reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

reklama
Dziewczyny czytałam, że z tym brzuchem to jest tak, te które mają silniejsze mięśnie brzucha, są bardziej wysportowane mają go później. Moja znajoma jest w 7 miesiącu i dopiero coś widać. Wszystko przed nami :-)
 
No to moje mięśnie brzucha chyba muszą być słabe bo na wszystkich bluzkach już mi się na brzuchu opina i widać małą kuleczkę. Gdziesz czytałam, że chyba w 2 trymestrze będzie można robić plank więc może coś je wzmocnie^^
 
Dziewczyny czytałam, że z tym brzuchem to jest tak, te które mają silniejsze mięśnie brzucha, są bardziej wysportowane mają go później. Moja znajoma jest w 7 miesiącu i dopiero coś widać. Wszystko przed nami :-)

U mnie w pierwszej ciązy brzuch wyskoczyl ok 18 tc., a w kolejnych od razu bylo widac ze coś mnie wypycha. I miesnie brzucha mam ok. gdyby nie tluszczyk i trochke rozciagnieta skóra bylby twardy jak skala :D

A c do meza za granicą. Moj byl. "zostawił mnie" z dwutygodniowym Oskarem i 4 letnim nadpobudliwym i autystycznym Filipem. Strasznie ciezko nie bylo.
 
Melduje sie, dziecie bardzo ruchliwe na usg, wszystkie strony swoje pokazało, nawet pępowine lekarz nie mógł zmierzyć przeziernosci karku bo tak sie wiercilo, ale w ulamek sekundy zmierzyl iz wynosi 1,5, także w normie. Podczas wygibasów zauważyłam miedzy nogami cos i pytam lekarza czy dobrze widze, ze bedzie chlopak, lekarz stwierdzil, ze on sam tego nie widzi i faktycznie po chwili gdy mlode zaczelo ruszac nozkami okazalo sie ze to pepowina ktora przeskoczyla na bok, gdy rozchylilo nogi ponownie juz nie bylo widac nic miedzy nogami takze duze orawdopodobienstwo, ze bedzie u nas dziewczynka, ale na potwierdzenie trzeba czekac min do nastepnej wizyty, moze wtedy bedzie spokojniejsza i tak nie bedzie fikac jak szalona, mialam USG orzez brzuch i pochwe.


Torbiel nadal sie utrzymuje, niestety może nawet byc przez całą ciąże Emotikon unsure Poza tym jest okey, wszystko zgadza sie z terminem z OM i książkowych wymiarów ma 7 cm. ;)

FB_IMG_1426694321549.jpg

Mi brzuch wyskoczył taki typowy ok 20 tyg, w 30 tyg mialam mała piłeczkę, jeszcze się wambrzuszków odechce ;)
 

Załączniki

  • FB_IMG_1426694321549.jpg
    FB_IMG_1426694321549.jpg
    13,5 KB · Wyświetleń: 42
No mamusie ja już po wizycie - 8.96 cm, dzieciak na początku odwrócony do Pana doktora tyłeczkiem - poprosiłam żeby maleństwo troszkę poruszał to może pokaże co ma między nogami i pokazało maleństwo moje. SIUR jak byk :eek::eek:. No nie powiem byłam mega zaskoczona i zszokowana :/ Mówię do lekarza że może się jeszcze zmieni, a On na to że już się raczej nie zmieni, nie skróci się i tak z Dominiki zrobił się Michał (nie Piotr)...
ale przyznam szczerze ucieszyłam się :D
 
Ja tez nie znam płci.W piątek idę na rutynową kontrol - ciekawe czy będę miała usg- 2 tyg temu miałam, ale takie że lekarz przyłożył głowicę do brzucha na niecałą minutę- maluszek poskakał, tętno było i po badaniu :( Także na razie nic nie kupuję, a też już mnie korci.

Dziewczyny odnośnie porannych rozmów o L4- jestem na nim od 7 stycznia :) W domu mi się nie nudzi - wstaję o 10 -póżniej śniadanko, spacerek do miasta po drobne zakupy, a to ogarnianie domu, odwiedziny u rodziców, obiad, książki i tak mi dzionki lecą.
Zauważyłam zwiększony apetyt - zaczynam odrabiać stracone kilogramy. Co za dziwny stan- jeszcze mnie muli a jeść się chce :( Ja tam u was laseczki jesteście z wagą do przodu czy do tyłu? ja z 73 miałam 69 a dzisiaj już 70:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie kilo do przodu. Od obiadu nic nie jadłam, bo tak czekałam na bagietkę czosnkową z biedronki. Zjadłam całą z pomidorem i mam zgagę jak cholera :confused2: wypiłam trochę zimnego mleka i liczę na to, że mi przejdzie.
Ja jakiegoś parcia specjalnego na poznanie już płci nie mam, w pierwszej miałam większe,a mały i tak nie chciał się pokazać :-p
 
Do góry