reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Łe, a ja uwielbiam babkę właśnie z zakalcem. :-p
Moj chlop uwielbia zakalce, zawsze babci wyjada bo czesto jej wychodza.
Future fajne wlosy, takie zdrowe sie wydaja.
Ja wreszcie sie zapisalam do fryzjera za 2 tyg ma wolne miejsce, ale powiedzialam ze do innego za nic nie pojde.
Mysmy byli dzis caly dzien w centrum chcialam sie wyzyc w zakupach niestety nic fajnego dla malej nie bylo, na pocieszenie kupilam jej kubek niekapek i kaszke, ani jednego ani drugiego przez nastepne 2 miesiace i tak uzywac nie bedzie..No moze sprobuje wode z kubka podac.:-D
 
reklama
Anusienka1986 - ja Adę, gdy miała pół roku uczyłam pić z kubka/butelki prawie 1,5 m-ca, wcześniej tylko miała kontakt z cycem, obiecałam sobie, że jak będzie kolejna dzidzia to tego błędu nie powtórzę, ale gdy odpadały kolejne wrześniówki z cycowania po podaniu butli, to ostatecznie nie dałam, wolę się pomęczyć z nauczaniem niż nie cycować. Mi Weronika pije z doidy cup. DOIDYCUP Nie bawię się w niekapki póki co, bo przy Adzie się nawkurzałam ile badziewia zbiera się w tych ustnikach, rurkach i w ogóle. Weronika nie wiem czy naśladuje Adę czy instynkt, ale załapała od razu i swoje łapki ładnie trzyma na uszkach, a ja trzymam za dno kubeczka, leję tam niewiele wody i pomalutku pije.
 
Ostatnia edycja:
palma jupi...gratulacje dla NIuni ;)))

Martuś no właśnie się dziwię, że z czymś można łaskę robić. ale są tacy lekarze. ja mialam fajną lekarkę, i ze zwolnieniami nie bylo problemu i z zniczym, ale niestety się zawinęła, to wam pisałam już, a jeszcze się nie zapisałam do nikogo. ale musze miec lekarza jak wroce do pracy, bo i zwolnienia i opieka musi byc. a jak ktos nie chce mi czegos dac, to ide do innego. to za mnie maja pieniądze w koncu.

Verita dzieki, ale wlasnie cierpię na wypadanie. zrobię inne fotki to dam, tamta jest z tableta i jakas taka dziwna ;) biala skóra jak u trupa ;)

Martusia - powiadasz, ze Oluś śpi, a Gutek za to zasnal 18, jak chcialam go obudzic o 20, to spiewalam mu, drapałam po pleckach, a ten podniosl glowe, usmiechnal sie i dalej w kimono. i ,kilka razy jeszcze prpbowałam, a ten spał. pozniej jadl o 21.30 i dalej spi. nawet go nie kąpałam dzisiaj, bo przespał kąpiel, a pozniej ..... też spał. ciekawe cZy wstanie mi o 4 i bedzie uważał, że już jest dzień???
 
Dolores w dupe dostaniesz jak po mieście z tym półpaścem będziesz łazic.Tego nie można przeziębic.
future ślicznie ci w tym kolorku:tak:
merlin fajnie że badania będziecie mieli i że wizyta pomyślna:tak:
Axa martwimy się,no:-(
Maluszek biedy ten syneczek twój,a swędzi go to? Co do lekarki to :dry:Dobrze że idziecie do dobrego lekarza może poradzi dobrze.A ta skorupa pęka mu sączy się z tego wydzielina,taka ropka klejąca jakby?To są czerwone plamy,czy takia bardziej skorupka własnie?Ma to też we włoskach?Bardziej w zgięciach?I czy to faktycznie skaza?Jak jadłas,piłas nabiał,to po3-4 dniach było znaczne pogorszenie?Do czego zmierzam,a do tego że może to nie skaza ani AZS tylko naprzykład Łojotokowe Zapalenie Skóry.Lekarze się nie znają,wszyscy chca leczyc z AZS a jak to łojotok to tymi wszystkimi emolientami tylko pogarsza się skóre.Bo łojotok się wysusza a nie nawilża.Mój chrzesniak (10mies) ma własnie łojotok,wszyscy leczyli go jakby miał azs,nawet w szpitalu leczyli go z azs,i wszyscy kazali smarowac,emolientami,parafiną,i maścia cholesterolowa robioną,zwłaszcza tym ostatnim kazali do oporu co doprowadziło dziecko do tragicznych skutków,był jedną wielką raną,właśnie przez te natłuszczanie.Nadal nie jest dobrze siostra wypróbowała tonę farmaceutyków,leżała z nim kilkakrotnie na dermatologi,ale dziecko jako tako teraz wygląda.Ja nie mówię że u Was to ŁZS ale warto wiedziec że takie coś też jest a lekarze nie biorą tego pod uwagę.Seria Balneum jest bez parafiny,dobry na łojotok a i na AZS tez nie zaszkodzi.Może kup z jeden kremik i wypróbuj.
Ja używam akurat Emolium bo nam to służy lubie Dziewczyna ten krem trójaktywny,przy strarszaku tez używałam.
Maluszk u nas dieta wyglada tak.Ja nie jem nabiału,jajek,wołowiny,cielęciny,kurczaka,żadnych innych alergenów.Żadnych pomidorów,ogórków,cytrusów i takich tam.Może prościej było by co ja jem,bo nie jem bo albo uczula,albo boje się że uczuli albo nie miałam jak wprowadzic do diety bo podchodze do tego bardzo ostrożnie,każdą przyprawę nawet testuję przez 3 dni i dopiero nowośc,Z kolejną nowoscia czekam az skóra się wyleczy.A wiec tak jem indyka i wieprzowinę,z warzyw marchewka,ziemniaki,buraki,cukinia,pieczarki,brokuł.Z owoców tylko jabłka,czarna herbata,woda czasami sok jabłkowy,ryż,kasza jęczmienna i pszenica czyli chleb ale nigdy taki z supermarketu,makarony,mąka.Żadnych ciastek,chrupek,chipsów,cukierków,żelków,kisli,galaretek.Tam wszedzie mogą byc barwniki,konserwany które bardzo uczulają.Ja jem tylko mięso pieczone i szynkę uwędzoną przez moją mamę.Jak zjem wendlinę sklepowa to mały ma krosty,szorstkie poliki.Uczulają go tez banany,pietruszka,oczywiscie nabiał,prawdopodobnie kukurydza i por.Po ogórkach miał nietolerancję.Z alergenów jem rybkę tylko.A z gotowców u nas przeszło ciasto francuskie z biedronki,piekę z niego ciasteczka z jabłkami i tym się ratuję jak mam doła.
Wiem ze to cholernie trudne,zwłaszcza jak małżon cos siedzi obok i szamie z apetytem:dry:

A własnie przed chwilą go zje....ałam że zaniedbuje dzieci,a zwłaszcza starszaka,bo go nigdy nie ma ok takie czasy mamy.Ale jak jest w domu to chwile posiedzi i ma 1000 swoich spraw mega ważnych a dziecko pyta mnie ciągle kiedy tata będzie,ile bedzie siedział w garazu,kiedy wróci z gołębnika.Pa...lant jeden zamiast z dzieckiem się pobawic to idzie nowe półki gołębiom ubijac,tam chodzi się relaxowac:wściekła/y:Zatłukę go w końcu chyba:wściekła/y:
 
Beacia oj ja tez sie znow ostro wkurzylam na m bo tylko fb, fb albo tv wrrrr i sto razy do niego gadac az uslyszy wrrr

my od dzis jedziemy na Dentnox-ie maly w koncu pospal po tym dluzej niz 5 minut, a i tak jeszcze przez te 5 minut musial sie bujac zeby spac bidulek:baffled:


aaa zapomnialam ten kubek co pokazala Lilijanna jest zajefajny :-) mialam dla dziewczynki, ktora miala problem z przejsciem z cyca na butelke
 
Nie mam sił..dopiero teraz sobie siadłam:-( Jutro przyjeżdżają siostry M do niedzieli zostają no i musiałam posprzątać no i wiadomo coś nie coś na ząb zrobić..A Artur dziś wyjątkowo towarzyski, jak tylko go zostawiałam to nerw, a spał może z 1h w ciągu dnia i padł na dobre o 22...Kręgosłup mi zaraz odleci :wściekła/y: Idę nadrabiać
 
Beacia dziekuje za odpowiedz:-) :*:* to podziwiam,że dajesz rade z cycem,ze tak wszystko testujesz pomalu wprowadzasz bo ja juz wymiekam,nie jem zle jem tez zle,przez jakis czas byla poprawa jak nabialu nie jadlam ale to na kilka dni. Takze uwazam,że lawiej mi bybylo jakby byl czysty i wtedy cos zjem,czy mu podam i widzialabym,żę wysypalo go po tym czy po tym a tak...no ciezej bynajmniej

Dawid jest czerwony w zgieciach lokci,pod pachami,kolankami i na stopce. I to taka plama czerowna sucha. Na rekach i klatce piersiowe plamy czerowne suche i gdzie nie gdzie ma szorstka skorke na nozkach. Bynajmniej nie ma ropy czy jakis pryszczykow. Czesto drapie sie za uchem tam mu tez smaruje.Z checia wyslalabym Ci zdjecie mam swieze zrobilam jak uzylam ten kosmetyk nowy zeby mezowi pokazac...

Patrzac sama na necie to dla mnie jest to AZS,i ostatnio pediatra nam to powiedzial dal masc oxycort uzywac 3 dni mielismy poprawa byla ale na krotko i krople fenistil
 
Ostatnia edycja:
maluszek2012 - ja dawałam jeszcze Weronice przy uczuleniu Calcium, bo to uśmierza swędzenie, a wiadomo taki Szkrab ani się nie podrapie (w tym przypadku dobrze), ale denerwować to może. Adriannie jak coś wychodzi to też od razu Calcium no i jej Zyrtec. Dawidowi pewnie Zyrtec też można już podawać, ale to by trzeba było z lekarzem skonsultować, choć fenistil i Zyrtec to chyba jeden czort. Mocno współczuję, bo taki widok dołuje człowieka.


A ja idę upiec ciasteczka dla Adzika :-)
 
reklama
moj brat jest alergikiem i uczulony na 3/4 rzeczy ale pomaga mu zyrtec i czasem wapno tez pije. moze wlasnie jak pisze Lili sprobuj podpytac lekarza o zyrtec.

tulam Cie mocno.
 
Do góry