reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

reklama
Fasolka no właśnie szukałam naczyń z polipropylenu, powinno być oznaczenie na opakowaniu Pp. Z tego co na razie sie zorientowałam to tommee tippee ma takie naczynia. nie wiem jak avent bo nigdzie info nie moge znaleźć, wiem, ze na pewno butelki maja polipropylenu, a naczynia to wlasnie nie pisza nigdzie. natomiast te z melaminy to nie mam pojecia czy maja jakies oznaczenie. A tutaj artykul: Te naczynia mogą zabić - Warszawa -Wydarzenia, Sport, Plotki, Auto-moto, Seriale - SE.pl Z tym zabiciem to chyba lekko przesadzają, ale co się dziwić jak to zdaje sie super express, jeden z najwiekszych szmatlawców ;) ale co do naczyn to akurat prawda.

Mam kilka naczyń z tt i na ich opakowaniach jest napisane, że są z polipropylenu



Palma ach bido ty, mam nadzieje, ze sie unormuje u was.

Axa ty tak kolezanek za duzo nie sluchaj. Moj Adas to tez niby taki gietki i plastyczny, zabawki lapie na macie, ale zeby cos w dwie rece wziac to sie mu raz zdarzylo. Nie rechocze na glos, tylko sie smieje i wydaje jakies tam swoje dzwieki , ale mama bedzie czekac na chichranie i lapanie. Nie spieszy sie...

Dziewczaki odnosnie talerzykow i miseczek, zastanawiam sie czy od razu nie strzelic sobie miseczki zasysajacej, bo potem Adas podrosnie i bedzie chcial juz sam jesc i bedzie mu miska po blacie latac. Co myslicie ?

Lyzeczki musze kupic bo mam tylko 1... I rowniez mysle o Nuby..

Wydaje mi się, że takie przysysane miseczki, to fajna sprawa.
Ja mam miseczki z tt a do nich matę tt, którą przysysa się te naczynia do blatu.
to się nazywa magiczna mata
 
Ostatnia edycja:
Mam kilka naczyń z tt i na ich opakowaniach jest napisane, że są z polipropylenu
Wydaje mi się, że takie przysysane miseczki, to fajna sprawa.
Ja mam miseczki z tt a do nich matę tt, którą przysysa się te naczynia do blatu.
to się nazywa magiczna mata


a gdzie kupiłaś naczynia tt ?

zastanawiam się tez nad takimi miseczkami w które sie wlewa wrzątek żeby jedzenie było ciepłe lub innym systemem żeby utrzymać ciepło


*martusia* moze to kwestia tego że jest już zmęczony i nic mu sie juz nie chce ;-) spróbuj go przebrać wcześniej. Krzyś nie lubi ubierać sie po kąpieli :tak:
 
Dzień dobry :)
witam się z poranną kawą... Mąż w pracy, dziecię jeszcze śpi... jest chwila na "poranną prasę" :-p

Ja ciągle jeszcze kaszlę, a na domiar złego Zuza zaczęła pokasływać. 3-dniówka to chyba jednak nie była, bo wysypki brak... Gorączka ładnie spadła, ale niestety zaczął się ten kaszel przez sen :/

Ech dziewczyny, sesja mi się zaczyna!!!! :baffled::nerd: Nie mam pojęcia jak wszystko ogarnąć... a z pisaniem magisterki to już w ogóle w czarnej doopie jestem! :angry: To będzie cud jak skończę te studia w terminie...:dry:

Dasz rade:tak: Tyle nas będzie trzymać kciuki że wszystko zdasz na 100%:-D:tak:

Dzień dobry :-)
Ja już po kawce, mały śpi ;-)
Axa i Patrysia- dzisiaj spytam tatę o te okna bo wczoraj jak on wrócił to my już spaliśmy;-)

A tu taki tam artykulik mi sie podoba: http://dziecisawazne.pl/cry-it-out-...m-kilka-powodow-dlaczego-to-nie-jest-dla-nas/

Świetny tekst;-)Dziekuje:)

a teraz coś na poprawę humoru z cyklu MÓJ NOWY LEPSZY MĄŻ ;-)
mówię do TZ: przebierz małego z piżamki
TZ: naszykowałaś ciuszki?
Ja: nie, sa w komodzie
TZ z nietęgą miną poszedł wykonać zadanie
z ciekawości i w myśl zasady ufam, ale sprawdzę poszłam zajrzeć jaki efekt osiągnął
junior w bojówkach w moro i bluzie w paski.....
Ja: po domu zakładaj dresy bo wygodniejsze
TZ: te były na wierzchu
JA; :no: patrze a na przewijaku body spod tej piżamki, pytam: zmieniałeś body?
TZ: w ogóle nie założyłem
JA ; :wściekła/y::-D:szok:

No to mój podobny numer zrobił jak z małą przyjechał odwiedzić mnie w szpitali:) Założył najpierw śpioszki na gołe ciałko a dopiero na to kaftanik:-D Ale młodej to najwyraźniej nie pasowało bo jak tylko wyciągnęłam ją ze śpiworka to się obsikała i trzeba było ja przebrać:)

a ja tez szukam krzesełka do karmienia dla mojej chrześnicy. ale nic mi się nie podoba. a jak się podoba, to cena mi sie nie podoba ;/
To jest fajne :) Krzesełko do karmienia 3w1stolik MUMMY LOVE SWING (2897523639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. mają też tańsze:tak:

Nie wiem czy szkodliwe. A to wiadomo z jakiej firmy są szkodliwe, a z jakiej nie?
Eco Wawa - Życie ekologiczne w Warszawie - 6 barwników syntetycznych niebezpiecznych dla zdrowia
Czesc Mamuski!

Zglaszam sie po dlugiej nieobecnosci. Pisalam Wam o moim oku...otoz Starszak tak mi je zadrapal,ze powstala duza rana na teczowce i dopiero teraz odzyskalam wzrok,ze moge chociaz chwile popatrzec na monitor i mnie nie razi. Przezylam koszmar..najpierw 8 h czekania na lekarza w szpitalu, potem codzienne wizyty w szpitalu (nieprzespane noce - dawanie kropli przez 4 dni co POL GODZINY...czy to noc, czy dzien), placz i ublaganie lekarza na pozostanie w domu (chcial mnie zostawic w szpitalu). Teraz jestem na sterydach i antybiotyku i dzieki cudownemu Greckiemu (czyt. nawet przystojnemu :-D) lekarzowi odzyskuje wzrok. Powiedzial,ze gdybym stawila sie dzien pozniej oka moglabym juz nie odzyskac.. tyle ode mnie...
dzieci w galerii cudowne, coraz wieksze, madrzejsze... nie nadrobie Was,ale postaram czytac w kazdej wolnej chwili.
Ojoj.. Dobrze że już coraz lepiej! Zdrówka!!!

Fasolka smiesznie sie złozylo, bo moj mąz zawsze mówi na Antka, ze wyglada jak ludzik michelin ;)

Patrysia no skoro i tak kupuje naczynia od podstaw czy wybieram mate to chyba oczywiste, ze chce wybrac jak najlepsze, jak każdy. więc lubie sie zorientowac w temacie zanim cos zakupię, szczegolnie jesli chodzi o rzeczy dla maluszka.
Szukałam pierwszych naczyn dla malego i okazało się, ze wiekszosc jest zrobiona z melaminy, niezbyt bezpiecznego materiału - absolutnie nie wolno ich myc w zmywarce czy podgrzewac w mikrofali, bo w zetnieciu z wys. temp. oraz kwasnym jedzeniem wydzielaja szkodliwe substancje (melaminą otruto dzieci w Chinach, bo dodali ja do mm - słynna sprawa sprzed 3-4lat, nie wiem czy pamiętacie), wiec naczynka zakupię z polipropylenu. I naprawde nie widze w tym nic zlego, że wybieram takie a nie inne rzeczy, bo sie doinformowałam...

Ja też zawsze szukam jak najwięcej informacji zanim coś kupie albo zrobie. Tylko ja za to będę odpowiadać jeśli jakaś sibstancja zaszkodzi mojemu dziecku albo coś jej sie stanie, to co jej póżniej powiem?? że nie wiedziałam, bo mi się poczytać nie chciało:baffled::sorry2: to żadne usprawiedliwieni:no:

Hejka!
Ależ trudno Was "śledzić" :)
Mi dzisiaj nie udało się wyjść na spacer. Ala za każdym razem zasypia przy cycu. Tak trenuje na macie, że praca przy cycu też ją męczy i śpi.
Ostatnio jej ulubiona pozycja to leżenie na brzuszku, przewraca się kiedy tylko ma okazję. Teraz trenuje obrót z brzuszka na plecy. Dzisiaj pierwszy raz dokonała tego sama- bez pomocy mamusi :)) 3 razy :)) A jak się denerwuje jak jej nie wychodzi!
Co do szczepień- ja szczepię 6w1.Odpuściłam sobie dodatkowe szczepienia. Nie wiem czy dobrze. Każde rozwiązanie wywołuje wątpliwości.
Naczynia - Ala dostała w prezencie zestaw obiadowy.Muszę sprawdzić z czego jest wykonany.
Oj niedługo zaczniemy rozszerzanie diety...aż się boję!
Witamy... wpadaj częściej:)

Moje dziecko ćwiczenia na macie ma w głębokim poważaniu :crazy: Na brzuszku poleży max 3 min, w tym czasie ładnie podnosi główkę do góry, ze 3 razy sam przewrócił się na plecki, ale po 3 min już jest lament, jakby go ze skóry obdzierali. Gdzie mu do podnoszenia dupki, czy do przewracania z plecków na brzuszek :wściekła/y: Bez sensu... :-(
Jedyne co lubi to łapać się za stópki. :happy:

Moja od kilku dni dopiero łapie się za stópki:) Dzisiaj zaczęła się obracać na boczki ale na brzuszek i plecki to jeszcze ma czas:p

Hej Dziewczyny !

Udało mi się dziś zdać testy na prawko :-D jaka jestem szczęśliwa ze jestem o ten krok do przodu !!! Wiem ze najgorsze przede mną ale to zawsze jest radosny krok do przodu :-D
Krzysztof troszkę jakiś marudny to chyba jeszcze po tych wszystkich wycieczkach - troszeczkę przyzwyczaił sie ze jest w centrum uwagi ;-)
Gratulacje i kciuki za nastepny etak&&&&

Już wolę się nie odzywać, bo nic dobrego u mnie .....

Tsh - 0, 010 ........... mocno zaniżone (norma0,350 -4,940 ) 17go mam endokrynologa
Mała jest nie swoja drze się i płacze nonstp, nie mogę jej nawet na sekundę odłożyć, zasypianie w dzień to horro, drze się godzine po czym pada na 30 min, na noc dawałam jej butle i zasypiała, dziś darła się ponad godzinę zanim poszła spać, wypiła może 60 ml )
Wystraszyłam sie i poleciałąm do lekarki, zbadała maliznę, wszystko okej, uszko ja juz nawet tez nie bolałao, kazała wziąć ją na ręce, wzięłam , mała bana od ucha do ucha, pani doktor stwerdziła, ze mam dziecko rozbisurmanione i że jak tak dalej pójdzie, to się wykończę ......... pocieszające
No i na sam koniec mąż wrócił z pracy z rozwalonym palcem, właśnie pojechał na szycie

.............. nie wyrabiam

pozdrawiam, moze cos poczytam co u Was, jeśli nie zasnę

Zdrówka i tulam:)

Palma ach bido ty, mam nadzieje, ze sie unormuje u was.

Axa ty tak kolezanek za duzo nie sluchaj. Moj Adas to tez niby taki gietki i plastyczny, zabawki lapie na macie, ale zeby cos w dwie rece wziac to sie mu raz zdarzylo. Nie rechocze na glos, tylko sie smieje i wydaje jakies tam swoje dzwieki , ale mama bedzie czekac na chichranie i lapanie. Nie spieszy sie...

Dziewczaki odnosnie talerzykow i miseczek, zastanawiam sie czy od razu nie strzelic sobie miseczki zasysajacej, bo potem Adas podrosnie i bedzie chcial juz sam jesc i bedzie mu miska po blacie latac. Co myslicie ?

Prenatal - eten en drinken - Kinderservies en bestek - Nuby - Nuby bordje met zuignap

Lyzeczki musze kupic bo mam tylko 1... I rowniez mysle o Nuby..

Fajne te miseczki:) Ja ma z TT miseczkę i łyżeczki. Cool and Mash | tommee tippee First Weaning Spoons | tommee tippeeOstatnio czytałam gdzieś na forum że TT i Nuby to ten sam producent jak Bebilon i Bebiko z Nutrici:p Jak młoda skończy 6m i już będzie siedzieć to dostanie to Easy Scoop Feeding Bowls | tommee tippee
Magic Mat | tommee tippee

Kurcze i znowu mi tyle zeszło, że na fotki nie odpisze. Przestańcie dodawać te zdjęcia bo do niedzieli mi zejdzie że by podziwiać te śliczne maleństwa:tak:;-)



Dobranoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ansure gratki dla córy za przewroty
doloress o co chodzi z tymi wynikami, czemu masz natychmiast powtórzyć?
bebe &&& za szczepienie
Merlin gratki
gorgusia heh
patrysia dobrze, ze wkleiłaś ten filmik bo mój tez dziś tak zaczął robić i nieźle bym się zdziwiła gdyby nie Twój filmik heh
palma sił
ayni dobry pomysł z tym spotkaniem
merlin mnie tez czeka zakup spacerówki
martusia sil
merlin ja mam to:
Talerz podgrzewany z podziałką i sztućcami! CANPOL (2870295788) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

DOBRANOC :)
 
WITAM :)

Ech ta pogoda...

Kobitki jak to zobaczyłam to juz teraz bez zapinania nie leży w leżaczku :) nie zapinałam go jak robił bo szybko biegłam po aparat aby nagrać wam :)

MAFU dziękuje miło mi :) przekazałam M no i będzie trzeba coś z tym po zimie zrobić...M mówi że może calkiem nowe okna ale nie wiem za drogo wyjdzie wtedy hmm...a można wymienić najpierw szyby w jednym oknie?ja mam kuchnie połaczoną z salonem i jak w kuchni(miejsze okno)zrobie to przez to ze w tym salonie nie wymienie nie będzie efektu?bo zastanawiamy się czy narazie mniejszym kosztem czy jednak wsio na cacy ale to bedzie wtedy juz drogo...
AXARAI ja też robię ściągarka od auta na szyby :D i leci ciurkiem na parapet :/
PALMA ojej :((tulam :*
MERLIN GRATULACJE!!a ty nie mas ztak ze testy a potem od razu praktyczny?ja tak miałam :)
 
reklama
Dla kasy głupek zrobi wszystko :/

EDIT:MARTUSIA a jak namietnie pochłania tetrówkę :D
GORGUSIA gdzie tam Marcelkowi do podnoszenia główki :p ta sinka hehe :D
AYNIA hehe jak fajnie do tych skarpeto-owieczek sięga :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry