reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

no hej kochane, nie nadrobie was, bo nie bylo mnie kilka dni, a tu narosło 20 stron. a nie daje rady.

Mała już doszła do siebie po moim powrocie, już się dla niej liczę. b o był tylko tata tata, ale już okej.

dzisiaj piękna pogoda, ale ja niestety nie wychodzę na dwór, bo od razu mam zaostrzenia, ale generalnie nie narzekam, bo jak siedzę w domu to mogę fisiować z małą tak jak na dworze.
wczoraj mieliśmy grilla, bo się trochę osób najechało, to troche posiedzialam, bo padało, ale jakby bylo słońce, to pewnie nie wyszłabym na chwilke. i tak moj mąż krzyczał, ze mam iść w maseczce. no ale nic się nie stało.
aha tylko krew mi poszła z nosa, ale mniejsza o to.


Hesiu zasnął właśnie, wiec mam chwilkę dla siebie, ale po cąłym dniu padam na pysk. ale to tylko szczęście...


no nic,


dobranoc kochane :*
 
reklama
no już po pierwszym meczu :) smiałam się bo M mi nie wierzyl jak mówiłam, że Tytoń obroni karnego i będzie remis :-D

Patrysia u mnie weszly osobne kołdry jak kiedyś mojemu M się śniło, że wciąga mnie do autobusu jak z niego wypadałam... a ciągnął koldrę, która ja mu chciałam wyrwać :-D:szok:

Fasolko no cola mi pomogła... ale po niej miałam znowu zgagę :-D

Jaśminum
najgorzej jest czytać neta... bo tam każdy pisze co mu ślina na język przyniesie idź do lekarza wszystkiego się dowiesz :tak:

Maluszek ja to mam jakiegoś pecha... dzisiaj pojechałam do pizzerii wzięłam sobie sałatkę a tam dodatek mega ostry sos :szok: jak spisz na lewym boku dziecko może być bardziej aktywne bo podobno wtedy jest lepsze dotlenienie dziecka :tak: ja jak śpie na lewym boku młody/a szaleje jak nie wiem :-D

Ansure i jak wrażenia po meczu?? duszno tam bylo??

Ayni nie martw się z położną :) ja mam taką sklerozę, że hej... a hitem ostatniej ciaży było to jak wlozyłam do włączonej maszynki do mięsa dużą łyżkę:szok: oczywiscie maszynka do wyrzucenia :szok:

Palemko a bralaś czopki glicerynowe??

Liljanna
nic nie wiem od Maybebaby... co do Zusu... różne są historie... zazwyczaj się skarżą dziewczyny, że wyoplaty sa nie w terminach... jak ponizej :) co do mleka matki nie popadajmy ze skrajności w skrajność pisząc zdrowym mleku matki nie biorę pod uwagę tutaj narkomanek i alkoholiczek...

Patrysia super, że kaska jest :) to poszalejesz:)

Merlin
macierzyński bedziesz miała z zusu pewnie... a do kiedy mas zumowę?? tutaj na BB jest prawnik z zakresu prawa pracy pomoże Ci ...

Gorgusia
to zależy nie od Polski tylko od pracodawcy... niestety większość jest takich, że najlepiej wywaliliby juz ciężarną z pracy gdyby mogli...

Martusia mnie dzisiaj wzięlo na marchewkę startą z jabłkiem :-pjakieś dziwne smaki mam :-p

Maleństwo
myslę, że to i tak nic nie da...

Ayni
myśle, że u nas inaczej by to wyglądalo gdyby ludzie nie kantowali... niestety ilu jest emerytów, ktorzy są młodzi.... ilu jest rencistów, z lewymi rentami... ilu jest ludzi, którzy zaniżają dochody, żeby mieć dodatek z Mopsu... mnóstwo... i moim zdaniem dobrze, że zrobili ograniczenie becikowego bo... patologia rodziła na potęgę dzieci, żeby mieć ten 1000 zl a potem porzucali dzieci... i my je utrzymujemy potem np w domach dziecka...

Co do prywatnych przedszkoli niestety są one gorszej jakiści niz prywatne... i wcale to tak źle nie wygląda jak piszesz... no nie mówmy, że w PL jest tak tragicznie...Ilu jest ludzi, którzy Cio w twarz powiedzą, że za 1500 nie pójdą do pracy... ale kase od Państwa ciągną...bo po co ma isc robc skoro dostanie za darmo...? Błąd ktwi nie w państwie i systemie (nie ma idealnego systemu nigdzie) tylko w ludziach...

Martusia wychowawczy przysluguje osobie pracującej... więc jeżeli umowa Ci się skonczy przedf zakonczeniem macierzyńskiego to nie przysluguje Ci wychowawczy...

Monaliza no nieźle... ale najważniejsze, ze małej nic nie ma :)

Do_it z karmieniem to 80 % najważniejsze, żeby się nie spresować myśleć pozytywnie :tak:jak sie nie uda nie bedzie to koniec świata:tak:

Fasolko zgadzam się z Tobą w 100% z tym co piszesz i zaraz pędzę na zakupowy zobaczyć co zakupilaś :)

Martusia
ja nie lubie oglądac ligi... ale mecze typu Euro zawsze oglądałam :) teraz oglądamy Czechy-Rosja:)

Ryba u nas niania to samo minimum 1200 zl musisz dać... dlatego ja siedze w domu z dzieckiem bo jak mam pracować za darmo to po co?

co do naszego NFZ ja mysle, że powinien być sprywatyzowany... płacisz u każdego lekarza i tyle... i powiem Wam co by bylo... babcie, ktore przychodzą 4 razy w tygodniu do lekarza juz by tak nie siedziały...a zajmują miejsce bo chcą sobie z lekarzem pogadać...Jak patrzę ile biorą mnie i M na NFZ to coś mnie trafia bo ja za pakiet prywatny, gdzie wszystkich specjalistów mam od ręki płacę 120 zl miesięcznie...i opieka obejmuje i mnie i męża i dziecko...a jak mam iść na NFZ się prosić o skierowanie na morfologię, ktora kosztuje 10 zl z pobraniem to wolę iśc prywatnie zamiast stać w kolejkach i się prosić i przy okazji załapać jakas chorobę...
Ale niestety wielu ludzi tego nie rozumie...sam przykład... szpital w którym rodziłam ... odkąd był państwowy warunki masakra...opieka średnia...jak stal się prywatnym szpitalem, tylko na niektóre rzeczy mają podpisane z NFZ jakość usługi się polepszyła o 90% a pacjent nie placi nic...
 
mantezowa no to ja mocno w szoku jestem z tych cen, u nas tzn. 8km ode mnie w najblizszym miescie znam kilka osob, ktore pracuja jako nianie i nie maja wiecej niz to co napisalam, bez snesu jakby u nas niania brala ponad 1000zl bo u nas srednia pensja faceta pracujacego w produkcji to 1500zl i jakby mial teraz oplacic nianie wg obowiazujacego u Was cennnika to szok by byl
 
Future cieszez sie, ze juz jestes i ze Hesi wrocilo zainteresowanie Mama;)ja tez dzis rano zaliczylam krwotok z nosa to chyba przez te zmiany cisnienia i pogody;/

...wlasnie dzwonil M, tak slodko meczykowy nastroj ma co slychac w Jego glosie od razu mi sie humor poprawil powiedzial ze za 3 tygodnie przyjedzie na 3 dni juz zaczynam odliczac...dobrze, ze Go uslyszalam bo przez gg to jednak nie to samo a na skeypa ma za slabego neta....ale tesknota mi nie minela byle te 3 tyg wytrzymac a jaka ja juz bede wielka:szok::szok::szok:wlasnie do mnie dotarlo ze moze sie biedactwo przestraszyc hihih

No nic Mamuski chyba na dzis wystarczy jutro idziemy na festyn Przedszkolny gdzie bedzie mojej P. chrzestnica wystepowala a wieczorkiem juz Rodzice wracaja wiec jakos zleci do uslyszenia slodkich snow i buziaczki:*
 
nim nadrobie reszte to odpisze mantezowej mnie zus ło matko jak ja doskonale wiem o czym Ty mowisz, mnie tez baaaaardzo ten zus denerwuje, przelewaja kiedy chca, nieregularnie, i za taki okres chorobowego za jaki sie im podoba, jakies dwa tygodnie temu do nich dzwonilam i mowilam, ze przez ich nieregularne przelewanie nie mam na zycie to sie babka rozlaczyla!!!!! na szczescie moj m ma teraz tygodniowki, to to co oni mi przelewaja zostawiam na koncie na rachunki ale do tej pory niezle sie przezten zus (Państwo w Państwie) nastresowalam
Jak ja czytam te Wasze historie z ZUSem to się zastanawiam czy w PL żyjecie. ZUS ma terminy, ZUS nie może przelać pieniędzy po terminie, musi wtedy zapłacić odsetki. Jeszcze potrafię zrozumieć, że pierwsze L4 jest problemowe, ale każde następne na banka idzie w terminie. Masz zwolnienia miesięczne czy dwutygodniowe?

ja za to zostanę bez pracy z dniem porodu :/ bo... uwaga ..."darmozjadów na macierzyńskim nie bedę otrzymywać i nei przedłużę umowy" miłe słowa od kobiety co ma dwójkę dzieci
A co masz umowę do dnia porodu? Jeśli nie to:
- nie może Cię zwolnić, bo będziesz na macierzyńskim + macierzyńskim dodatkowym
- potem składasz podanie o urlop
- ORAZ WNIOSEK, ŻĘ PRZECHODZISZ NA 3/4 ETATU DO PRACY I NIE MOŻE CIĘ ZWOLNIĆ PRZEZ ROK CZASU


Taka jest Polska niestety. Zero ochrony dla młodych mam. Ja też już się stresuje jak to będzie,bo mam umowę do końca roku. Albo bede musiała wrócić w styczniu,albo się nade mną zlitują i dadzą kolejną umowę do marca i wykorzystując zaległy urlop będę w domu do kwietnia,albo okaże się,że dupa i zostanę bez pracy. Moja szefowa rodzi w lipcu,a teraz ma zastępcę,z którym ciężko się rozmawia... ja nie wyobrażam sobie teraz 4msc maluszka zostawić w żłobku...a innej opcji w razie musu powrotu di pracy nie ma....
Nie ma bata, żebyś wróciła w styczniu, bo będziesz na macierzyńskim, którego nie możesz się zrzec, chyba, że na męża, ale to musi być 22 tydzień życia dziecka.

czas się zbuntować władzy i zacząć walczyć o swoje. POLSKA PRORODZINNA <hahahahhaha> :-D:-D
kto to widział. becikowe co kot napłakał. zasiłki też.
z pracą ciężko a Polska chce by kobiety rodziły.

Może jakiś STRAJK kobiet w ciąży??

(na wątku październik już zbuntowałam dziewczyny) :-D:-D

albo spróbujmy z petycją internetową. ktoś z nas wymyśli i sobie skan przesyłać będziemy mali'em . kazda wydrukuje i skan odeśle i spróbujemy zebrać jak najwiecej podpisów. albo w swoim otoczeniu kazda zbierze podpisy i sie do Władzy wysle.
hmm??? co Wy na to??
moze czas zadziałać.
tyle osób strajkuje to i MY powinnyśmy zacząć walczyć o swoje.
Pomysł nawet fajny, ale nie widzę tutaj innego strajku jak poprzez petycję, bo która kobieta w ciąży będzie jechała do Warszawy stać sobie na ulicy.

Merlin skad ja to znam... masakra ja to w ogole ubolewalam bo gdyby umowe dali nam z dniem 01.01.12 to dostalabym umowe tak jak reszta na 4 lata a,że L4 dostalam 10.01.12 a umowe DOPIERO 25.01 to dali my tylko na rok:-:)-(

A ja jestem ciekawa co z urlopem wypoczynkowym, kiedy wypłaca ten ekwiwalent przydaloby sie:-D zaległego mam a juz mamy nowy rok czerwiec juz:-D a jak tam u Was???

Jak nie było potrzeby leżenia, to po co się z L4 pchałaś bez papierka w ręku? No chyba, że mus był do leżenia to rozumiem.
Świadczenie urlopowe jest wypłącane pod warunkiem, że:
- mówi o tym regulamin firmy, gdy firma zatrudnia powyżej 20 osób musi być wypłacony
- poniżej 20 osób, gdy samemu przed urlopem złoży się podanie o owe świadczenie

2. bezsensowne bieganie 22 chlopa za jedna mala pileczka
Chłopa lata 25, bo jeszcze 3 sedziów, a wczoraj był dodatkowo konkurs na eliminację ludzi z boiska i ostatecznie latało 23 :-p

ryba to gdzie Ty mieszkasz?? ja podalam ceny niań z najblizszego miasta z ktorego pochodze ceny ksztaltuja sie od 550 do maks 800zł, maks jaki można dostać to 5zł na godzine ale to rzadkosc, ja mialam 5,50zł na godzine
No to wow, to normalnie w PL od 8 PLN zaczyna sę gadka, a ja nie mieszkam w dużej miejscowości.

Martusia u mnie wszędzie w okolicy nianie też biorą po 8 - 10 zł na godzinę a dniówka wychodzi 80zł więc miesięcznie ok 1600zł
No u mnie jest tak samo. I dodajmy, że płatność jest za opiekę za dziecko, a np. nie obranie jeszcze ziemniaków na obiad.


Liljanna nic nie wiem od Maybebaby... co do Zusu... różne są historie... zazwyczaj się skarżą dziewczyny, że wyoplaty sa nie w terminach... jak ponizej :) co do mleka matki nie popadajmy ze skrajności w skrajność pisząc zdrowym mleku matki nie biorę pod uwagę tutaj narkomanek i alkoholiczek...
No nawet o narkomankach i alkoholiczkach nie pomyślałam, raczej o mamach, którym w cyckach zdarzają się siki weroniki i dzieć się tym nie jest wstanie najeść, a to ostatnio dość częsty przypadek, bo babyblues, bo stres, bo nerwy i inne czynniki na to wpływające, brak spokoju i czasu na bycie sam na sam z dzieckiem.

No mecz fajny, szczególnie obroniony karny. Szkoda tylko, że w drugiej połowie poza ta jedną akcją, nas nie było.
 
Lilianna- ależ mnie zaintrygowałaś! Czyli mając umowę do grudnia normalnie mam prawo do pełnego urlopu macierzyńskiego? A co z moim urlopem z tego roku,którego w ogóle nie wykorzystałam? Firma zatrudnia powyżej 20 osób.
 
WITAM:)

Aj aj ale polacy potrafią dać nam emocje co??M pod koniec to ie wiedizał co robić żeby tylko w ekran nie patrzec hehe bał sie ze jeszcze na remisie się nie skonczy(bo wolimy to niż przegrac)...ale ogólnie dopy dali tym bardziej ze grali z 10 grekami :/ a patrząc na rosje która ograła nieźle czechów to masakra :0 nie mamy szans!

Domiś to hehe przed tv kopał piłke(tak jakby grał ruszajac się)hehe takie emocje moje dziecko miało:D a jak padł gol to i Alanek krzyczał GOOOOL GOOOL :D

A na koniec to słysze jak na skuterahc u nas na drodze jada chłopacy i wołają"Chłopaki nic się nie stało chłopaki nic się nie stałoooo..." hehe :D

Ogólnie dla mnie się stało bo z takim wynikiem gdzie my do pół finałów???????
 
Ja nadal wierzę w powodzenie akcji na euro, ale cieszę się,że bilety sprzedaliśmy :)
Dziś mam plan posprzątać na błysk łazienkę, a na 18 jedziemy do znajomych posiedzieć. Mój M oczywiście w pracy, ale ma wcześniej wracać :D
Miłego weekendu Brzuchatki Wam życzę.
 
reklama
Lilijanna Jak ja czytam te Wasze historie z ZUSem to się zastanawiam czy w PL żyjecie. ZUS ma terminy, ZUS nie może przelać pieniędzy po terminie, musi wtedy zapłacić odsetki. Jeszcze potrafię zrozumieć, że pierwsze L4 jest problemowe, ale każde następne na banka idzie w terminie. Masz zwolnienia miesięczne czy dwutygodniowe?


Mi nie chodzilo, ze placa nie w terminie, tylko ja mam np. zwolnienia 1,5-maks 2 tygodniowe i co miesiac dostaje w roznych terminach i za rozne okresy pieniazki. Tak, ze nie idzie nic zaplanowac. Ale 30 dni od daty wsytawienia zwolnienia jeszcze nigdy mi nie przekroczylo.


Ja sie witam porannie. W nocy znowu nie moglam spac, wstalam polozylam sie w salonie na lozko i zlapal mnie straszny bol, po lewej stronie w dole brzucha, probowalam usiasc i nie moglam z bolu. Po jakichs dwoch minutach przeszlo i poszlam spac. Teraz juz jest ok, ale w nocy myslalam, ze nie wiadomo co sie dzieje.
Zaraz ide z m i Oliwka na wioskowy Dzien Dziecka, dwa lata temu super bylo, ognisko z kielbaskami, ciasto, kawa, zawody dla dzieci z nagrodami, straz pozarna woda lala...
 
Do góry