reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

reklama
my na pewno nigdzie nie pojedziemy. Czeka nas przeprowadzka..
Mam taki plan żeby odłożyć kasę na wakację za rok nad naszym morzem. Maluszek będzie już większy :) i jechać sobie w 3.
 
My też nici z wyjazdu. Choć myślę o wypadzie na majówkę. Ale teraz się urządzamy w naszym mieszkaniu i wydatków końca nie widać. Czekamy za meblami do kuchni. Narożnik wybrany w Agata Meble ale 4tyg się czeka ... a już byśmy chcieli zamieszkać na swoim. Póki co mieszkamy u starszej samotnej cioci mojego M. I nam się strasznie dluzy. Pyranko do Was czy Wasi partnerzy chodzą z Wami do lekarza i czy chcecie by byli przy porodzie?
 
HEj kochane,
dacie wiarę, że dopiero co dowiedziałyśmy się, że jesteśmy w ciąży, a tu niebawem połówka ciąży:D:D


Mnie mija 18 tydzień, z wagą stoję bo startowałam z 57,5 i z rana dokładnie tyle jest, pod wieczór wskoczy na 58......nie odchudzam się, nie oszczędzam:D Wczoraj w nocy zeżarłam frytki, w ogóle mogłabym nazwać tę ciążę - ziemniaczaną:D:D:D


Piszecie o zachciankach, moją główną zachcianką są ziemniory pod każdą postacią:D:D:D


Dzidziulka rośnie, widzę podskakującą skórę, ale kruszynka jest ow iele spokojniejsza niż te moje wcześniejsze łobuziaczki:) w końcu chyba ma być grzeczną córunią mamuni:D:D:D




Piszecie o podróżach z dziećmi, ja naprawdę zwiedziłam z moimi brzdącami całą Polskę, prawie całą Europę, po prostu non stop, wyszukiwaliśmy miejsc dla ludzi z dziećmi, mamy obczajone wszystkie dino parki, parki, place zabaw, palmiarnie, bawialnie:D:D dla nas to sama przyjemność....




Mama Krzysia nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji, długo byliście razem? Długo się znaliście? No dla mnie to po prostu jest niepojęte, zero honoru, męskości itp. taki męski gatunek dla mnie jest podły i nie zasługujący na żaden objaw miłości......dramat jednym słowem, ale pamiętaj, że musisz być silna zarówno dla syneczka jak i maleństwa, które rośnie w brzuszku, nie okazuj słabości....walcz o swoje szczęście w pojedynkę....tego Ci życzę, olbrzymiej siły i energii pozytywnej...




Anula09 gratuluję wizytki:)




Ewcia84 no to pospałaś równo hihih:D ja ostatnio też chwytam jakieś godzinki wieczorem i wszystkim tłumaczę, że to na zapas:D:D:D Odnośnie apetytu to ostatnio tak mam, że mi się podkręcił, ciągle mma na coś ochotę:D:D:D Jeju, a tym żurkiem to mnie zabiłaś, ja chcę żurek:D:D:D:D


Kaha91 mnie tak w pierwszej ciąży wymioty kosiły i nudności, ale to musi w końcu minąć....


Natalia2 gratuluję dużego dzidziulka....


TRen ja w każdej ciąży lubię kwaśne:D:D ani razu słodkie, po prostu na słodkie rzeczy patrzeć nie mogę, no chyba, że czkolada do picia, ale też w mini ilości:)


OtokiKa wyznaję dokładnie taką samą zasadę, nasi znajomi nazywają nas cyganeria, powsinogi bo z naszymi maluszkami jeździmy wszędzie, nie potrafimy na dupsku usiąść, 2 lata temu jak moje drugie szczęście miało 6msc kupiliśmy przyczepę i zjechaliśmy całą Europę, w ogóle nie przepadam za ludźmi, którzy dzieci traktują jako przeszkodę w podróżowaniu bo "coś tam"...


Jolka6621 no to miło, że tak kołysanki na niego działają:)


Marta1905 myślę, że na Twoim etapie mogą to już być te słynne bulgotki:)


Olasec za granicą jest równie bezpiecznie jak w Polsce, wszędzie są szpitale, po angielsku rozmawiamy z mężem komunikatywnie, nawet we Francji raz na policję dzwoniłam i zgłaszałam wypadek....tylko, że ja z tych otwartych na ludzi...Na pewno bym nie poleciała dalej jak w Europę z dziećmi....ale w Europie czuję się jak w kraju:D

Pozdrawiam Serdecznie całą resztę wrześnióweczek
 
Kiedyś oglądałam dzień dobry tvn i była mowa o farbowaniu włosów w ciąży i jest to dozwolone. Ja mam problem z zapachami w ciąży i tylko dlatego nie idę do fryzjera ale jak już będzie dobrze i mi wszystko przejdzie to musze iść na farbę.

Na hybrydowe pazurki natomiast bym się nie zdecydowala :-)

Na20talii mój mąż chodzi ze mną do lekarza, ale do gabinetu nie wchodzi, chyba że jest robione usg to wtedy zawsze wchodzi. Przy porodzie oboje chcemy aby mąż był. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby Go nie było wtedy przy mnie. Na szczęście On nie ma oporów :-)
 
Ostatnia edycja:
Kaha91 też mnie czeka przeprowadzka [emoji6]

Na20taliii nie strasz niekończącymi się wydatkami [emoji6]
Mój partner chodzi ze mną do lekarza, ale do gabinetu wchodzi tylko na usg przez powłoki brzuszne :) ja bym chciała żeby był przy porodzie, on niby też chce, ale zobaczymy czy wytrwa i czy mi się zdanie nie odmieni, zobaczymy jak poród przedstawia w szkole rodzenia

A wlasnie, kiedy planujecie się zapisać do szkoły rodzenia?
 
Milusia moi znajomi mieli przykre doświadczenia z wakacjami z małym dzieckiem za granicą. Dziecko się rozchorowało i trzeba było jechać do szpitala gdzie warunki i opieka była tragiczna a to była Chorwacja czyli jakiś poziom tam jest. Po angielsku tez z mężem mówimy i sami zwiedziliśmy dużo w tym pół Afryki ale po doświadczeniach znajomych mam uraz. Dziecko prawie zmarło. Może kiedyś się przełamie, zobaczymy :-)

Otokika na stronach szkół rodzenia jest napisane, że w 26 tygodniu powinno się przyjść, ale zapisać pewnie trzeba się wcześniej. Ja jeszcze nie wiem czy pójdziemy do szkoły rodzenia. Zastanawiam się właśnie.
 
Ostatnia edycja:
Co do lakierów hybrydowych są całkowicie bezpieczne w ciąży, nie wiem czemu byście się nie zdecydowały. A przy tym są bezwonne. :) Oczywiście do porodu zaleca się, aby żaden lakier nie był na paznokciach, bo w razie jakichkolwiek komplikacji oceniają nasz stan zdrowia na podstawie płytki paznokcia.
Farbowanie włosów przekładam na październik ze względu na zawarty w farbach amoniak.

otoKika ja planuję zapisać się do szkoły rodzenia od 5/6 miesiąca. Jedne mówią, że lepiej wcześniej, bo brzuszek mniejszy i jest po prostu wygodniej. Drugie zaś, że poszły później bo chciały mieć wszystko na świeżo - kwestia podejścia :).
 
Ja mam hybrydowe pazurki, tylko trzeba uważać, żeby nie zdejmować tradycyjną metodą (aceton plus okluzja), tylko odmoczyć w wodzie ile fabryka dała i zdejmować płatkami....Ogólnie aceton jest bardzo szkodliwy i bardziej toksyczne jest zmywanie paznokci standardowych......

Olasec pewnie gdybym ja znała taki przypadek z chorobą dzieciaczka to było by mi faktycznie ciężko, a chorwacja to jednak jeszcze trochę zaścianek, miałam na myśli Francję, Niemcy, Hiszpanię, Włochy...

Anetka91 ja miałam do porodu zrobione pazurki i makijaż (czułam się z tym cudownie, a nie jak wypłowiały pawian hihih jak w pierwszej ciąży), ogólnie chodzi o saturację, ale dzisiaj jest wiele innych metod sprawdzających stan zdrowia nie tylko pulsoksymetr:)
 
reklama
Kurczę, dzisiaj jakiś problem z bb, rano posty znikały po kilku sekundach, widać je było po odświeżeniu i po kilku sekundach tak samo, teraz suwaczków nie widać...

Aneta- teraz jest mnostwo farb bez amoniaków ;-) Ja już miesiąc temu farbowałam, w pierwszej ciąży też farbowałam i nic małemu nie było. Poprostu po nałożeniu farby przebywałam w otwarych pomieszczeniach, żeby tego zapachu ne wdychać za dużo.
Co do studiów- w listopadzie rodziłam małego, byłam wcześniej w dziekanacie i załatwili mi, żebym do grudnia nie musiała chodzić na zajęcia i miała obecność, bo fizycznie jest niemożliwe bycie na uczelni zaraz po porodzie. A później nadrabiałam zaległości w domu, czasami mi małego na karmienie przywieźli do szkoły, a tak to dostawał odciągnięte kilka dni wcześniej mleko, bo można mrozić. Zajmował się nim mój m na zmianę z moją mamą. Na uczelnie brałam laktator i czasami w samochodzie, a czasami w łazience odciągałam. Wszystko się da ;-) A zajęcia miałam od 8 do 20 sobota i niedziela co 2 tygodnie.

Dziewczyny, które stosują Omegamed pregna dha- w rossmannie promocja od dzisiaj z kartą rossnę (można ją założyć w ciąży) 60 kaps. 29,59 !
 
Do góry