolwiek krytyki. Nie wiem czy to tylko u mnie w mieście taka znieczulica i olewka czy wszędzie. Ale w Polsce przynajmniej dbają o jakieś badania podstawowe krwi/cukru/moczu cokolwiek.
 
My zapisaliśmy sie do szkoły rodzenia Pani Gierady Radoń, zaczynamy 11 czerwca :)
Położną mam wybraną ale nie mogę się z nią skontaktować nie odbiera telefonu już jej smsa napisałam, poczekam kilka dni i będę inną szukać.
Byłam wczoraj u dentysty prywatnie i załamałam się ja i mój portfel:( Jestem z tych osób co akurat o zęby dbają i regularnie chodzę dzięki temu raz do roku mam do leczenia jeden ząb albo w ogóle, miesiąc temu dentystka mi powiedziałam że mam 3 zęby popsute, jednego mi zrobiła dwa zostały na później a wczoraj na przeglądzie Pani mówi, że mam 9 zębów do leczenia:szok: zrobiła mi 3 jeszcze 6 zostało, mała tak ze mnie ciągnie, że w miesiąc popsuło mi się 7 zębów. Też tak macie?? jestem załamana, teraz przed nami same wydatki a dentysta wpadł gratis. Pani dentystka pytała czy chce te zęby leczyć przed urodzeniem, mówiłam że i tak wyboru nie mam jak popsują mi się kolejne. Ale jestem w takim szoku.

pycia17 ja też na żelaznej, jak będziesz miała wybraną położną to daj znać jaką [emoji6] idziesz do szkoły rodzenia Zosieńka? Ja zaczynam od wtorku

Kaha jak koleżanka może się obrazić, że nie masz ochoty kogoś widzieć jak będziesz zmęczona po porodzie i będziesz chciała być tylko z mężem i maleństwem :/ co za dziewczyna :/ zdrówka dla Ciebie

Engacka No tak bez przesady z tym, że usg jest w Polsce robione na każdej wizycie, zwłaszcza na NFZ, chociaż u mnie prywatnie to też kiepsko

lalki czyli już postanowione z imieniem, kołderka fajna :)

A do mnie mama przyjechała i pochodziłyśmy sporo po sklepach i wybrałyśmy dużo rzeczy dla Hanuszki, teraz tylko zamówić i zapłacić [emoji12]

lalki to super z samochodem, to będziesz miała jakiś nowy dla maluszka [emoji6]

Kikifish87 to słabo z tym Twoim chłopem, ale niestety wydaje mi się, że każdy, a na pewno większość zapomina, że ukochana jest w ciazy, bo oni nie czują się co chwile słabo albo coś

Pycia17 ja mogę Ci polecić lekarza prywatnie, który jest z Żelaznej, ale nie jest jakos super hiper [emoji12]
 
Ostatnia edycja:
Pycia ja odpukać z zębami nie mam większego problemu, ale może przeanalizuj, czy dość wapnia jesz? może jakieś suplementy Ci dentysta poleci? albo coś sobie dorzuć z wysokowapniowych produktów? może jakaś woda mineralna 2xtyle wapnia co magnezu? nie chcę Cię martwić, ale przy karmieniu piersią może byc jeszcze gorzej...

ja chodzę tylko na nfz i miałam póki co 2 usg takie długaśne typu 20 min oceniające malucha, jedno takie dłuzsze, też z 10-15min bo coś z tym łożyskiem i szyjką się gince nie podobało i co wizyta mam krótkie takie, zeby sprawdzić, czy synuś rośnie i fika
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
pycia17 ja na wizycie gdzie leczyłam ostatniego zęba byłam w kwietniu a na kolejną pójdę po porodzie już bo mnie to za dużo stresu kosztuje:D

ja teraz po zmianie lekarza wizytya co dwa tygodnie za 100zł i na każdej usg i fotel.
u poprzedniego lekarza zwykła wizyta tylko fotel 100zł z usg 150zł i usg robił raz w miesiącu.
 
Do góry