reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

ja biorę tylko prenatal :) ogólnie mieszkam w Norwegii i mało kto zaleca tu branie jakichkolwiek tabletek ... mało się wypowiadam ale dużo was czytam także mam nadzieje, że mnie też dołączycie :) u nas ciąże prowadzi lekarz pierwszego kontaktu, nie ma ginekologów do których się chodzi na wizyty ... raz na miesiąc wizyta u lekarza pierwszego kontaktu gdzie mam mierzone ciśnienie, badaną krew, mocz i wagę ... usg tutaj robią tylko na początku żeby potwierdzić ciąże, połówkowe no i tyle ... przeraża mnie to niekiedy bo jak piszecie o usg i tych wszystkich badaniach to troszkę się boję ale jak tylko jestem w Polsce odrazu ide na usg żeby wszystko dokładnie sprawdzić :)
 
reklama
Jolka6621 w takim razie czekam cierpliwie na wiadomość :biggrin2:
Pauluss00 ja biorę Fertilcare, zawiera chyba wszystko potrzebne mi i dzidziusiowi :D Cena to ok 60 zł za 30 tabletek.
Kaha91 słyszałam, że gdy puchną stopy należy siedzieć/leżeć z uniesionymi wyżej :) Podłóż poduszkę czy zwinięty koc - powinno choć trochę pomóc :-)
Ten wątek z gotowaniem to super pomysł :)
Gosiamat ja również zdążyłam już pokłócić się kilka razy z mężem - na szczęście jest wyrozumiały i chwała mu za to ! :-D
 
gosiamat fajne są ciucholandy seria BIGA mają też stronkęmożesz sobie sprawdzić kiedy jaka dostawa:) mają wycene i wagę :) Będzin, Sosnowiec, Katowice;)

wątek z gotowaniem założony :D
 
Witajcie mamusie!

Nie odzywałam się parę dni ale czytałam Was na tel.
Więc zacznę od tego że miałam kolizję samochodową ;/ lipa na maksa... Ale nie z mojej winy. Nic mi się nie stało ale po lekarzach mi każą jeździć żebym się przebadała. Wczoraj też byłam w LIDLU i sie obkupiłam :) 2 pary leginsów, spodnie dresowe i koszulki :D
Ale poza tym wieczorem miałam straszny - masakryczny ból brzucha !!!!!!! A to wszystko przez moich teściów ;/ wczoraj teściu na mnie tak wrzeszczał że myślałm że umre normalnie- na koniec powiedział że ja i moje nienarodzone dziecko jesteśmy przeklęci. Jak wróciłam do domu to przez 2 godziny aż się zanosiłam od płaczu. Ale stwierdziałm że nikt mnie nie będzie poniżał i obrażał mojej jeszcze nienarodzonej córki. Dobrze że mąż mnie obronił ale i tak było ostro. Generalnie źle że sie pojawiłam u nich w rodzinie... Aż mi się pisać o tym nie chce :(

A co do wątku zamkniętego, bardzo bym chciała w nim być. Czuję się jedną z Was i dajecie mi mega wsparcie.

Co do tabletek to biorę Falvit mama i chela magB6. I to tak w miare codziennie po jednej tabletce.

Ściskam Was mamusie.
 
Ja też się pochwalam dresiorami z Lidla ale wzięłam L i są trochę za duże. Myślałam,że jak pojadę po 16 to już nic nie dostanę ale zostało na szczęście jeszcze kilka łaszków :)

Tabletek, witamin nie biorę żadnych, lekarz nic mi takiego nie zalecał. Co prawda powiedział ostatnio, że troszkę mi wyniki poleciały ale nie jest tak źle żeby trzeba było reagować. 19 mam wizytę a przed wizytą krew i mocz więc zobaczymy czy się coś polepszyło.

Co do ciucholandów to u Nas nie ma jakiś szałowych. Jedynym gdzie można znaleźć jakieś lepsze rzeczy to BIGA ale tam znowu ceny są takie, że wolę dopłacić kilka zł i kupić nowe w Pepco czy na innych promocjach. Troszkę moim zdaniem przesadzają z cenami.

Lalki nie przejmuj się takimi prymitywami a już w ogóle w żadne przekleństwa nie wierz bo to pic na wodę, jednak wierzę, że mogłaś czuć się fatalnie słysząc coś takiego. Cudownie, że Twój mąż jest po Twojej stronie i trzymajcie się razem. Do teściów najlepiej nie jeździj skoro psują Ci krew. To oni prędzej będą żałować braku kontaktu z Waszą rodziną niżeli Wy. Uszy do góry, jesteśmy z Tobą :)

Poproszę również o dopisaniu do wątku :)

Dziewczyny czy macie już tą ciemną kreskę na brzuchu? Pomimo dużego brzucha u mnie, kreski brak.

Ostatnie dni przechodziłam katorgę, pachwiny - masakra! Jakbym się ponadciągała, narobiła szpagatów i jeszcze by mnie ktoś podbił o kości łonowej :-( Chodziłam jak kaczka, każdy ruch to ból a największy chyba to było przewracanie się z boku na bok. No i mi też twardnieje i spina się brzuch, czasami beż zadnej przyczyny. Będę musiała pogadac o tym z lekarzem na najbliższej wizycie

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Aali - ja juz mam kreseczke na brzuch od kilku tygodni :) na poczatku była cieniutka i jasna prawie niewidoczna, a teraz z biegiem tygodni robi się coraz bardziej wyraźna. Z tego co wiem to u jednych dziewczyn sie pojawia, a u innych nie i to o niczym nie swiadczy ;))
 
Jezuuuu ale mam zgage :( pije mleko i na chwile przechodzi ale zaraz wraca buuuuu :( i jeszcze suty mnie bolą,pieką nawet nie wiem jak to nazwać...
Jutro idę zrobić krzywą cukrową, jak kupowałam glukoze to się przeraziłam jak zobaczyłam ile tego jest fujjjj
Ja też mam kreseczke ne brzuchu ale nie jest bardo widoczna
 
Dziewczyny ja też nadal nie mam tej kreseczki a w pierwszej ciązy miałam, teraz moze jakiś delikatny zaraz by sie znalazł ale pod brzuchem, chyba to o niczym nie świadczy
 
reklama
lalki, uszy do góry :) nie przejmuj się teściem. Domyslam sie jak sie czujesz, sama niedawno mialam podobna sytuacje. Olej to totalnie, nie warto sie denerwowac ze wzgledu na maluszka :)

Gosiamat, kocha, zrozumie. Moj P ma stalowe nerwy.... ja sie na niego dre, a on grzecznie czeka az skoncze.... jak juz sie wywrzeszcze i zaczynam ryczec jak maly boberek to siada albo kladzie sie obok, mocno przytula i czeka az mi przejdzie.... i przeprasza. Czesto dla zasady z czego ja sama zdaje sobie pozniej sprawe....
 
Do góry