reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Dziewczyny zapomniałam dopytać na usg widziałam jak mała otwiera i zamyka buzię jakby wody łykała to normalne ? Bo z wikiem nie pamietam czy to tak widziałam
 
reklama
Dżejka w ciąży TSH można mieć maks do 2,5 dlatego moja gin stara się abym miała wynik TSH do 2 maks. U mnie co miesiąc robię morfologię krwi, moczu i TSH. Nawet na normach z wyników badań mam napisane że TSH w ciąży ma być maks do 2,5. Niby w normie się mieścisz, ale ja bym porozmawiała z gin o zwiększeniu dawki leku, mi moja teraz dorzuciła w pt/so/ne euthyrox 75 + 25 dodatkowo. I po 3 tygodniach mam sprawdzić i przyjść na wizytę.

A jeśli ja nigdy nie miałam kłopotów z tarczyca to wystarczy ze będę kontrolować? Teraz robiłam też tę ts3 i 4 czy jakoś tak się to nazywa ale to sama robiłam w lab. Nie mialam na to skierowania od gina
 
maggie2205- to normalne ;) ja na moim usg połówkowym też widziałam jak Malutki rusza buźką i pije na co zwróciła mi też uwagę położna która robiła usg, więc jeśli byłoby coś nie tak na pewno by powiedziała :)
 
Dżejka ja choruję na niedoczynność od 2 lat i jak nie byłam w ciąży to byłam na dawce leku euthyrox 50, potem zmieniono mi dawkę na 75 i do póki miałam TSH na poziomie 1,6 - 1,77 to było okey. Teraz najwidoczniej muszę znowu zwiększyć dawkę. Wiem, że w ciąży trzeba sprawdzać TSH i je kontrolować. Jeżeli wcześniej nie chorowałaś i masz już TSh 2,5 w ciąży a norma jest do 2,5 to ja bym z lekarzem porozmawiała może powie Ci abyś spróbowała z jodem lub da ci najmniejszą dawkę leku (25).

U mnie np TSH spadlo jak suplementowałam żelazo bo mam bardzo niskie i po 3 tygodniach jedzenia żelaza z 1,77 spadło mi na 1,6. Jednak ja bym nic nie suplementowała sama dopóki z lekarzem, czegoś nie ustalisz.
 
gosiunia1993 tez fajny ten Twoj model łoxeczka- ja na komplet decyduje się bo jak pisałam wcześniej nie mam nic- więc za jednym zamachem bedę miała wszystko dopasowane- zastanawiam się jeszcze tylko nad kolorem pościeli ale pewnie weźmiemy jakiś uniwersalny ecru.
Dziewczyny odnośnie glukozy też wyczytałam że powinno się robić od 24 tc do 28- nawet zrobiłam tak, że mocz ze skierowania robiłam w tamtym tygodniu żeby przed wizytą pokazać jakiś wynik- a z tego samego skierowania morfologię i glukozę dopiero dzisiaj. Ściemniłam lekarza że to pielęgniarka pobierająca krew tak kazała - to się nasłuchałam od niego i jego pielęgniarki- byli ciekawi ktorej to tak odbiło-podobno do tej pory u nas w mieście dawali skierowanie na glukozę już po 20 tc i było dobrze:szok: Dodatkowo zrobiłam sobie Tsh ale już prywatnie, bo przed ciążą miałam wykryte torbiele na tarczycy i rok temu miałam ich biopsje ale tsh zawsze miałam dobre i nic na tarczyce nie brałam, a skierowania w ciąży na tsh nie dostałam.
Dzięki dziewczyny że jest to forum bo dzięki temu wiem na co mam zwracać uwagę - bo przy pierwszym dziecku i bez małych dzieci w bliższej rodzinie człowiek choć stary to głupi :-)
 
A jeśli ja nigdy nie miałam kłopotów z tarczyca to wystarczy ze będę kontrolować? Teraz robiłam też tę ts3 i 4 czy jakoś tak się to nazywa ale to sama robiłam w lab. Nie mialam na to skierowania od gina

Ja gdy dowiedziakam się ze jestem w ciąży mialam TSH 5.5. pani endokrynolog mocno mnie przestraszyla konsekwencjami tej ``choroby``. Najpierw bralam euthyrox 50, później 75, 100 a teraz 112? Dopiero jakieś 2 miesiące temu spadło do poziomu 1,2. Leki dalej przyjmuje. Mialm robionetez USG tarczycy, okazało się ze jest bardzo bardzo Mala stad ta niedoczynność.
 
reklama
dziewczyny ale sie wystraszylam bo lezac sobie na boku ogladajac przyjaciolki pierw czułam takie klucie w okolicy pochwy ale nie bylo to w srodku i tak sobie lezalam i nagle jak dotknełam brzucha poczulam taki twardy nie wiem ile to trwało ale jak wstałam i polozyłam sie z powrotem to juz był miekki teraz tez jest miekki
 
Do góry